وزیر فرهنگ: جشن خودکفایی کاغذ نزدیک است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه کاغذ در آستانه برپایی جشن خودکفایی کاغذ تحریر و چاپ و نشر حوزه فرهنگ هستیم و تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم.

 

به گزارش نبأپرس، محمد مهدی اسماعیلی صبح امروز در آئین تجدید میثاق کتابداران با امام خمینی (ره) اظهار داشت: حضور در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی برای همه ما عهد آفرین و یادآوری کننده مسیر نورانی است که امام راحل (ره) برای ما به یادگار گذاشته است.

وی افزود: امروز ما خوشحالیم که پرچم این نهضت الهی در اختیار خلف صالح امام عظیم الشأن رهبر فرزانه انقلاب اسلامی قرار دارد و در همه بخش‌ها و حوزه‌ها منویات امام راحل پیش رفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: پس از گذشت 35 سال از ارتحال امام (ره) پرچم نهضتش برافراشته‌تر از هر زمانی به اهتزاز درآمده است.

وی ادامه داد: امام راحل (ره) به گردن همه جوامع و به ویژه ما حق حیات دارد زیرا که جامعه ما را از جهالت طاقوت به نورانیت با حرکتی نوین جلو برده است و ما را از جهالت طاقوت و سیاهی مدرنیته غربی به فضای پر از نعمت و تنعم تفکر اصیل اسلامی رهنمون شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: حضور ما در اینجا به معنای اعلام بیعت دوباره با امام عزیز بر سر عهد و پیمانی است که با امام و شهدا بستیم برای طی این مسیر لذا از همکاران و کتابداران در سراسر کشور تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: هفته کتاب متعلق به قشر مهم فرهنگی و ادبی کشور است و نیز متعلق به قشر فرهیخته‌ای است که مسئولیت مهم آگاهی را بر عهده دارند و خوشحالیم که امروز در نشر کتاب نخبگانی مشغول فعالیت هستند که از عمق جان به اندیشه‌های امام و رهبر فرزانه انقلاب باور دارند‌.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وضعیت کشور در حوزه کتاب و انتشارات گفت: در حوزه نشر و کتاب هر روز وضعیت پیش رونده و مناسب‌تری نسبت به گذشته داریم، در آغاز دولت مردمی وعده کردیم که برای حوزه نشر گام‌های مهمی را برداریم لذا خدا را شاهد می‌گیرم که در این مسیر تمام توان را به همراهی اصحاب کتاب برداشتیم و امروز در جایگاه بسیار خوبی هستیم.

اسماعیلی تصریح کرد: در حوزه کاغذ در آستانه برپایی جشن خودکفایی کاغذ تحریر و چاپ و نشر حوزه فرهنگ هستیم و تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز ابراز داشت: نمایشگاه کتاب در تبریز با استقبال بسیار خوب مردم همراه بود لذا باید در استان‌های دیگر نیز نمایشگاه کتاب داشته باشیم.

وزیر ارشاد ادامه داد: برای حوزه کتاب جایگاه اصلی را در حرکت فرهنگی نظام و دولت داریم و با وجود عناصر مؤمن، متدین، خلاق در همه بخش‌ها از جنبه در میان نویسندگان، ناشرین، توزیع کنندگان و اعضای کتاب متکی به ثروت سرشاری هستیم.

اسماعیلی در پایان با اشاره به ایثار مردان، زنان و کودکان غزه خاطرنشان کرد:امروز مسئلهدفلسطین و اهتمام به آن نشانگر شرافت است و خوشا به حال مردم ایران که در کنار امامی بودند که از سال‌ها قبل بشارت برکناری اسرائیل کودک‌کش را داده بود.

انتهای پیام/


لینک خبر:



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا