امارات منتظر ضربه های دردناک‌تر بعدی ما باشد

سخنگوی رسمی نیروی هوایی یمن تاکید کرد که عملیات «طوفان یمن» در چارچوب واکنش طبیعی به تجاوزات دشمن انجام شد و حملات بعدی برای امارات دردناک‌تر خواهد بود.

به گزارش نبأپرس، دوشنبه 17 ژانویه 2022 اماراتی‌ها روز خود را با خبر انفجار 3 تانکر سوخت در منطقه صنعتی «المصفح» ابوظبی و همچنین یک انفجار دیگر در نزدیکی فرودگاه ابوظبی آغاز کردند؛ انفجارهایی که مشخص شد ناشی از حملات تلافی جویانه پهپادی و موشکی انصارالله در عمق امارات بوده است.

به گفته «یحیی سریع»  سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این عملیات که «إعصار الیمن» (طوفان یمن) نام گرفت، فرودگاه دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت در المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از مواضع و تأسیسات مهم و حساس امارات هدف قرار گرفت. این عملیات با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد زیادی پهپاد با موفقیت انجام شد.

در همین راستا با «عبدالله الجفری» سخنگوی رسمی نیروی هوایی یمن به گفتگو نشسته‌ایم.

این مقام یمنی در ابتدای گفت‌وگوی خود به تشدید تجاوزات امارات و حملات مکرر ابوظبی علیه فرزندان ملت یمن و همچنین نقش مستقیم امارات در بسیاری از اقدامات جنایتکارانه، به ویژه اتفاقاتی که اخیرا در استان «شبوه» رخ داده است اشاره کرد.

وی در این زمینه به اقدام امارات در انتقال شبه نظامیان «العمالقه» متشکل از عناصر تکفیری و سلفی از ساحل غربی به سمت استان شبوه برای کمک به ائتلاف متجاوز در مأرب اشاره کرد؛  اقدامی که بعد از پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در این شهر که در معرض آزادسازی است، صورت گرفت.

الجفری در ادامه این گفتگو درباره تشدید تجاوزگری سخن گفت که نمونه آن ورود کشتی نظامی اماراتی به آب‌های منطقه‌ای یمن بود و این کشتی تجهیزات نظامی برای تروریست‌های مورد حمایت امارات در ساحل غربی یمن حمل می‌کرد.

این مقام یمنی با اشاره به اینکه اقدام مذکور امارات نقض آشکار حاکمیت یمن محسوب می‌شود، تاکید کرد که جهان نظاره‌گر تجاوزات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به ویژه جنگنده‌های اماراتی است که بیش از 600 حمله را در استان شبوه و همچنین صنعا علیه غیر نظامیان یمنی انجام داده‌اند.

سخنگوی نیروی هوایی یمن خاطر نشان کرد: آنچه اکنون شاهد آن هستیم اقدامات خصمانه امارات برای سیطره بر مجمع الجزایر «سقطری» از جمله جزیره «عبدالکوری» است  که اخیرا امارات در آن مواضع نظامی خود را توسعه داده و همچنین فرودگاه و بندر و اتاق عملیات‌های متعلق به رژیم صهیونیستی را در این جزیره ایجاد کرده تا به شکل کامل بر آن سیطره یابد.  این امر به دلیل اهمیت راهبردی این جزیره در اقیانوس هند و نزدیکی آن به تنگه باب المندب است. این گذرگاه استراتژیک و مهم شرق و غرب و شاخ آفریقا را به یکدیگر ارتباط می‌دهد.

 الجفری تصریح کرد، این تجاوزات بعد از آن انجام شد که امارات در دوره گذشته از طریق رسانه‌های خود اعلام کرده بود که از یمن عقب نشینی کرده است. اما امارات مجدداً به عقب برگشته و همچنین نشان داد که ادعاهای آن در خصوص عقب نشینی از یمن در چارچوب فریبکاری سیاسی مطرح شده بود.

وی تاکید کرد، همه موارد فوق با اسناد و مدارکی که رسانه‌های جنگی یمن درباره آن صحبت می‌کنند این استدلال‌ها علیه امارات را ثابت می‌کند. در سایه همین موضع، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله و همچنین وزیر دفاع و سخنگوی رسمی نیروهای مسلح چندین بار به دولت امارات هشدار داده بودند؛ اما اماراتی‌ها به این هشدارها توجه نکرده و آنها را نادیده گرفتند.

الجفری با بیان اینکه ضربه زدن به عمق امارات یکی از دستاوردها و پیروزی‌های بسیار بزرگی است که به تاریخ دستاوردهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اضافه می‌شود اظهار داشت: این عملیات ، اولین نیست و آخرین نیز نخواهد بود.  این عملیات در چارچوب واکنش طبیعی به محاصره تحمیل شده علیه یمن و جنایات ائتلاف کشورهای متجاوز و به ویژه امارات صورت گرفت.

وی افزود :عملیات مذکور با تعدادی موشک بالدار و پهپاد انجام شد و مواضع مهم اقتصادی در امارات از جمله فرودگاه‌های ابوظبی و دبی و همچنین منطقه‌ای که یکی از مهم‌ترین مناطق اقتصادی امارات محسوب می‌شود و شرکت نفت «ادنوک»  در آن قرار دارد را مورد هدف قرار داد در حالی که اهمیت این شرکت کمتر از شرکت آرامکو سعودی نیست.

این مقام یمنی، عملیات مذکور را یک پیام سیاسی بسیار مهم دانست که دولت امارات باید آن را دریافت می‌کند و هشدار داد که اگر امارات توجهی به این پیام نداشته باشد حملات بعدی بزرگ‌تر و دردناک‌تر خواهد بود و امارات تبدیل به محیطی می‌شود که همه سرمایه‌گذاری‌ها و شرکت‌های خارجی از آن خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: می‌دانیم که بیش از 70 درصد اقتصاد امارات وابسته به محیط سرمایه‌گذاری-چه از طریق پروازهای فرودگاه بین‌المللی ابوظبی که در سال به بیش از 90 هزار پرواز می‌رسد و درآمدهای زیادی برای امارات دارد و -چه از خلال شرکت‌های اقتصادی از جمله شرکت‌های نفت است.  امارات باید از یمن دست بردارد؛ در غیر این صورت چنین حمله‌ای تکرار می‌شود و حمله بعدی با سلاح‌های پیشرفته و استراتژیک که سخنگوی نیروهای مسلح یمن قبلا درباره آن صحبت کرده بود شدیدتر خواهد شد.

سخنگوی رسمی نیروی هوایی یمن تصریح کرد: تجاوزات وحشیانه ائتلاف متجاوز برای هفتمین سال علیه یمن و مردم این کشور آن هم بدون هیچ توجیهی، تاکید می‌کند که پروژه بزرگی در منطقه توسط کشورهای متجاوز  در حال اجراست که سرویس اطلاعاتی انگلیس آن را در خدمت پروژه رژیم صهیونیستی در منطقه، به وجود آورده است.

وی تاکید کرد که ثبات منطقه با ثبات یمن محقق می‌شود و در غیر این صورت هیچ ثباتی در منطقه وجود نخواهد داشت.  یمنی‌ها امید زیادی به همه ملت‌ها و فرزندان این منطقه که در بسیاری از کشورها از جمله عراق و سوریه و لبنان و حتی یمن هستند، دارند.  این ملت‌های زنده نقش زیادی در تحرکات جدی برای مقابله با پروژه صهیونیستی تروریستی که از مدت‌ها قبل توسط آمریکا و انگلیس ایجاد شده، دارند.

سخنگوی رسمی نیروی هوایی یمن در ادامه گفت: کشورهای متجاوز می‌خواهند منطقه را شعله‌ور کنند و در برابر همه ملت‌هایی که با پروژه آنها مقابله می‌کنند، بایستند.  اما با همه این وجود در نهایت حق پیروز خواهد شد و روزهای آینده مملو از شگفتی‌هایی خواهد بود که هر شهروند عربی که به پروژه مقاومت تعهد دارد را خوشحال خواهد کرد؛ مقاومتی که کشورهای متجاوز با مداخلات خود می‌خواستند نظام ارزشی و اخلاقی آن را که از ابتدا  ملت‌های این منطقه برای آن مبارزه کرده بودند،  از بین ببرند.

این مسئول یمنی ابراز عقیده کرد: آینده منطقه در سایه دستاوردهایی که ملت یمن با پیروزی‌های خود به دست آورده بسیار بزرگ (روشن)خواهد بود. تحولات و تغییرات نظامی و سیاسی که یمنی‌ها (به دشمن) تحمیل کرده‌اند نقطه آغاز سقوط همه رژیم‌های مزدور آمریکا که به دنبال فساد هستند، خواهد بود.

سخنگوی نیروی هوایی یمن درباره تلاش اماراتی‌ها برای کم اهمیت جلوه دادن عملیات «طوفان یمن» (عملیاتی که عمق امارات را هدف گرفت) اظهار داشت: می‌دانیم که کشورهای ائتلاف متجاوز همواره با رسانه‌های خود تلاش می‌کنند دستاوردهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را انکار کنند.  اکنون آنها از یک انفجار در چند منطقه صحبت می‌کند تا از این طریق بتوانند اهمیت پیروزی‌های استراتژیک یمن در سطح امنیتی و نظامی را کاهش دهند. اما مسئله این است که این کشورها اکنون در وضعیت دشوار و خطرناکی قرار گرفته‌اند بنابراین شنیدن چنین اظهاراتی از سوی آنها که تلاش می‌کنند پیروزی‌های یمن را کم اهمیت جلوه دهند تعجب‌آور نیست.

وی در ادامه گفت: آنچه دروغ بودن ادعاهای آنها برای انکار این پیروزی‌ها را افشا می‌کند پناه بردنشان به شورای امنیت و هیئت‌های بین المللی برای شکایت از آنچه «حملات تروریستی حوثی‌ها» می‌نامند، است.  این تناقض بیانگر میزان درماندگی و ناتوانی کشورهای متجاوز است.

الجفری ادامه داد: اگر این ادعای آنها  که حملات یمن بی‌نتیجه است  درست باشد پس چرا به شورای امنیت می‌روند و از یک عملیات تروریستی صحبت می‌کنند؟  کسانی که از تروریسم جنبش انصارالله صحبت می‌کنند همان مادران و پدران و سازندگان تروریسم هستند و این طرف‌ها آخرین کسانی هستند که حق دارند درباره تروریسم صحبت کنند.

این مقام یمنی تصریح کرد: رسانه‌های ائتلاف متجاوز همواره اخبار را با تناقضات و تکذیب‌های فراوان منتشر می‌کنند. اما زمانی که رسانه‌های جنگی یمن صحنه‌های مستندی از عملیات نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن ارائه کردند متجاوزان در تلاش هستند تا از طریق میانجی‌های بین المللی مانع انتشار این مستندها و صحنه‌ها شوند تا تاثیر منفی بر محیط سرمایه گذاری آنها نگذاشته  و آنها را در موضع نگرانی و شرمساری  در برابر ملت‌هایشان قرار ندهد. به ویژه این که چنین کشورهایی از توانایی‌های مالی و نظامی و لجستیکی بزرگی در سطح جهان برخوردار هستند اما با این وجود در یمن شکست بدی خوردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش کشورهای متجاوز برای کم اهمیت جلوه دادن عملیات طوفان یمن در عمق امارات تعجب‌آور نیست گفت: جهان امروز به یک محیط کوچک تبدیل شده است که در آن هر کسی می‌تواند با فشار دادن یک دکمه در عرض چند ثانیه جزئیات و اطلاعات را به دست آورد. بنابراین امارات امروز متوجه می‌شود که در عرصه میدانی و رسانه‌ای در وضعیت دشواری قرار گرفته است به ویژه با توجه به مستندسازی عملیات کیفی و ارائه برخی صحنه‌ها درباره این عملیات.

سخنگوی نیروی هوایی یمن در پایان گفت‌وگوی خود با تسنیم  تاکید کرد، پیش از این نیز چنین اتفاقی افتاده بود و صحنه‌های زیادی از عملیات «نصرمن الله»، «البأس الشدید»، «البیان المرصوص»، «فجر الحریة» و «ربیع النصر»  منتشر شده بود. همه مردم جهان این عملیات‌ها را با صدا و تصویر  مشاهده کردند. رسانه‌های جنگی یمن این صحنه‌ها را بعد از آن منتشر کردند که کشورهای ائتلاف متجاوز در تلاش برای انکار اهمیت و نتایج این عملیات‌ها بودند.  ما در اینجا به رسانه‌های جنگی یمن که توانستند نقش بسیار بزرگی ایفا کنند و به موازات پیروزی‌های یمن در جبهه‌های نظامی، پیروزی‌های بزرگی در عرصه رسانه محقق کردند درود می‌فرستیم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا