آغاز پیش فروش بلیط سفرهای نوروزی از ۱۰ اسفند

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه سفرهای نوروزی تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است گفت: بر اساس پیش‌بینی و برنامه‌ریزی ۱۰ اسفند زمان پیش فروش بلیط سفرهای نوروزی تعیین شده است.

به گزارش نبأپرس، حمیدرضا شهرکی ثانوی ظهر امروز در نشست بررسی سفرهای نوروزی در استان بوشهر از فعالیت 68 هزار دستگاه خودرو در جابجایی مسافر در کشور خبر داد و اظهار داشت: 14 هزار دستگاه اتوبوس، 24 هزار دستگاه مینی‌بوس و 30 هزار دستگاه ناوگان سواری پلاک عمومی از طریق تشکل‌های صنفی، کانون‌ها و شرکت‌های حمل و نقل به نوعی در مسیر خدمت قرار دارند.

وی از ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و بیان کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی بیش از 98 هزار راننده در بیش از 2 هزار و 400 شرکت حمل و نقل ساماندهی شده است و مسئول ارائه خدمت در حوزه حمل و نقل عمومی به مردم هستند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه در شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای سفرهای نوروزی امسال برش‌های استانی تدوین می‌شود گفت: در این شیوه‌نامه‌ها برای رعایت حقوق مردم در حمل و نقل عمومی بین شهرهای استان به سفرهای درون استانی نگاه ویژه‌ای شده است.

شهرکی ثانونی هدف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را روان‌سازی و سرعت بخشی در ارائه خدمات مطلوب به مردم دانست و خاطر نشان کرد: روند رسیدگی و پاسخگویی به شکایت در ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها نصب می‌شود و مسافران می‌توانند از طریق سامانه متمرکز راهداری و پلیس از طریق شماره تلفن اعلام شده تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه 50 درصد حداکثر ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی پیش فروش می‌شود خاطر نشان کرد: این اقدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای این است که اگر در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری شود تعهد و نارضایتی ایجاد نشود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه پیش از شیوع کرونا در نوروز 1398 سفر بیش از 7 میلیون نفر در کشور به ثبت شد تصریح کرد: بر همین اساس نوروز امسال پیش‌بینی 10 درصد بالاتر از آن ظرفیت در نظر گرفته و برنامه‌ریزی و پیش بینی‌ها انجام می‌شود.

شهرکی ثانونی با بیان اینکه سفرهای نوروزی تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است گفت: پیش بینی لازم برای تغییرات احتمالی برنامه‌ها برای ایجاد سفری ایمن و مطلوب برای مسافران لحاظ شده است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا