پرند| امام جمعه پرند: مطالبه گری حقوق شهروندان پرند ، خدمت به مردم و عبادت است + تصاویر

امام جمعه پرند گفت: اگر مسئولان هر کاری که انجام می دهند برای مردم و خدمت به خلق باشد عبادت است و رضای خدای متعال را در پی خواهد داشت.

 

به گزارش نبأپرس از پرند، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر پرند در نشست خبری پیش از ظهر امروز خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: اگر هر یک از مسئولان فکرشان برای مردم ، نگاه شان برای مردم عمل شان برای مردم و هر کاری که می‌کنند برای مردم و خدمت به خلق باشد، عبادت است و رضای خداوند متعال را در پی خواهد داشت.

وی افزود: مسئولان در کنار کار و خدمت به مردم باید از ابزار رسانه برای اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی و آگاهی مردم از خدمت مسئولان و مطالبه گرحقوق شهروندی آنها باشند و بالعکس مطالبات مردمی را از مسئولان پیگیر کنند تا یک ارتباط دوسویه و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و بالعکس باشند.

امام جمعه پرند جایگاه رسانه و خبرنگاران را ویژه دانست و گفت: با توجه به حرفه تخصصی خبرنگاری که با به کارگیری فکر و قلم و تخصص با اذهان عموم سروکار دارد و به نوعی جامعه را با تولید محتوا و خبر و اتشار آن مدیریت می کند ، مسئولان‌ باید از این فن و تخصص و ابزار بهره ببرند و بنده این‌فرصت را مغتنم شمرده و با هم اندیشی شما اهالی رسانه یک مدل نخبگان رسانه ای تشکیل می دهیم تا شما با تخصص و حرفه و رسالت خود مطالب و موضوعات را به مردم انتقال دهید.

ححت الاسلام والمسلمین کاظمی در ادامه بیان کرد: با ارتباط دوسویه و نزدیک بنده و شما اهالی رسانه و برگزاری جلسات پی در پی و مستقیم می توانید در جریان کل امور شهر باشید و در برخی جاها به عات اشراف کامل به موضوعات، خود پاسخگوی سؤالات مردم باشید.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی و معضلات و مشکلات شهر عنوان کرد: در عرصه فرهنگ و چالش های اجتماعی طبیعی است که برخی کارها باید از سوی بنده انجام شود و به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهدای مدافعان حرم شهر پرند برنامه های متنوع و اساسی در این خصوص طراحی و برنامه ریزی شده است تا در زمان های خاص و مناسب خود اجرایی شود.

امام جمعه پرند عمل کردن به وعده ها و سخنان را یکی از مهمترین عوامل اعتماد مردم به مسئولان دانست و گفت: برخی وعده ها و سخنان بنده در این شهر با پیگیری و برنامه ریزی در سه مقطع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نتیجه آن مشخص می شود و برخی پروژه ها ممکن است در اجرا به زمان بیشتری جهت امور اداری و تشکیلاتی داشته باشد و تا حصول نتیجه زمان بر باشد.

حجت‌الاسلام کاظمی در ادامه گفت: برای نتیجه گیری بهتر و ارتباط گیری و پیگیری موضوعات، باید کار تشکیلاتی کنیم و یارگیری افراد صورت گیرد و با هم افزایی می توان کارهای بهتری انجام شود و برای زمینه سازی کار تشکیلاتی در شهر پرند کارگاه های آموزشي تشکیلاتی برگزار شد و با استقبال خوبی روبرو شد و با این‌اتفاق حلقه های مفقوده و میانی شناسایی شد و کارگروه های تشکیلاتی تخصصی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: شناسایی حلقه های میانی و ارتباط گیری با مردم و فرماندهی قرارگاه و تشکیلات مدیریت شود ، ما نباید فقط در مواقع خاص سراغ مردم برویم اگر این گونه باشد ارتباط بین ما و مردم صورت نمی گیرد و این اتفاق و ارتباط بین مردم و شهروندان ما در شهر و مسکن مهر باید صورت‌گیرد.

امام جمعه پرند در خصوص جایگاه مساجد بیان کرد: ائمه جماعات مساجد فقط ماموریت نماز خواندن ندارند و بايد ه امام جماعت در مسجد خود ، محله محور باشد و با مردم محله ارتباط برقرار کنند و از حال همسایگان و مشکلات و کاستی های آنها مطلع باشند و با برنامه ریزی در رفع نیاز ها اقدامات لازم را انجام دهند و باهم افزایی و ارتباط با حلقه‌های میانی و مردم این اقدام ثمر می دهد و ما با کار روزمره ای مخالف هستیم و از سوی دیگر در این شهر با کمبود و محرومیت های مساجد و مراکز فرهنگی این اتفاق دچار مشکل است که این موضوع را هم‌پیگیر هستیم.

حجت الاسلام کاظمی گفت: مسجد تراز اسلامی باید به موضوعات پیرامون و مردم اطراف خود و محیط پیرامونی اهمیت داده و ارتباط بگیرند و حتی تهیه لیست نیازمندان محله و تامین و تهیه و بسته بندی و توزیع کمک های مومنانه به مردم توسط امام جماعات مساجد صورت گیرد و این‌اقدام باید در عین رعایت کرامت انسانی صورت‌گیرد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی شهدای مدافعان حرم شهر پرند خاطرنشان کرد: بنده بهدعنوان امام جمعه و فرمانده قرارگاه و مشغله کاری در دفتر ، نماز جماعت مسجد جامع امام علی (ع) را با ارتباط گیری با مردم و پاسخگویی به سؤالات آنها در خارج از وقت اداری بعد از نماز جماعت در خدمت مردم هستم ودر ساعات شخصی در آن مکان با مردم ارتباط گرفتم و با این ارتباط حلقه های میانی شناسایی می شود.

وی در خصوص متمرکز شدن کمک های مومنانه و اقدامات خیرخواهانه گفت: در همین راستا نرم افزاری در حال طراحی است که کمک ها منسجم و مدیریت و پالایش شود و بهینه صورت گیرد و به دست نیازمندان واقعی با کرامت انجام شود و حسن این نرم افزار این است که لیست های متعدد ، یک دست و متحد می شود و کمک ها به صورت واحد و منظم به دست نیازمندان می رسد.

امام جمعه پرند ادامه داد: همزمان با طراحی این نرم افزار ، دوره های تخصصی مشاوره برای ائمه جماعات مساجد در حال برگزاری است و با اخذ مدرک معتبر و تخصصی وارد کار مشاوره ای به مردم در مساجد شوند و خدمات زیر بنایی ماندگار صورت گیرد.

وی در خصوص نحوه اجرای این طرح عنوان کرد: در اجرای های قبلی برخی عزیزان مراجعه کننده کارگروه ها برای اهدا کمک ها، ممکن‌است فرد نیازمند را به علت ترددهای زیاد مطرح و شناسانده شود و تکریم‌ و کرامت انسانی انها خدشه دار شود و مساجد برای اجرایی کردن این طرح با حضور گروه ۵۰ نفره متشکل از هر کدام ۲۵ نفرخواهر و برادر در حال انجام‌ در مساجد می باشند تا تردد فرد به مسجد باشد و همسایگان از تردد له منازل مطلع و نیازمند شناخته نشود.

وی در ادامه همین موضوع گفت: با راه اندازی گروه مشاوران اجتماعی و فرهنگی و خانوادگی در مساجد توسط کارشناسان ، معضلات اجتماعی و به خصوص ترویج ازدواج های آسان ساماندهی می شود و طلاق ها کاهش خواهد یافت.

امام جمعه پرند در خصوص کاستی هل و مطالبات مردمی گفت: درمانگاه شهید سلیمانی دست نیروی زمینی سپاه است و اقدامات سپاه پرند باعث شد واکسن کرونا در این درمانگاه اجرایی شود شد و با توجه بهونیاز مبرم‌مردم به این خدمات ما مارکیافتتاح فاز به فاز درمانگاه را داریم ولی مسئولان بهداشت و درمان خواستار افتتاح کامل آن هستند و مباحثی مانند بخش رادیولوژی و مجوز ها و تجهیزات آنها در دست‌ اقدام‌است و مردم این شهر از حداقل حقوق شهروندان بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه ها محروم هستند و ودرحال پیگیری است و هم اکنون پزشک عمومی و واکسیناسیون آن فعال است و ان شاءالله با پیگیری بخش های دیگر هم راه اندازی خواهد شد.

حجت الاسلام‌والمسلمین کاظمی با اشاره به استقلال سیاسی و اداری پرند اظهار کرد: مدرک صوت بنده موجود است و مطالبه گری بنده ، نه از روی شهرت و شهوت است ، بلکه فقط برای خدمت است و بابت خدمتی که در پرند می کنم از پرند مبلغی دریافت نمی کنم و با هزینه خودم کار می کنم تا زبانم باز باشد و دریافتی ندارم و بنده نوکر امام حسین (ع) و اهل بیت(ع) و مردم هستم.

وی خاطرنشان کرد: امورات و کاستی و نیازهای پرند آنقدر زیاد است که بخش زیادی از وقت بنده را گرفته است وحتی بابت عدم حضور بنده در دانشگاه مورد سوال قرار گرفتم که وقت کم‌می گذارم ، و درآمد بنده از دریافتی دانشگاه و بنیاد و منبر روضه هست و دنبال مناصب نیستم و دانشگاه و مخاطبانی که از قبل داشتم و با آمدن به پرند از خیلی چیزها محروم شدم ولی برای احقاق حقوق شهروندان از پا نمی ایستم.

امام جمعه پرند یادآور شد: بنده به عنوان خادم و نوکر مردم مطالبه گر حقوق شهروندان هستم ولی یک صدایی فایده ندارد و مطالبه گری درست و دقیق باید صورت‌گیرد و افزود سایر مسئولان و اصحاب رسانه و مردم می خواهم با هم افزايي و مشارکت ، این خادم را کمک‌کنند تا بتوانیم با پیگیری آنها را به حق شان برسانیم است.

حجت الاسلام کاظمی در پایان تاکید کرد: پرندی که در ۳۰ کیلومتری تهران است وحتی بیمارستان ندارد و با کمبود اداره آموزش و پرورش,مراکز درمانی، کلانتری ،امنیت و حمل و نقل عمومی، مترو، مسجد،مراکز فرهنگی، ورزشگاه، میدان میوه و تره بار و خیلی چیز های دیگر ندارد و بنده به عنوان‌ فرمانده قرارگاه فرهنگی شهدای مدافعان حرم و امام جمعه شهر پرند مطالبه گر حقوق شهروندی عموم مردم فهیم ، نجیب ، صبور و انقلابی پرند هستم و هرچه آبرو دارم صرف مردم پرند می کنم و سکوت نمی کنم و با این همه درد مردم ، شبی راحت سر بر بالین نخواهم گذاشت و باید صدای مردم باشیم و تقسیمات ارضی به عهده نماینده مجلس است و بنده برای پیوست فرهنگی و اجتماعی شهر باید ورود کنم و باید این اقدام با هم افزایی صورت گیرد.

تصاویر نشست خبری امام جمعه شهر پرند با اصحاب رسانه

انتهای پیام/


لینک خبر:یک نظر

  1. شهر پرند سگ های ولگرد زیاد هستند و سبب رعب و وحشت اهالی و ساکنین می گردند.گرانفروشی در شهر کاملا مشهود و ملموس هست.تاریکی و عدم روشنایی در معابر و خیابان های کیسون بالاخص زون ۴ و ۳ و ۵ بسیار مخاطره آمیز هست.امکانات رفاهی و اجتماعی وجود ندارد.نانواها بهداشت محیط و بهداشت عمومی و بهداشت فردی را رعایت نمی کنند.نان بسیار مهم هست اما متاسفانه نانواها رعایت حلال و حرام نمی کنند و سبب آلودگی محیطی نانواها می شوند کیفیت و کمیت نان ها در پرند بسیار بسیار بسیار پایین هست.شهر امنیت اخلاقی و اجتماعی و فرهنگی و دینی ندارد حضور پلیس و ناجا بسیار کمرنگ ودر حاشیه هست سارق و مواد فروش زیاد هست.امکانات پزشکی درمانی بهداشتی در فاز ۶ کیسون وجود ندارد. شهر فقط ساختمان سازی نیست شهر کیفیت می خواهد شهر آرامش می خواهد شهر امنیت می خواهد شهر مدارا اجتماعی و انسانی و دلسوزی و رافت و مهر می خواهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا