ترامپ کلمه‌ای برای معرفی رئیس کابوهای آمریکایی

سخنرانی و یاوه گویی های قبیحانه ضد ایرانی ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، واکنش تحلیلگران و کارشناسان داخلی و خارجی را برانگیخته است. محور مشترک واکنش‌ها به اظهارات ترامپ، ناپختگی، نافهمی و ناآشنایی با جهان سیاست و همچنین انزوای تدریجی آمریکا در جهان بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی نبأپرس محمد عزیزی ، سخنرانی و یاوه گویی های قبیحانه ضد ایرانی ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، واکنش تحلیلگران و کارشناسان داخلی و خارجی را برانگیخته است. محور مشترک واکنش‌ها به اظهارات ترامپ، ناپختگی، نافهمی و ناآشنایی با جهان سیاست و همچنین انزوای تدریجی آمریکا در جهان بوده است.

اظهارات ترامپ از منظر شخصیت شناسی با توجه به گذشته و حال وی به دور نیست چرا که ترامپ از نگاه نگارنده ،  یک تاجر رقاص آمریکایی است که مناسب پست مهم ریاست جمهوری نیست.

اگر ترامپ را تفکیک کنیم به حروف تشکیل دهنده این نام به این شکل می توان آنرا بررسی کرد.

ترامپ:  ت = تاجر   ر= رقاص   ا= آمریکایی   م= مترسک اعراب و اسرائیل و   پ = پنجاه ایالت آمریکایی

تامل و تعقل و تفکر عمیق تر نسبت به این کلمه نشان می‌دهد که یکی از اصول تجارت و شاخصه های تجار این است که تمام نقاط جهان را از نظر نام و اصالت ، قومیت ، دین و مذهب مردم  آن منطقه و کشور را بشناسند تا بتوانند در بازارشناسی و تجارت موفق باشند. تاجری که هنوز اسم خلیج یک کشور با قدمت تمدن باستانی بیش از۵۳۰۰ ساله ایران را نمی شناسد و خلیج همیشه فارس ایران را که در تمامی کتب و نقشه های قدیم تا کنون ثبت شده است را خلیج عربی می نامد یعنی هنوز در پایه اول تجارت مانده و هیچ چیزی از اصول تجارت نمی داند ، بیشتر به درد شومن بودن و رقاص بودن در محفل های اعراب و عیش و نوش های آن چنانی می خورد. ویا اینکه هیچ آشنایی با حداقل های قوانین بین المللی ندارد و یکطرفه تفاهم نامه بین المللی برجام را نقض میکند ، بهتر است ایشان بیشتر در جام بماند تا پایبندی در برجام وباید برود به فکر نوشیدن جام ها و مست کردن و عیش و نوش و رقاصی باشد تا اینکه به فکر ریاست یک کشور باشد و بتواند برای دیگران تصمیم بگیرد.

و دیگر اینکه به خود اجازه می دهد در باره ملتی با این قدمت و اراده و اقتدار سخن می گوید باید کمی بر عقلانیت این آدم شک کرد، چرا چونکه هنوز به آن حد و اندازه نرسیده تا بتواند در باره یک ملت بزرگ حرف بزند ملتی که اراده و تفکر انقلابی و اسلامی آنها زبان زد عام و خاص درجهان است .

* ملتی که با اتحاد و همدلی ، رژیم گذشته را که مورد حمایت ابرقدرت‌های زمان بود سرنگون کردند.

* ملتی را که در جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق «جنگ تمام عیار هشتاد کشور علیه ایران بود » ، تمام قد ایستادند و الگویی از بصیرت،‌ایستادگی و مقاومت را در هشت سال دفاع مقدس در آسمان جهان هستی به تصویر کشیدند.

* ملتی که فتنه ۸۸ را که با حمایت های همه جانبه ابرقدرتها مدیریت می شد سرکوب کردند وبا راهپیمایی بزرگ ۹ دی ، راهپیمایی عاشوراییان و پیروان ولایت یک بار دیگر مشت محکمی بر دهان ابرقدرتها زدند.

* ملتی که با حضور در همایش بزرگ راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، پیروی خویش از فرهنگ عاشورایی را در منظر چشم جهانیان به تصویر می‌کشد.

* ملتی که بعد از اتمام سخنرانی این تاجر رقاص آمریکایی ، نمایی دیگر از  اتحاد و یکپارچگی حول  نام ایران و سپاه و بسیج را فراروی جهان قرار داده است  و ثابت کردند ایران و انقلاب اسلامی و سپاه و بسیج و پیرو ولایت بودن یک تفکرانقلابی ست که در زندگی ما ایرانیان نقش بسته و اجازه بی حرمتی به این تفکر را به هیچ احدی نمی دهیم و تا آخرین قطره خون به پای آرمانهای انقلاب اسلامی و این تفکر بسیجی و شهادت طلبی در مکتب حسینی و ولایت فقیه می بالیم و می ایستیم و ابرقدرتها بدانند تا ما مردم در پشت سر ولایت با این تفکر انقلابی هستیم هیچ غلطی نمی توانند بکنند و آنها از ایران بعنوان یک قدرت انقلابی و اسلامی در منطقه هراسان هستند و این نوع یاوه گویی ها سناریوهای نوشته شده اسرائیل غاصب و اعراب هست که ترامپ عروسک بازیگر و شومن آنها می باشد و با این نوع حرکت ها و اقدامات روز به روز منزوی تر شده و دستشان برای مردم جهان رو می شود و مردم فهیم و عاقل  می دانند که حامی تروریست کیست و چگونه و از کی و کجا ، این گروه ها تشکیل شده اند و برنامه های آنها برای رسیدن به قدرت با راه اندازی جنگ و خونریزی و کشتار مردم بی گناه در منطقه چیست ، آنها خود تروریست هستند و با ایجاد این گروه ها و مدیریت و حمایت های همه جانبه و راه اندازی جنگ ها با فروش سلاح هایشان و تصاحب خاک و ثروت های کشورهای منطقه گامی برای قدرت طلبی و زیاده خواهی و رسیدن به جاه و مقام ابرقدرتی جهان هستند و در این وسط با چپاول و کشتار مردم بی گناه بر روی خون و پیکرهای آنها پله های به اصطلاح ترقی خود را برای رسیدن به این قدرت برتر طی می کنند. آنها در همین خیال بمانند که با این اراجیف می توانند در منطقه نفوذ کنند و عرصه را برای توسعه اسلام تنگ کنند ، چرا ؟ چونکه ایران فرهنگ و تفکر انقلابی ، عاشورایی ، بسیجی و شهادت طلبی را به جهان اسلام اشاعه داده و با توکل بخدا در این مسیر پیش می رود و هیچ ابرقدرتی نمی تواند جلوی این فرهنگ و تفکر بایستد.

محمد عزیزی مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی نبأپرس*

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top