امام جمعه پرند: جان و آبروی ناقابل ما تهدید ندارد/ مطالبه گر حقوق شهروندان پرندی تا آخر خواهم بود + فیلم و عکس

آمده‌ام در این مسیر نوکری کنم، جان ناقابل که داده‌ام و باز هم می‌دهم، به قطرات خونی که در سوریه از این ناچیز ریخته شد سوگند در نوکری و اعتلای مردم و شهر شریف پرند آبروی خودم را هم با افتخار تقدیم می‌کنم و تا آخرین لحظه از پای نخواهم نشست.

به گزارش نبأپرس از پرند،حجت الاسلام‌والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر پرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با رعایت خود و همگان به تقوای الهی در گفتار و عمل ، ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت امام حسن عسکری (ع) ، هفته کتاب و کتابخوانی و همچنین سالروز شهادت پدر موشکی ایران شهیدسرافراز سردار حاج حسن طهرانی مقدم ، شهید مهدی زین الدین و همچنین آزادسازی سوسنگرد اظهار داشت: امروز اگر ایران اسلامی د رجایگاه بالایی از امنیت و اقتدار در جهان و منطقه قرار دارد به خاطر رشادت های شهدایی بوده است که برای دفاع از کشور و ناموس این مملکت چه در دوران انقلاب و دفاع مقدس و حرم و همچنین بعد از جنگ تحمیلی خون ها ریختند و این خون ها باعث ارتقاء سطح امنیت و اقتدار کشور با دستیابی به علوم و فنون تسلیحاتی و موشکی به روز شدند و جمله ما می توانیم را به منصه ظهور رساندند.

وی در ادامه افزود: اگر ما امروز در عرصه دفاع از حرم و حریم انقلاب و مقاومت اسلامی و علم و دانش و امنیت خدمت و سلامت شهدایی دادیم که در زمره این شهیدان شهدای اقتدار جایگاه ویژه ای دارند و آنها با عملی کردن شعار ما می توانیم ، این شعار را به دشمنان و نفوذی ها و منافقان دیکته کردند.

امام جمعه پرند در خصوص شخصیت طهرانی مقدم بیان کرد: شهید طهرانی مقدم ، اقتدار را به معنی واقعی ترجمه کرد و به عنوان یک خط الگو برای ما و آیندگان به میراث گذاشت و هنر او قطعا ساختن موشک نبود ، هنر اصلی او تربیت شاگردان جوان و دانشمند و جهادی بود و این مسیر و راه او همچنان ادامه دارد و او یک مدیر نمونه بود و درس مدیریت و صنعت موشکی نخوانده بود و فارغ التحصیل دانشگاه دفاع مقدس بود و امروز استاد راهنمای راهجویان علم و دانش دفاعی در جبهه های مقاومت شده است.

حجت الاسلام کاظمی در ادامه عنوان کرد: اکنون در هر جای غرب آسیا از لبنان و فلسطین و.سوریه و عراق و یمن و افغانستان و غیره جوانان جهادگر و مومنی یافت می شوند که با واسطه یا بی واسطه بر خوان علم و و دانش و تجربه شهید حسن طهرانی مقدم نشسته اند و براین الگو و مسیر ترسیم شده او حرکت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی بیان داشت: نان و کتاب دو نماد سلامت جسم و روح جامعه است و باید این موضوع را در جامعه رونق بخشیم و همانظور که مسئولان در قبال اقتصاد و معیشت و سیاست مردم مسئول هستند در قبال فرهنگ ، تحصیلات و بهداشت و روح و ذهن مردم هم مسئول هستند و باید در این مسیر کارهای فرهنگی خوب و قوی صورت گیرد تا جامعه روشن فکر و با سواد شکل گیرد و متاسفانه در بحث کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه ، کشور در وضعیت مطلوب و رضایت بخشی قرار ندارد و سرانه فضای مطالعه در کشور با استاندارد جهانی خیلی فاصله دارد.

امام جمعه پرند یادآور شد: مسئله کتاب و کتاب خوانی باید در جامعه رواج یابد و بنده بارها به مسئولان گفته ام سعی کنید با اجرای برنامه های متنوع در خصوص برگزاری نمایشگاه و مسابقات کتاب و کتابخوانی مردم و جوانان را با این غذای روح و ذهن آشنا و مأنوس کنید و آنها را تشویق و ترغیب کنید تا در گرو این فرهنگ و ترویج آن ، جامعه ی سلامت و با بصیرتی را در پیش رو داشته باشیم و الحمدلله مسابقاتی در این خصوص توسط مسئولان ذیربط در حال برگزاری می باشد که بنده از تمام مسئولانی که در عرصه فرهنگی فعالیت می کنند تشکر می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی در بخشی از خطبه های نماز جمعه با اشاره به مطالبه گری های حقوق شهروندی شهر پرند اظهار داشت: بنده به همراه نماینده مجلس و فرمانده سپاه و دادستان شهرستان رباط کریم و پرند جلسه ای را با وزیر کشور داشتیم و تمام موارد و کاستی ها و نیازها و کمبود های زیر ساختی شهر پرند به خصوص استقلال سیاسی و اداری شهر پرند را از وزیر کشور مطالبه کردیم ، حال برخی از مسئولان شهرستان به بنده خرده می گیرند که چرا اینگونه اقدامات را با جدیت پیگیر هستید و به جای حمایت و هم اندیشی و همراهی برای تسریع در اجرای شدن این موضوع و تحقق امر ، بنده را مورد نقد قرار داده اند که نباید به فکر تقسیمات شهرستان و استقلال شهر پرند باشید.

وی در همین راستا افزود: بنده به عنوان خادم این مردم فهیم و صبور و انقلابی شهر پرند از همین تریبون اعلام می کنم بنده یک بار یک جان ناقابلی داشتم و در دفاع از حریم اهل بیت (ع) فدا کردم و سعادت شهادت نصیب مان نشد و به همین خونی که از مجروحیت بنده ریخته و خون شهدای گرانقدر در دفاع از حقوق شما از هیچ مطالبه ای پا پس نمی کشم و تا محقق شدن حداقل های حقوق شهروندی شما عزیزان و شهروندان عزیز پیگر این مطالبات هستیم و ان شاءالله آن را به سرانجام می رسانیم و با همت تمام مسئولان و مدیران شهر پرند آرامش و امنیت و زندگی توام با بهره مندی از حقوق شهروندی را برای شما در این شهر مهیا می کنیم.

امام جمعه پرند یادآور شد: ضمن ابراز تاسف به خاطر ناراحتی عده‌ای در شهرستان و گزارش‌هایی که به مقامات بالاتر در اعتراض به اقدام هفته گذشته بنده که به همراه مسئولان شهر پرند و شهرستان رباط کریم ، جهت نوکری و حل مشکلات مردم خدمت وزیر کشور رسیدیم گفت: اعتراض می‌کنند که چرا امام جمعه آمده است و در تقسیمات ارضی دخالت می‌کند، بنده عرض می‌کنم تقسیمات اراضی حرف ما نیست ما در حضور وزیر کشور از مطالبات مردم گفتیم و از تقسیمات اراضی حرفی به میان نیامد.

حجت‌السلام کاظمی ادامه داد: گناه این مردم چیست در شهری با بیش از ۳۰۰ هزار نفر دو کلانتری داشته‌ باشند که با هیچ مدل عدالتی سازگار نیست، آن‌وقت من سکوت اختیار کنم، اگر سکوت کنم، باید بمیرم!

وی ادامه داد: به بنده می‌گویند پایت را فراتر از گلیمت گذاشته‌ای، من عرض می‌کنم که گلیم من را آقا و مولایم امیرالمومنین علیه‌السلام ترسیم کرده است نه شماها. افتخار بنده در مسیر مطالبه‌گری برای این مردم تا روزی که جان در بدن دارم این مسیر را ادامه می‌دهم و از نوکری در این مسیر و مطالبه‌گری برای این مردم هیچ‌گاه خسته نخواهم شد.

امام جمعه شهر پرند گفت: چرا به عده‌ای برخورده که ما به دنبال رفع مشکلات چندین‌ساله مردم هستیم، چرا به من خرده می‌گیرید بروید و حساب و کتاب‌های خودتان را بررسی کنید و ببینید در این مدتی که پرند از مستعمرات شما بوده است برای این‌که خدمات اجتماعی به مردم برسد شماها چه کرده‌اید.

وی گفت: ۳ درصد از مالیات ارزش بر افزوده شهرک صنعتی پرند به شهرستان می‌رسد، گزارش دهید چقدر آن به شهرداری و مردم پرند می‌رسد؟ که شهرداری بتواند برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خودش به داد مردم برسد، تا به کی من به شهرداری و شورای شهر و شرکت عمران فشار بیاورم.

حجت‌الاسلام کاظمی ادامه داد: مقامات بالادستی پولی که حق مردم است را نمی‌دهند و بعد به بنده می‌گویند سکوت کن. چه سکوتی؟ من در این ساحت اگر سکوت اختیار کردم دیگر نماز جمعه که هیچ در نماز جماعت هم حاضر نیستم به من اقتدا کنید.

وی ادامه داد: آمده‌ام در این مسیر نوکری کنم، جان ناقابل که داده‌ام و باز هم می‌دهم، به قطرات خونی که در سوریه از این ناچیز ریخته شد سوگند در نوکری و اعتلای مردم و شهر شریف پرند آبروی خودم را هم با افتخار تقدیم می‌کنم و تا آخرین لحظه از پای نخواهم نشست.

امام جمعه پرند ادامه داد: ما را تهدید می‌کنند که مردم جاهای دیگر تحصن می‌کنند، مگر تنها راه‌کار تهدید است. پرند مولود جمهوری اسلامی ایران است، برای این مولود باید هزینه داد، عدالت این نیست که یک شهر در یک جای شهرستان جمع بشود و مردم جاهای دیگر از بی‌مهری و بی‌توجهی سالیان متمادی رنج ببرند.

وی ضمن ابراز تاسف گفت: شهری که ۳۲ هزار دانش‌آموز دارد و ما یک ناحیه آموزش و پرورش نداریم، آنوقت دم از فرهنگ می‌زنند. دستگاه فرهنگی این شهر و آموزش و پرورش آن در امورات خودشان مانده‌اند، کجا بودند کسانی که تا به‌حال کوتاهی کرده‌اند در حق مردم؟ چرا در شهر پرند با ۱۳۰۰ کادر آموزشی و ۳۲ هزار دانش‌آموز ناحیه آموزش و پرورش نداریم؟ استقرار ناحیه آموزش و پرورش به کجای امنیت و منفعت شما برمی‌خورد؟ چرا در حق مردم ظلم می‌کنید؟

حجت‌السلام کاظمی با توجه به ارقام و آمار ارائه شده توسط نیروی انتظامی پرند گفت: وزیر کشور، سردار ارزشمند و جهادی جناب آقای اشتری به فکر امنیت شهر پرند باشید. الفبای حق شهروندی امنیت است.

امام جمعه پرند در ادامه از مشکلات و کاستی‌های دیگر شهر پرند گفت: ما در این شهر یک ورزشگاه نداریم، یک زمین چمن، بیمارستان، خدمات اجتماعی و عمومی، سامانه حمل و نقل عمومی شهری و غیره نداریم، این موضوعات را به چه کسی باید بگوییم؟ این‌ها مطالبات مردم است، اینجا تریبون حلال مشکلات و این صدا صدای مردم است.

وی تاکید کرد: این‌جا علنی اعلام می‌کنم برای حل مشکلات مردم به واسطه آبرویی که به واسطه این انقلاب پیدا کرده‌ام از تمام ظرفیت و روابط خودم استفاده می‌کنم و در ساحت نوکری برای مردم شریف پرند آرام و قرار نخواهم داشت.

امام جمعه شهر پرند در پایان تاکید کرد: بنده تا زمانی که امام جمعه این شهر هستم و به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهدای مدافع حرم و خادم شما هستم و مطالباتی همچون نبود اداره آموزش و پرورش،ورزشگاه، بیمارستان،کلانتری،مترو، حمل و نقل شهری و بین شهری،مشکلات مسکن مهر،میدان میوه و تره بار،مراکز فرهنگی و مساجد و تمام کاستی و کمبودهای این شهر را با کمک مسئولان و شما مردم پیگیری خواهیم کرد و به نتیجه می رسانیم و هم‌افزایی همه جریان‌ها و گروه‌ها و همه شخصیت‌ها را در این زمینه مطالبه می‌کنم تا ان‌شاء الله تعالی مشکلات و آنچه حق مسلم شهروندی مردم است برطرف بشود.

تصاویر نماز جمعه شهر پرند

فیلم نماز جمعه پرند

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا