تبریک سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک تاجیکستان و ایران

رییس‌جمهور تاجیکستان در پیامی به آیت‌الله رییسی، نوشت: اطمینان داریم با عزم قوی و سعی و تلاش صادقانه و مشترک طرف‌ها، می‌توانیم مناسبات دو کشور با مشترکات تاریخی و فرهنگی را با نتایج قابل ملاحظه‌تر و در راستای منافع والای مردمانمان غنی گردانیم.

 

به گزارش نبأپرس، در متن پیام امامعلی رحمان به آیت الله رییسی رییس‌جمهور کشورمان ضمن تبریک سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران، آمده است: لطفا تبریکات صمیمی و تمنیات نیک اینجانب و دولت جمهوری تاجیکستان را به مناسبت سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران، رویداد خاطرمان برای مردمان ۲ کشور بپذیرید.

رییس‌جمهور تاجیکستان در این پیام ادامه داد: کشورهای ما طی این دوره به منظور دستیابی به سطح بلند مناسبات سازنده، دریافت راه‌های نو تحکیم همکاری‌های فراگیر و تامین دورنمای ثمره‌بخش گسترش آنها به طور مستمر تدابیر عملی اندیشیده‌اند و ما ادامه تلاش‌های دو کشور را در این جاده مهم ارزیابی می‌کنیم.

وی اظهار کرد: تاجیکستان همواره جانبدار توسعه روزافزون روابط کشورهایمان در حوزه‌های گوناگون با روحیه حسن تفاهم، همیاری و اعتماد، تهیه و تحقق طرح و برنامه‌ها و اقدامات سازگار برای دستیابی به این اهداف می‌باشد.

رییس‌جمهور تاجیکستان خاطرنشان کرد: اطمینان داریم با عزم قوی و سعی و تلاش صادقانه و مشترک طرف‌ها، می‌توانیم مناسبات دو کشور با مشترکات تاریخی و فرهنگی را با نتایج قابل ملاحظه‌تر و در راستای منافع والای مردمانمان غنی گردانیم.

رحمان ابراز امیدواری کرد که این رویداد مهم با دستاوردهای نوین خود مناسبات دو کشور دوست و برادر را رنگین کند.

وی با تجدید تبریکات خویش از درگاه خداوند برای رییس‌جمهور ایران، سلامتی کامل و کامیابی و برای مردم دوست ایران صلح و ثبات، نیکو احوالی و شکوفایی بیش از پیش مسالت کرد.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا