تظاهرات گسترده مردم یمن در محکومیت جنایت‌ جدید ائتلاف سعودی + عکس

هزاران نفر از مردم یمن در شهرهای مختلف این کشور در پی حمله هوایی ائتلاف عربستان سعودی به صعده که بیش از ۶۰ شهید و ده‌ها زخمی برجای گذاشت، دست به تظاهرات ضد سعودی زدند.

به گزارش نبأپرس، جنایت ائتلاف عربستان سعودی در شمال یمن خون شهروندان این کشور را به جوش آورد و هزاران یمنی‌ امروز جمعه با برگزاری تظاهرات ضد سعودی، این جنایت‌ را شدیدا محکوم کردند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی  صبح امروز جمعه زندان مرکزی صعده (واقع در شمال غرب یمن) را به بهانه اینکه مرکز نظامی است، هدف قرار دادند که در پی این حملات، تا این لحظه بیش از 60 نفر شهید شده و ده‌ها تن دیگر زخمی شده است. تلاش‌ها برای آوار برداری و نجات افراد زنده در زیر آوار همچنان ادامه دارد.

شبکه المسیره یمن با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تظاهرات خودجوش مردم این کشور در شهرهایی مانند صنعاء، پایتخت، گزارش داد که تظاهرات مشابهی در شهرهای دیگر یمن نیز در حال برگزاری است.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، علیه ائتلاف متجاوز به یمن و کشورهای عضو این ائتلاف به ویژه عربستان سعودی و امارات شعار داده و جنایت‌های این کشورها و حامیان آن‌ها به ویژه آمریکا را محکوم کردند. معترضان یمنی همچنین خواستار لغو محاصره یمن شدند.

سازمان حقوق بشر و صلح «انسان» یمن نیز در بیانیه‌ای حمله ائتلاف سعودی به مناطق مسکونی و غیرنظامیان را نقض گسترده حقوق بشر و جنایت جنگی دانست و این جنایت‌ها طی چند ساعت اخیر را نشانه سکوت جامعه جهانی و سازمان‌های بین المللی در برابر این جنایت‌ها برشمرد.

در این بیانیه آمده است: «معیارهای دوگانه در برابر نقض حقوق بشر در جهان، این کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی دفاع از حقوق بشر را رسوا می‌کند. سازمان حقوق بشر یمن از جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهد مواضع آشکاری در برابر این جنایت‌ها اتخاذ کند.»

کشور یمن , عربستان سعودی , کشور یمن , عربستان سعودی , کشور یمن , عربستان سعودی ,

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا