پرونده قضایی جای مناظره کارزار سیاسی و صحنه انتخاباتی نیست

تقاضای مناظره با قضات شهرستان رباط کریم از سوی حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مجلس حوزه شهرستان های بهارستان، رباط کریم و پرند همچنین عضو کمیسیون قضایی مجلس جای ابهام دارد، چرا که رسیدگی به پرونده قضایی با کارزار سیاسی و صحنه انتخاباتی بسیار متفاوت است‌ و بهتر است نماینده مجلس در خصوص برخی سئوالات مطرح شده شفاف سازی کند.

به گزارش نبأپرس از پرند، روز شنبه 28 خرداد ماه سال جاری رحیم علیش‌پور دادستان شهرستان رباط کریم در خصوص دلیل اخراج رئیس شورای پرند از کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، اظهار کرد: رئیس شورای اسلامی شهر پرند به دادستانی شهرستان رباط‌کریم احضار و تفهیم اتهام و سپس از کمیسیون ماده ۱٠٠ شهرداری پرند اخراج شد.

وی بدون اشاره به جزئیات پرونده گفت: اتهام رئیس شورا در خصوص مسائل و تخلفات مرتبط به کمیسیون ماده ١٠٠ بوده است.

دادستان‌ رباط‌کریم در خصوص وضعیت حضور وی در شورای اسلامی شهر پرند بیان کرد: وی از شورای اسلامی شهر اخراج نشده و می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

نکته جالب از آنجا شروع می‌شود که حسن نوروزی پس از انتشار این خبر در رسانه های کشوری، استانی و شهرستان رباط کریم در گروه واتساپی ” شمیم خدمت “ منتسب به وی، ضمن اعتراض به این اقدام قضایی، رئیس دادگستری شهرستان رباط‌کریم را به مناظره فرا خوانده و محاکمه حسین کسمرادی یار دیرین خود را اقدامی فراقانونی دانسته و از حقوقدانان منطقه درخواست تحلیل موضوع را کرد!!

حسن نوروزی پس از انتشار این خبر در رسانه های کشوری، استانی و شهرستان رباط کریم در گروه واتساپی " شمیم خدمت " منتسب به وی، ضمن اعتراض به این اقدام قضایی، رئیس دادگستری شهرستان رباط‌کریم را به مناظره فرا خوانده و محاکمه حسین کسمرادی یار دیرین خود را اقدامی فراقانونی دانست

دادستان شهرستان رباط کریم بعنوان مدعی العموم طبق  نظر قاضی و تحقیق و بررسی و احضار رئیس شورای شهر پرند با تفهیم اتهام و تاییدیه شهرداری پرند بعنوان دبیر جلسه خبر تخلف و جعل صورت گرفته را اعلام کرد، این منبع آگاه به صراحت عنوان کرد، دفاع نوروزی از این عضو شورای شهر پرند جای ابهام فراوان دارد!

از سوی دیگر این منبع آگاه افزود: تقاضای مناظره با قضات شهرستان از سوی حجت الاسلام حسن نورزی  بعنوان نماینده مجلس و عضو کمیسیون قضایی مجلس هم جای ابهام دارد ، چرا که رسیدگی به پرونده قضایی با کارزار سیاسی و صحنه انتخاباتی بسیار متفاوت است‌.

این منبع مطلع تقاضای مناظره از سوی فردی که دانش آموحته حوزه علمیه می باشد و با فقه اسلامی آشنایی دارد با قاضی پرونده را از دیگر اشتباهات نماینده مجلس عنوان کرد و افزود: ای کاش نوروزی نماینده مجلس قبل از این قبیل اظهارات عجیب و تأمل برانگیز از کم و‌ کیف موضوع پرونده مطلع می گردید و بعد اظهار نظر می کرد.

این منبع اگاه خواستار شفاف سازی حجت الاسلام نوروزی در خصوص جایگاه قانونی خود در خصوص استفاده نمایندگان مجلس از امکانات دولتی و استفاده شخصی از نیروهای شهرداری و ممنوعیت دخالت در امور اجرایی و عزل و نصب ها و دهها موضوع دیگر شد.

چراکه طبق ماده3ـ دریافت هرگونه هدیه نقدی یا غیرنقدی غیرمتعارف از اشخاص حقیقی یا حقوقی خصوصی یا عمومی و دولتی داخلی یا خارجی تحت هر عنوان توسط نمایندگان ممنوع و مرتکب مستوجب اعمال مجازات ماده (6) این قانون است.

ماده4ـ سوء استفاده از اختیارات نمایندگی و اخذ هر نوع امکانات و امتیازات از بخشهای دولتی، عمومی و خصوصی به هر عنوان و هر شکل، توسط نماینده به نفع خود و اقربای وی به ناحق و اعمال نفوذ و استفاده از سمت نمایندگی برای این منظور و سوءاستفاده از اطلاعات و اسناد در دسترس وی ممنوع و مرتکب مستوجب اعمال مجازات ماده (6) این قانون است.

ادعای نوروزی مبنی بر غیرقانونی جلوه دادن اقدام مرجع قضائی در حالی مطرح گردیده که آقای نماینده در دخالت برای صدور آراء و سلب عضویت برای اعضاء شوراهای مخالف نظر خود، در گذشته ید طولایی داشته و همواره پای ثابت اعمال نظر دراین خصوص بوده است؛ ولی اکنون که شرایط را برای دوستان خود نامساعد می‌بیند سعی دارد با شلوغ کاری و مطرح کردن مناظره با قاضی القضات شهرستان، خودرا برنده این جنگ قلمداد کند، جنگی که یک طرف آن شیخ و رفیقش هستند و طرف دیگر آن مُرّقانون.

حال سئوال مردم از نماینده مجلس این است، با توجه به حضور شما در عالی‌ترین مرجع قانون گذاری کشور ، طبیعتاً شخص شما باید در تمکین به قانون الگوی آحاد جامعه باشید؛ آیا کار شما مبنی بر دخالت در اموری که ظاهراً هیچ سنخیتی با جنابعالی و جایگاهتان ندارد فراقانونی است یا اقدام دادستان رباط کریم بعنوان مجری قانون در برخورد با تخلف و متخلف؟!

شما که همیشه ادعای سربازی در رکاب ولایت را داشته اید و با این رویه، خود را ولایی جلوه داده اید چرا هیچگاه به فرامین معظم له مبنی بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در امور اجرایی تمکین نکرده اید؟

چرا باید در هر موضوعی شما دخالت کنید؟

اگر رفتارهای شما از سر بی دردی و بیکاری است بروید کمی به دغدغه های این مردم نجیب فکر کنید که با کمری خمیده از بار مشکلات، هنوز پای این نظام  و آرمان های آن ایستاده اند.

بروید گریبان خود را برای پیدا کردن راه حلی برای مشکل اجاره نشین های مستأصل، برای پروژه های بر زمین مانده حوزه انتخابیه، برای وعده های بدون عقبه انتخاباتی تان فریاد وا اسفاها سر بدهید

آیا فکر نمی کنید این دخالت‌های بی مورد و زننده شما، مردم را سیاست زده کرده؟ انگار هنوز به این نقطه نرسیده اید که این قبیل کارها شاید برای آینده سیاسی شما و یاران قسم خورده تان گران تمام شود!

تا کجا می‌خواهید از جایگاه و منصبی که این مردم به شما داده اند برای سوگلی های خود هزینه کنید؟

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =

دکمه بازگشت به بالا