اسکوچیچ: برگزاری بازی استقلال در روزهای فیفا متعجبم کرد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: برخی فکر نکنند کار تمام شده و موضوع را ساده بگیرند، چرا که در این دو سال کارها راحت انجام نشده است.

به گزارش نبأپرس، دراگان اسکوچیچ درباره شرایط تیم ملی از دو سال پیش تاکنون گفت: دو سال پیش شرایط ما خوب نبود، بحث میزبانی در بحرین هم پیش‌آمد و در شرایطی مسابقات را شروع کردیم که مسئله کرونا وجود داشت و این دغدغه کرونا را همین الان هم داریم. با این حال شرایط خیلی خوب پیش رفت و مسئله روانی را خیلی خوب مدیریت کردیم. در این دو سال ما را دست کم گرفتند، اما گوش ما بدهکار نبود، کار خودمان را انجام دادیم و الان یک قدم کوچک تا جام جهانی داریم. می‌خواهم که برخی فکر نکنند کار تمام شده و موضوع را ساده بگیرند، در این دو سال کارها راحت انجام نشده است.

وی افزود: از خدا  می‌خواهم در سلامت بازیکنان به ما کمک کند، چون خیلی مهم است که بازیکنان را سلامت داشته باشیم یا نه. در این دو سال به تیمم اعتماد کامل داشتم و ایمان ما به موفقیت هیچ وقت خدشه‌دار نشد. در بحرین حتی یک امتیاز هم نمی‌توانستیم از دست بدهیم و شرایط در لبنان و اردن هم سخت بود و بازیکنان به لحاظ روانی تحت فشار بودند.

اسکوچیچ یادآور شد: مسئله دیگر آمادگی جسمانی بازیکنان و موضوع بعدی هم پرونده ویلموتس بود. بحث دستگاه‌های آنالیز و مشکلات دیگر نیز داشتیم. امیدوارم مشکلات بازیکنان نیز حل شود و می‌دانم آقای عزیزی خادم با وزیر ورزش جلسه داشته و به دنبال حل مشکلات بازیکنان است. این موضوع برای من هم خیلی مهم است که بازیکنانم بدون دغدغه بازی کنند. می‌دانم این موضوع چقدر اهمیت دارد که ایران در جام جهانی حضور داشته باشد.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه در تمام این مدت که او هدایت ایران را به عهده داشته تیمش بدون حضور تماشاگران بازی کرده و این دو بازی شاید تماشاگران به ورزشگاه بیایند، گفت: بله، این موضوع خیلی سخت بود و نمی‌توانستیم شادی مردم را ببینیم، چون آنها در خانه شادی می‌کردند. فوتبال بدون تماشاگران بی‌معنی است و این موضوع زمانی نمود بیشتری پیدا می‌کند که شما به عنوان بازیکن هستید یا به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی حضور دارید. امیدوارم با حضور تماشاگران این انگیزه را از آنها بگیریم. مسئله دیگر مربوط به میزان مسئولیت ماست، چون تیم ملی متفاوت از باشگاه است و ما هم از این موضوع مطلع هستیم و در نهایت فوتبال برای تماشاگران برگزار می‌شود.

اسکوچیچ در خصوص تقویم فشرده و متفاوت مسابقات با توجه به برگزاری جام جهانی در فصل پاییز اظهار داشت: فکر نمی‌کنم برای ما مشکلی ایجاد کند، چون بازیکنان ما حرفه‌ای هستند و به اینکه مدت زمان کمی کنار هم باشند، عادت کرده‌ایم.

وی درباره اینکه برخی مشکلات در این فشردگی وجود دارد و به طور مثال عقب افتادن بازی‌های استقلال به خاطر ابتلا به کرونا و مخالفت او با برگزاری بازی همزمان با اردوی تیم ملی، گفت: مسئله مخالفت نبود، بلکه این بود که چند روز پیش شنیدم آنها 17 بازیکن کرونایی دارند و من نمی‌توانم از آنها در اردوی تیم ملی استفاده کنم، اما بعد خبر آمد که بازی قرار است برگزار شود و این برای من تعجب انگیز بود که چطور من نمی‌توانم این بازیکنان را به تیم ملی دعوت کنم، اما درست همزمان با فیفادی قرار است بازی استقلال در لیگ برگزار شود.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه اگر بازیکنی به خاطر کرونا اردوی تیم ملی را از دست بدهد چه تصمیم خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: اگر چنین مشکلی پیش بیاید، بازیکنان جایگزین می‌شوند. اکنون بازیکنان استقلال هستند و دغدغه‌ای که من دارم، در مورد بازیکنان دیگر هم هست. امیدوارم آنها با صحت و سلامت به اردوی ما برسند. چند روز پیش با پزشکان تیم پروتکل‌های محکمی را تدوین کردیم تا مشکلی رخ ندهد.

اسکوچیچ در واکنش به این سؤال که اگر در دو دیدار پیش‌رو صعود تیم ملی قطعی شود آیا دو بازی باقیمانده در فیفادی بعدی برای او مسابقات تدارکاتی خواهد بود یا به دنبال نتیجه گرفتن خواهد بود، گفت: نمی‌شود به چشم بازی تدارکاتی به آنها نگاه کرد، همیشه در تیم ملی باید انگیزه‌های جدیدی برای خودمان پیدا کنیم. مسئولیت سنگینی به دوش ماست، چون نماینده ملت و کشور هستیم. اول از همه، این اهمیت دارد که قدم نهایی را برای صعود به جام جهانی برداریم و دلم می‌خواهد همه بازیکنان از سهل‌انگاری و غفلت فاصله بگیرند و فکر نکنند که کار تمام شده است. اگر قدم اول را برداشتیم، در خصوص دو بازی دیگر هم شرایط همین است. اجازه نخواهم داد که بازیکنان با خیال راحت پا به میدان بگذارند. امکان آن هست که تفکر جدیدی را در آن بازی‌ها امتحان کنم، اما همیشه برای نتیجه گرفتن تلاش می‌کنیم. هدف ما هم فقط صعود به جام جهانی نیست و به دنبال اهداف بزرگ‌تری هستیم.

ادامه دارد…


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا