یدیعوت آحارانوت: اسرائیل مجبور به موافقت با آتش‌بس خواهد شد

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» در گزارشی نوشت، دیر یا زود اسرائیل مجبور به موافقت با آتش‌بس چندروزه خواهد شد و سعی دارند از طریق افزایش شمار اسرای آزادشده اسرائیلی این مسئله را برای ارتش (و افکار عمومی اسرائیلی) قابل قبول کنند.

 

به گزارش نبأپرس، روزنامه یدیعوت آحارانوت در یادداشتی اذعان کرد: با وجود آن که بسیاری از کارشناسان اسرائیلی خواهان آن هستند برای پیشبرد مذاکرات و آزادی اسرا فشار بیشتری بر السنوار وارد شود، اما باید گفت که تمام روند مذاکرات مبادله اسرا و تعداد آنها در قبضه یحیی السنوار است.

«یوسی یهوشع» تحلیل‌گر نظامی این روزنامه عبری‌زبان تأکید کرد: این رویکرد باعث شده است دیدگاه‌های یواف گالانت و هرتسی هالیوی وزیر جنگ و رئیس ستاد ارتش برای افزایش فشار خنثی شود.

یهوشع همچنین فاش کرد که تل‌آویو به‌شدت مایل بود که میانجیگری در پرونده مبادله اسرا در اختیار مصر باشد نه قطر اما این امر هم محقق نشد.

وی به‌نقل از مسئولین عالی‌رتبه اسرائیلی حاضر در مذاکرات هم فاش کرد: دیر یا زود اسرائیل مجبور به موافقت با آتش‌بس چندروزه خواهد شد و سعی دارند از طریق افزایش شمار اسرای آزادشده اسرائیلی این مسئله را برای ارتش (و افکار عمومی اسرائیلی) قابل قبول کنند.

یهوشع در این رابطه تأکید کرد: هنوز مشخص نیست که السنوار رسیدن به چه‌هدفی را برای این مبادله بزرگ در سر دارد اما مشخص است که با برگ‌هایی که در اختیار دارد به‌شکل عالی بازی می‌کند.

تحلیل‌گر نظامی روزنامه یدیعوت آحارانوت همچنین اذعان کرد: آنچه مشخص است در مقایسه با جنگ‌های سابق ظاهراً ارتش اسرائیل با جنگجویانی مواجه است که به‌سرعت عقب‌نشینی نمی‌کنند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا