آیت‌الله صدیقی: دشمنان بیش از زمان حیات حاج قاسم از او ضربه‌ می‌خورند

امام جمعه موقت تهران گفت: جبهه‌ی به‌یادگار مانده از قهرمان مکتب‌ساز شهید سلیمانی، در این جنگ تمام عیار علیه باطل و استکبار ریشه آمریکا و مزدوران آن را برای همیشه خواهد کند.

 

به گزارش نبأپرس آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه شهید سلیمانی بیش از سردار سلیمانی اثرگذار است و دشمن بیش از حیات وی از او ضربه می‌بیند، گفت: این مسئله مانند حضرت زهرا است که با شهادت خود چند سوال را مقابل حکومت ظلم و جور قرار داد. دفن مخفیانه  و مشخص نبودن محل قبر او، استمرار مبارزه حضرت  زهرا  و اعلام برائت از کسانی است که ولایتی حضرت علی را قبول نکردند.

وی با اشاره به سالگرد حماسه نهم دی ماه گفت: ملت ما وقتی دیدند به اصل ولایت و پرچم امام حسین تیرهای فتنه‌گران روانه شد و در روز عاشورا به سیدالشهدا جسارت کردند، در رگ های‌ آحاد ملت ایران خون امام حسین(ع) جریان پیدا کرد و بساط فتنه را برچید و حرکت اصیل ملت ایران یک شاخصه داشت و آن این بود که صرفاً از امام حسین و ولایت دفاع کردند و همه جریانات به میدان آمدند و عکس نائب امام زمان(عج) و عکس امام راحل را در دست داشتند و این اصالت و هویت خود را نشان دادند و همه آنهایی که خواب پریشان برای انقلاب دیده بودند را سرافکنده و منزوی کردند.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به سالگرد قیام 19 دی ماه مردم قم رد سال 56، گفت: مردم حماسه آفرین و اصیل قم، شهر جهاد و اجتهاد و قیام و شهادت برای دفاع از مرجع تقلیدشان به صحنه آمدند و از طلبه و کاسب و دانشجو همه در کوچه ها و خیابان‌های قم علیه رژیم آمریکایی و طاغوتی و ننگین سلطنتی شعار دادند و از امام و مرجع تقلیدشان اعلام حمایت کردند و از خون مردم خیابان‌های قم رنگین شد؛, حادثه 19 دی نقطه عطفی در قیام مردم ایران بود و سلسله اعتراضاتی را به دنبال آورد که به قیام سراسری منجر شد و ریشه طاغوت را کند و پرچم عدالتخواهی  و حکومت ولایی به دست امام خمینی برافراشته شد.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد:‌ حاج قاسم همیشه مرد میدان بود و چون دل به خدا داده بود مشکل دلدادگی به چرب و شیرین دنیا را برای خود حل کرده بود. او مرد آخرت و عرش بود و مزه شهادت را قبل از شهادت مزمزه کرده بود و بی‌قرار میدان بود. شهادت او نقطه عطفی بود که انقلاب را بیمه کرد.

وی افزود: در همه کشورهای منطقه به یاد شهید سلیمانی مجالسی برپا شد و آموزه‌های شهید را مرور کردند؛ بیش از 400 مراسم در عراق توسط مجاهدان و یادگاران شهید المهندس گرفته شد. بیش از 110 جلسه باشکوه به یاد شهید سلیمانی در تهران برگزار شد و در بیش از 1000 مسجد محله محور پیام‌های شهید و رمز مکتب سلیمانی را مرور کردند .

آیت‌الله صدیقی با اشاره به سالگرد درگذشت علامه مصباح یزدی به روحیه عرفانی ایشان اشاره کرد و گفت: آیت‌الله مصباح خط‌شکن‌های مبارزه با طاغوت بود و زندگی‌اش را در مبارزه با جهاد گذراند و بهمین خاطر امواج حملات سکولارها و غربگراها علیه او بود و تا آخرین لحظه حیات با اینکه مجتهد و محقق بود و در جبهه نبرد حضور فیزیکی پیدا کرد و محبوب شهید سلیمانی بود، عاشق رهبری بود و در برابر ایشان متواضع بود. و اعتقاد داشت که در غیبت امام زمان (عج)، باید مطیع نائب برحق ایشان بود.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به سالگرد حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت تعدادی از دانشجویان کشور در این داغ عظیم، گفت: خانواده‌های این عزیزان دشمن را مایوس کردند و امیدواریم این عزیزان با شهید سلیمانی و سید الشهداء محشور شوند.

وی با اشاره به تحولات منطقه در دوسال گذشته، اظهار داشت: قاتلان شهید سلیمانی و ترامپ جنایتکار فکر می‌کردند با رفتن شهید سلیمانی مقاومت تضعیف می‌شود اما آمریکایی ها روزگاری در منطقه نخواهند داشت و آب گوارایی از گلوی‌ آنها پایین نخواهد رفت.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به پیشرفت مقتدارانه مقاومت یمن و صلابت سید حسن نصرالله و مجاهدان عراقی و فرار آمریکایی‌ها از افغانستان، تصریح کرد: این جبهه‌ی به‌یادگار مانده از قهرمان مکتب‌ساز شهید سلیمانی، در این جنگ تمام عیار علیه باطل و استکبار ریشه آمریکا و مزدوران آن را برای همیشه خواهد کند.

خطیب نمازجمعه تهران در پایان گفت: از پیروزی‌های افتخار‌آمیز ما یکی این است که هم رهبر شجاع ما وعده انتقام دادند و هم عین الاسد را در چنین روزی آماج حملات موشکی قرار دادیم و دشمن رذلی که آبرویی برایش نمانده این ضربه محکم را تجربه کرد و هیچ غلطی هم نتوانست بکند.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا