کشتی آزاد| ۳ فینالیست در روز اول برای شاگردان پژمان درستکار

رحمان عموزاد، علی سوادکوهی و محمدحسین محمدیان سه فینالیست ایران در ۵ وزن اول کشتی آزاد قهرمانی آسیا هستند که امشب شانس کسب مدال طلا را در اولانباتور دارند.

به گزارش نبأپرس، بعد از نایب قهرمانی تیم ملی فرنگی در مغولستان، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا در 5 وزن 57، 65، 70، 79 و 97 کیلوگرم در مغولستان آغاز شد که کشتی‌گیران کشورمان صبح امروز به مصاف حریفان رفتند.

در پایان رقابت‌های مقدماتی، رحمان عموزاد در وزن 65 کیلو، علی سوادکوهی در 79 کیلو و محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم به فینال راه پیدا کردند. رضا مومنی که برای اولین بار به عضویت تیم ملی درآمده بود، از دور رقابت‌ها حذف شد. محمدمهدی یگانه جعفری نیز در وزن 70 کیلوگرم در دیدار رده بندی حضور دارد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در مرحله مقدماتی روز اول مسابقات قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم: رضا مومنی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل زانابازار زاندانبود دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب شد و باتوجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعدی، از دور رقابت‌ها حذف شد.

وزن 65 کیلوگرم: رحمان عموزاد که کار خود را در وزن جدید از مسابقات قهرمان کشوری استارت زد، در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل عنایت اله از پاکستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله تسوگبادراخ تسیویسورن از مغولستان را با نتیجه 6 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. عموزاد در دیدار پایانی به مصاف باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند می رود.

باجرانگ هندی اولین میهمان خارجی مجموعه ورزشی حسن یزدانی در لپوصحرا بود که طی حضور چند هفته‌ای در استان مازندران، چند روزی کنار حسن یزدانی و همچنین کشتی‌گیران و مربیان مازندرانی خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا آماده کرد

وزن 70 کیلوگرم: محمدمهدی یگانه جعفری پس از استراحت در دور اول در دور با نتیجه 6 بر 2 مغلوب تایشی ناریکانی از ژاپن شد و با توجه به فینالیست شدن حریفش شانس حضور در دیدار رده‌بندی و کسب مدال برنز مسابقات را دارد.

وزن 79 کیلوگرم: علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه 8 بر 6 مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر یودایی تاکاهاشی از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. سوادکوهی در این دیدار به مصاف برنده کشتی گیران قرقیزستان و هند می رود.

وزن 97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ضیامحمد صفراف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر از سد ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. محمدیان در دیدار پایانی به مصاف باتزول اولزیسایخان از مغولستان می رود.


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا