پیشنهاد تخصیص اعتبار برای بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله شهرستان خوی به دولت

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تخصیص اعتبار بمنظور جبران خسارت ناشی از زلزله شهرستان خوی به دولت پیشنهاد کرد که بر اساس آن برای واحدهای مسکونی شهری، روستایی و تعمیر واحدهای تجاری و مسکونی رقم های جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش نبأپرس از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، محمد حسن نامی روز سه شنبه گفت:  برای جبران خسارت های ناشی از زلزله در شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی، مبلغ ۲ هزار و چهارصد و سی و سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار به صورت هزینه ای، ۸۵۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی های سرمایه‌ای و ۴۰۰ هزار و ۴۰۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به دولت پیشنهاد شد.

نامی افزود: برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری نیز جمعا مبلغ ۳۷۵ میلیون تومان و خانه های تخریب شده روستایی نیز ۳۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلاتی مدنظر است و مبلغ ۵۰ میلیون تومان هم برای تعمیر واحدهای مسکونی و تجاری قرار است اعطا شود.

به گفته او برای هر بازسازی جایگاه دامی در روستاها نیز ۵۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است که در جلسه آتی هیات دولت برای تصمیم گیری و ابلاغ مطرح خواهد شد.

در این زمین لرزه بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی از ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیده و ۱۱۲ واحد مسکونی نیز کاملا تخریب و غیر قابل سکونت شدند، یک هزار و ۱۲۷ نفر مصدوم شدند که از این تعداد فقط ۱۱۳ نفر بستری شده و مصدومان دیگر با انجام درمان‌های سرپایی مرخص شده‌اند.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا