‌وزیر کشور: تصمیم داریم ساماندهی ستاد اربعین را به استانداران واگذار کنیم

‌وزیر کشور با بیان اینکه تصمیم داریم ساماندهی ستاد اربعین را به استانداران واگذار کنیم، گفت: برای خدمات دهی به مردم به طور مطلوب‌تر باید ساماندهی امور اربعین زودتر انجام گیرد.

 

به گزارش نبأپرس، ‌احمد وحیدی شب گذشته در نشست ستاد اربعین استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همایش پیاده‌روی اربعین هر سال بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود، اظهار داشت: یکی از راه‌های برگزاری هر چه بهتر اربعین ساماندهی مردم است.

وزیر کشور به مشکلات همایش اربعین سال گذشته از جمله کمبود وسایل حمل و نقل اشاره کرد و افزود: کمبود اتوبوس مشکلاتی را ایجاد کرد و برای اینکه امسال این مشکل را نداشته باشیم دو هزار دستگاه اتوبوس جدید برای جابه‌جایی زوار اربعین در نظر گرفته می‌شود.

وحیدی از تلاش‌‌های صورت گرفته در جهت برگزاری هر چه بهتر اربعین سال گذشته قدردانی کرد و ادامه داد: برنامه‌ریزی شود اربعین امسال باشکوهتر از سال‌های قبل برگزار شود تا دشمنان در همه ارکان وجودی احساس شکست کنند.

‌وزیر کشور با بیان اینکه تصمیم داریم ساماندهی ستاد اربعین را به استانداران واگذار کنیم، گفت: برای خدمات دهی به مردم به طور مطلوب‌تر باید ساماندهی امور اربعین زودتر انجام گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز  با بیان اینکه ستاد اربعین، امسال زودتر از موعد تشکیل شد، گفت: وظایف کمیته‌های عضو ستاد مشخص شد.

سید علی احمدزاده با بیان اینکه از کمیته‌های عضو ستاد خواستیم نیازمندی‌های خود را اعلام کنند، گفت: سال گذشته برای اولین بار جهت تامین مایحتاج موکب‌ها اقلامی میان  برنج، روغن و سایر موارد را تهیه و در اختیار موکب‌داران قرار دادیم.

وی بیان کرد: به دلیل شرایط آب و هوایی و گرمای کشور عراق موکب‌ها به کولر نیاز داشتند که دستگاه‌های استانی را مکلف کردیم که هر کدام یک دستگاه کولر برای موکب‌های استان خریداری کنند.

‌احمدزاده اظهار کرد: در مرز شلمچه سایتی به نام شهدای کهگیلویه و بویراحمد به استان واگذار شده بود اما طی این سال‌ها کار خاصی در سایت انجام نشده بود.

وی بیان کرد: برای ارائه خدمت بهتر به زوار اربعین و رفاه حال آنها، سال گذشته اقدامات خوبی در سایت استان انجام و چندین چشمه سرویس بهداشتی و حمام احداث شد.

‌احمدزاده بیان کرد: در اربعین 1401،  بیش از 32 هزار کهگیلویه و بویراحمدی در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کردند و پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال 70 هزار نفر از این استان در مراسم حضور پیدا کنند.
شرکت کنند.

وی عنوان کرد: جاده‌های استان مسیر تردد زوار اربعین از استان‌های مختلف و همچنین زوار کشورهای افغانستان و پاکستان است و موکب‌هایی برای پذیرایی از زوار در شهرهای مختلف استان تدارک دیده شده است.

‌احمدزاده گفت: مردم در شهر بوستان طی این ایام خانه‌های خود را خالی کرده و در اختیار زوار اربعین قرار می‌دهند که بیانگر ارادات مردم جای جای استان به سرور و سالار شهیدان است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + دو =

دکمه بازگشت به بالا