اسد: شهید سلیمانی در هر ماموریتی برای نابودی فتنه‌ انگیزی‌ آمریکا تلاش می‌کرد

رئیس‌جمهور سوریه گفت که شهید سلیمانی در هر مأموریتی برای نابود ساختن فتنه‌انگیزی و تفرقه افکنی آمریکا تلاش می‌کرد.

به گزارش نبأپرس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس پیامی منتشر کرد.

اسد در این پیام گفت: سلیمانی تمام امکانات نظامی، نیروی انسانی و تجهیزاتی را که در اختیارش بود در راه شکست دادن گروه‌های تروریستی و افراطی استفاده کرد.

وی افزود: معادله‌ای که آمریکا را به ارتکاب این جنایت فجیع علیه شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس واداشت، صرفا یک معادله نظامی نیست.

رئیس‌جمهور سوریه در ادامه گفت: شهید سلیمانی در هر مأموریتی برای نابود ساختن تفرقه‌افکنی و فتنه‌انگیزی ایالات متحده آمریکا تلاش کرد.

اسد افزود: شهید سلیمانی برای نهادینه‌کردن روحیه فداکاری و ازخودگذشتگی برای وطن در نیروهای تحت فرماندهی خود تلاش کرد و او الگویی برای نیروهای خود در زهد و شهادت طلبی و تلاش دائمی و خستگی ناپذیر بود و برای کارهایی که می‌کرد انتظار هیچ پاداش و تشکری از هیچ کسی نداشت. سلیمانی از طریق حضور در میادین توانایی‌های منحصر به فردش در فرماندهی را نشان می‌داد.

رئیس‌جمهور سوریه اظهار داشت: شهیدان سلیمانی و المهندس از ستون‌های اصلی مقابله با دشمنان محسوب می‌شدند. همه ما باید به مسیر شهید سلیمانی پایبند بمانیم و برای تقویت همکاری و تکامل میان ایران و سوریه تلاش کنیم.

اسد گفت: سردار سلیمانی یک پدیده نظامی، سیاسی و فرهنگی بود و دشمنان متوجه خطر شهید سلیمانی در پروژه های جنایتکارانه خود شدند.

وی اظهار داشت: شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس ستون اصلی مقابله با دشمنان بودند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا