امام جمعه پرند: دیده بان حقوق مردم در ستاد نماز جمعه هر شهر تشکیل شود + تصاویر

امام جمعه پرند گفت: به منظور ارتباط مستقیم با مردم و بررسی مشکلات و مطالبه گری آنها از مسئولان مربوطه، دیده بان حقوق مردم شهر پرند در ستاد نماز جمعه تشکیل شد.

به گزارش نبأپرس از پرند،حجت الاسلام‌والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر پرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با رعایت خود و همگان به تقوای الهی در گفتار و عمل ، ضمن گرامیداشت سالروز دانشجو و تحسین مطالب مهم و روشنگرانه ارائه شده توسط جهان آرا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پرند، اظهار کرد: در تمام دوران ها و در طول انقلاب و لحظه های حساس حضور دانشجویان مومن ، متعهد، عدالتخواه توانسته فضا را جهت تصحیح امور در کشور هدایت کند.

وی در ادامه افزود: جنبش دانشجویی با خصوصیات ضداستکباری، ضدفساد، ضد اشرافیگری، ضد حاکمیت، تجمل گرایانه و زورگویانه و همچنین ضد گرایش های انحرافی وارد عمل شده و موفق عمل کردند و با این ویژگی ها و تراز دانشگاه کشور باید مدیر جهادی و عدالتخواه تربیت و تحویل جامعه گردد.

امام جمعه پرند با اشاره به بیانات رهبر انقلاب پیرامون عدالت بیان کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری ما در عدالت عقب مانده ایم و باید با پیشرفت و موفقیت حاصله در زمینه عدالت تلاش کنیم تا عدالت و عدل حضرت علی (ع) را الگو قرار دهیم و حامی مظلوم و مواجهه با ظالم و طرفدار حق باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی در ادامه گفت: عدم محقق شدن عدالت و مهمترین پاسخ به این آرمان انقلاب اسلامی، قطعا همان فرمایشات شهید بهشتی است که ما آدم تحقق این آرمان ها را تربیت نکرده ایم و این عدم تحقق نشانه ضعف ما در کادرسازی است که باید در این مورد تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به چالش اصلی عدم تحقق عدالت در جامعه عنوان کرد: چالش اصلی ما در بسیاری از موضوعات حکمرانی به ویژه در مسئله عدالت، اقتصاد،سیاست خارجی، و همچنین سیاست های کلان کشور این است که، ما نیاز به یک الگوی جامع حکمرانی داریم تا با تغییر دولت ها ، این الگو برای همه قابل اجرا باشد و حکمرانی اسلامی در تمام زمینه ها عملی شود.

امام جمعه پرند در مورد فرماندهان و مدیران جهادی مطالبی را عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی به واسطه داشتن یک منظومه فکری در کمترین جایی احساس خلاء فکری و گفتمانی می کند ولی ضربه ای را که از پایین دریافت می کنیم، این است که افراد تحقق عملی به این آرمان و منظومه را نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی در ادامه گفت: انقلاب با انقلاب نما ها به سرمنزل مقصود نمی رسد، برای هر جبهه ای از اقتصاد،فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی و تمام زمینه ها به یک فرمانده مانند شهید حاج قاسم سلیمانی نیاز داریم،او هرچه بود و هرچه کرد، فقط و فقط برای خدا و در راه خدا و جلب رضایت خدا انجام داد.

وی با اشاره به مشکلات و مطالبات مردم شهر پرند بیان کرد: با توجه سطح مشکلات و مطالبات مردم و مراجعات پی در پی به دفاتر ائمه جمعه در کشور، دیده بان حقوق مردم در ستاد نماز جمعه هر شهر تشکیل شود تا بهتر به امور و مشکلات مردم رسیدگی شود، در همین راستا کاری را که باید نماینده مجلس انجام دهد، بنده به خاطر اینکه شما مردم خوب بدانید و احساس کنید، مسئولی و شخصی هست که حرف های آنها را بشنود و دغدغه آنها را داشته باشد و همچنین حواسش به مردم باشد و پشتیبان آنها باشد، دیده بان حقوق مردم شهر پرند را در ستاد نماز جمعه تشکیل دادیم و از این پس این دیده بان ارتباط مستقیم با مردم خواهد داشت و به مشکلات و مطالبات آنها رسیدگی خواهد کرد.

امام جمعه در ادامه این مطلب مطرح کرد: احیای حقوق عامه از وظایف قوه قضاییه است که امام جمعه می تواند مطالبه گر مستمر آن از قوه قضاییه و پیگیری و احیای کمک کند و از تریبون نماز جمعه حقوق عامه مردم را از قوه قضاییه مطالبه کند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی در خصوص نحوه مطالبه گری عنوان کرد: اگر مطالبه گری ما منتهی به گسترش ناامیدی در جامعه شود این خیانت به مردم جمهوری اسلامی است و باید در کنار مطالبه گری مومنانه و انقلابی، امید دائمی به آینده انقلاب به جامعه تزریق شود و امیدوارم بنده به عنوان خادم شما مردم خوب و فهیم و صبور با این همه مشکلات شهر پرند، مطالبه گر مومنانه و انقلابی و امید آفرینی را برای شما داشته باشم و خدمت در راه خدا کنم.

امام جمعه پرند در پایان خاطر نشان کرد: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار اردوی جهادی مدافعین سلامت در مصلی نماز جمعه، با ارائه خدمات؛ شامل پزشکی و دندان پزشکی،آموزش و فرهنگی،مشاوره خانواده و ترک اعتیاد،خدمات حقوقی و قضایی،برپایی مواکب شادی و توزیع غذای گرم در روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۱۸ و ۱۹ آذر ماه سال جاری در مسجد جامع امام علی (ع) به همت خادمین شما در دفتر امام جمعه برگزار می شود، امیدوارم مورد استقبال شما مردم شهر قرار گیرد.

 

تصاویر نماز جمعه شهر پرند ، عکس: سامان جعفری

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا