پروژه های عمرانی شهرداری پرند با حضور مسئولان افتتاح و کلنگ زنی شد+فیلم و عکس

پیش از ظهر امروز ۶ پروژه عمرانی، ورزشی، فرهنگی و خدماتی شهرداری و شورای اسلامی شهر پرند با حضور مسئولان شهرستان رباط کریم و پرند افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش نبأپرس از پرند،مراسم آیین افتتاح و کلنگ زنی ۶ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی شهرداری و شورای اسلامی پرند پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۲۶ خرداد ماه با حضور مسئولان استانی، شهرستان رباط کریم و شهر پرند برگزار شد.

حمیدرضا اله یاری شهردار پرند در این مراسم اظهار داشت: ۶ پروژه عمرانی در فازهای مختلف پرند عبارتند از؛ کلنگ زنی پروژه احداث بازار میوه و تره بار فاز ۶ در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع، کلنگ زنی چمن مصنوعی و خوابگاه ورزشی واقع در فاز ۶ جمعا به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع، تجهیز و بهره برداری از ساختمان جدید شورای اسلامی شهر واقع در جنوب فاز ۳ به متراژ ۵۵۰ متر مربع، افتتاح چمن مصنوعی جنوب فاز ۳ به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، بهره برداری از پایانه اتوبوسرانی داخلی ریل باس فاز یک به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع، افتتاحیه حسینیه شهرداری پرند در فاز صفر به مساحت ۳۰۰ متر مربع می باشد که امروز افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی افزود: با رویکرد شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر پرند مبنی بر توسعه متوازنِ زیرساخت ها در کلیه مناطق سطح شهر و اولویت قرار دادن نیازهای اساسی شهروندان امروز شاهد کلنگ زنی و افتتاح پروژه های عمرانی، ورزشی، فرهنگی و خدماتی در فازهای مختلف شهر پرند صورت گرفت که امیدوارم مورد استفاده و استقبال شهروندان قرار گیرد و طبق برنامه پروژه های مختلفی برای خدمات رسانی به شهروندان در دستور کار قرار دارد که به نوبت در طول سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار پرند تصریح کرد: افتتاح و کلنگ زنی ۶ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی شهرداری و شورای اسلامی پرند با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان امروز کلنگ زنی و افتتاح شد بلافاصله پروژه های کلنگ زنی شده پس از لحظه پایان مراسم، کار اجرایی خود را آغاز خواهند کرد و در فواصل زمانی مشخص شده در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.

حمیدرضا اله‌یاری شهردار پرند در این مراسم اظهار کرد: امروز چندین پروژه به ارزش ۳۲۵ میلیارد ریال، شامل دو کلنگ‌زنی در فاز ۶ پرند که جزء فازهای مهرنشین است و هنوز تحویل شهرداری نشده با رویکرد توسعه عادلانه منابع و امکانات برای استفاده مردم افتتاح و کلنگ آن به زمین زده شد.

وی ادامه داد: به همین منظور یک میدان میوه و تره‌بار در فاز ۶ در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع کلنگ‌زنی شد، همچنین عملیات اجرایی پروژه زمین چمن مصنوعی و خوابگاه ورزشی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در همین فاز آغاز خواهد شد.

شهردار پرند در خصوص زمان بهره‌برداری از دو پروژه فوق گفت: ان‌شاءالله عملیات اجرایی میدان میوه و تره‌بار به زودی آغاز و در ۸ ماه آینده افتتاح خواهد شد همچنین زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی در ظرف مدت ۲ ماه و خوابگاه آن در ۶ ماه آینده افتتاح خواهد شد.

وی همچنین از افتتاح زمین چمن مصنوعی در جنوب فاز ۳ به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع خبر داد و گفت: این زمین بازی قرار نیست به مجموعه‌ای اجاره داده شود بلکه مورد استفاده اهالی همین محل قرار خواهد گرفت.

اله‌یاری در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح و تجهیز ساختمان شورای اسلامی شهر اشاره کرد و افزود: ساختمان جدید شورای اسلامی شهر واقع در جنوب فاز ۳ به متراژ ۵۵۰ مترمربع می‌باشد.

وی با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از پایانه اتوبوسرانی داخلی ریل‌باس در فاز ۲ به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع بیان کرد: برای توسعه خط داخلی اتوبوس‌ها حمل و نقل از محل پایانه ریل‌باس تعداد ۶ دستگاه اتوبوس‌ همشهریان را تا فاز ۶ پرند جا‌به‌جا می‌کنند.

شهردار پرند در بخش دیگری از سخنان خود گفت‌: آنچه که در سال‌های گذشته کمتر به آن توجه شده حمل و نقل عمومی و برون‌شهری پرند بوده که تا کنون پرونده‌ها و قراردادهای اتوبوس‌ها با شهرداری شهر رباط‌کریم بود و اتوبوسی به اسم شهرداری پرند نبود که همین امر موجب شده بود تا یارانه‌های این بخش به شهر رباط‌کریم پرداخت شود، که خدا را شکر امروز برای اولین بار پرونده‌های اتوبوس‌ها را در سامانه همیاری شهرداری کل کشور به اسم خود شهر پرند ثبت شد.

وی ادامه داد: به همین جهت روز گذشته مبلغ ۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به جهت نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی دریافت شد.

شهردار پرند به مردم قول داد و تصریح کرد: در ماه‌های آینده با توجه به تامین منابع مالی و یارانه‌های این بخش که دریافت شده ۲۰ اتوبوس نو و جدید تا شهریورماه امسال خریداری و وضعیت حمل و نقل عمومی بهبود پیدا خواهد کرد.

شهردار پرند در ادامه سخنان خود از افتتاح حسینیه شهرداری پرند در فاز صفر به مساحت ۳۰۰ متر مربع خبر داد گفت: با توجه به اینکه در شهر پرند فضاهای فرهنگی مخصوصا حسینیه‌ها و مساجد کم هست، احساس شد که نیاز این منطقه است که قدمی برداشته شود که الحمدالله این مجموعه ساخته و افتتاح شد.

اله یاری در پایان تاکید کرد: خادمان شما در شورا و شهرداری پرند به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنیم و در قدم اول فاز ۳ را از شرکت عمران تحویل گرفتیم و ان‌شاءالله تا اواسط پاییز فاز ۴ را هم تحویل خواهیم گرفت اما منتظر تحویل فازها به شهرداری نخواهیم بود و همانطور که امروز ملاحظه کردید دو پروژه مهم در فاز ۶ را هم اجرایی کردیم.

شهردار پرند در بهره برداری پایانه اتوبوسرانی داخلی ریل باس فاز یک با اعلام یک خبر ویژه بیان کرد: برای نخستین بار شهرداری پرند با مکاتبه و پیگیری های پی در پی موفق شد بودجه حمل و نقل شهر پرند را از رباط کریم منفک و به صورت مستقل و جداگانه دریافت کند که در این مرحله موفق شد تا یارانه 5 میلیارد تومانی بلاعوض در جهت امور حمل و نقل عمومی شهر پرند را اخذ کند و ان شاءالله طی ماه های آینده این بودجه با برنامه ریزی های صورت گرفته در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی حمل و نقل شهر پرند صرف و هزینه می شود.

اله یاری در پایان مراسم همزمان با افتتاح حسینیه سیدالشهدا (ع) شهرداری شهر پرند خاطر نشان کرد: با توجه به نزدیکی ماه محرم و کمبود اماکن فرهنگی، حسینیه و مساجد در شهر پرند با افتتاح این حسینیه در ایام ماه محرم همچنین برگزاری مراسم ها در مناسبت های مذهبی می توانیم در خدمت شهروندان به ویژه ساکنین منطقه صفر پرند باشیم و از طرفی مراسم های مذهبی و ملی شهرداری را در این مکان برگزار کنیم تا کارکنان بتوانند با حضور در مراسم های مربوطه از فیوضات برنامه های معنوی و فرهنگی مناسبتی مذهبی بهره مند شوند.

گفتنی است مراسم آیین افتتاح و کلنگ زنی ۶ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی شهرداری و شورای اسلامی پرند با حضور امام جمعه شهر پرند، خانواده معزز شهدا،  فرماندار شهرستان رباط کریم به همراه معاونین، بخشدار مرکزی، فرمانده سپاه حیدر کرار(ع) پرند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندهان انتظامی و راهنمایی و رانندگی و سایر مدیران ادارات و مسئولین شهر پرند برگزار گردید.

گزارش تصویری مراسم آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های شهرداری و شورای اسلامی پرند 

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا