تاکید رییس‌جمهوری برای تسریع در فروش اموال مازاد دولت

رییس جمهوری بر اهمیت اجرای برنامه مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت برای تامین بخشی از بودجه مورد نیاز کشور و جبران کمبود.در منابع مالی، تاکید.و دستگاه‌های اداری را موظف کرد.اموال مازاد را در مدت معین شناسایی و قیمت‌گذاری کنند.و برابر مقررات به فروش برسانند.

 

به گزارش نبأپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی دوشنبه شب در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی.دولت، اظهار امیدواری کرد.برنامه مولدسازی اموال مازاد دولت با همکاری همه.دستگاه‌ها و قوای کشور هر چه سریع‌تر اجرایی شود.

رییس جمهوری گفت: تمام مدیران برای رفع کسری بودجه بدون آثار تورمی باید با وزارت اقتصاد و دارایی برای تأمین بوجه از این طریق همکاری کنند.

وی همچنین اهتمام مسئولان را برای تثبیت قیمت‌ها و آرامش بازار اقدامی ارزنده و ضروری دانست و خواستار تداوم نظارت دقیق و جدی بر قیمت‌ها و تنظیم بازار شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از راهکارهای پیشنهادی برای اجرای برنامه مولدسازی دارایی‌های.دولت از طریق فروش اموال مازاد با هدف تامین بخشی از منابع بودجه گزارش داد.و مقرر شد برای برطرف شدن موانع فروش اموال مازاد دولت مجوزهای لازم دریافت شود.

همچنین در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین طرح تامین منابع مالی از طریق تهاتر.و با هدف افزایش سرمایه گذاری در پروژه‌های زیربنایی در حوزه‌های نفت، نیرو و راه و شهرسازی مطرح و مقرر شد.برای تسریع در اجرای این طرح ها، مقررات و آیین‌نامه‌های لازم تهیه و به تصویب مراجع ذیصلاح برسد.

در ادامه گزارشی از وضعیت تنظیم بازار و نقش مثبت اجرای طرح‌های دولت برای تثبیت قیمت‌ها بویژه اقلام خوراکی ارائه شد که نشان می‌دهد اجرای طرح سفارش خرید مرغ و تخم مرغ از طریق سامانه‌های فضای مجازی و تحویل مستقیم آن به متقاضی در تهران و کرج در ثبات قیمت ها و توزیع، آسان تر، موثر و موفق بوده است.

 

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا