امام جمعه شهرستان رباط کریم: جمهوری اسلامی با آمریکا مذاکره مستقیم نخواهد کرد / آمریکا و غرب زمینه ساز بحران اوکراین هستند

امام جمعه رباط کریم گفت: جمهوری اسلامی بر شروط ملت ایران، یعنی لغو همه تحریم های ظالمانه، راستی‌آزمایی و ارائه تضمین از سوی آمریکایی ها پای فشاری دارد و از خطوط قرمز خود کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش نبأپرس از رباط کریم، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک عید بزرگ مبعث، بر عمل به تعالیم پیامبر اعظم اسلام تاکید نموده و گفت: یکی از درسهای بزرگی که ما باید از بعثت فرا بگیریم تخلّق به اخلاق اسلامی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی بر شروط ملت ایران، یعنی لغو همه تحریم های ظالمانه، راستی‌آزمایی و ارائه تضمین از سوی آمریکایی ها پای فشاری دارد و از خطوط قرمز خود کوتاه نخواهد آمد.

حجت‌الاسلام ترابی بیان کرد: مذاکرات وین با موضوع فعالیت‌های هسته‌ای است، جمهوری اسلامی ایران هرگز در رابطه با توان دفاعی و موشکی و نفوذ منطقه‌ای خود با کسی مذاکره نمی‌کند و به دیگران اجازه ورود به این موضوعات را نخواهد داد.

امام جمعه رباط کریم تاکید کرد: جمهوری اسلامی با آمریکا مذاکره مستقیم نخواهد کرد، اگر آمریکا یی‌ها اراده سیاسی کنند و دست از زیاده‌خواهی‌های خود بردارند از طریق مذاکره با کشورهای ۱+۴ هم توافق حاصل می شود.

وی در ادامه گفت:آمریکا و غرب زمینه ساز بحران اوکراین هستند. تصمیم نسنجیده آمریکا برای گسترش ناتو به شرق اروپا و نزدیکی مرزهای روسیه و وعده به برخی کشورهای این منطقه برای پیوستن آنها به ناتو زمینه‌ساز این بحران شد.

ترابی خاطر نشان کرد: نقض حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشورها با هر بهانه‌ای محکوم است.

امام جمعه شهرستان رباط کریم در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً جنگ و توسل به نیروی نظامی راه حل مشکلات نیست و بحران اوکراین باید از طریق دیپلماسی و مذاکره حل شود.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =