امام جمعه رباط کریم : وحدت و اتحاد راهبرد مقابله با جنگ هویتی و مذهبی است

امام جمعه شهرستان رباط کریم گفت: باتوجه به تلاش دشمنان در ایجاد تفرقه و اختلاف و شناسایی و تحریک گسل های دینی،مذهبی،فرهنگی و قومیتی مردم و اختلاف بین آنها ، وحدت و اتحاد راهبرد مقابله با جنگ هویتی و مذهبی است.

به گزارش نبأپرس از رباط کریم، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم ضمن گرامیداشت هفته وحدت در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: در طول تاریخ دشمنان همواره تلاش کرده اند با ایجاد تفرقه و اختلاف به اهداف شوم خود برسند . با شناسایی و تحریک گسل های دینی،مذهبی،فرهنگی و قومیتی مردم بین آنها اختلاف بیندازند و در مقابل این تحرکات ، وحدت و اتحاد راهبرد مقابله با جنگ هویتی و مذهبی است.

وی افزود: امام راحل(ره) و خلف صالحش مقام معظم رهبری بر حسب برداشت از دین و آموزه های وحیانی و سیره ی معصومین (علیهم السلام) وحدت مسلمانان را یک استراتژی و راهبرد همیشگی می دانند و یک تاکتیک و راهکار مصلحتی و مقطعی نمی باشد.

امام جمعه رباط کریم خاطرنشان کرد: متأسفانه شهرستان در سرانه ورزشی بسیار عقب است و از اماکن اندک ورزشی موجود هم استفاده بهینه نمی شود و اماکن ورزشی باید در اختیار هیئت های ورزشی و جامعه ورزش شهرستان قرار بگیرد.

حجت الاسلام ترابی در پایان بیان کرد: کوتاهی طالبان در حفاظت از جان شیعیان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و راهبرد آمریکا بعد از فرار مفتضحانه از افغانستان تداوم نا امنی و بی ثباتی در این کشور از طریق فعال کردن گسل های قومی و مذهبی است که این مأموریت به عهده داعش گذاشته شده است.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا