تعطیلی مهدهای کودک، پیش دبستانی ها در استان تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مهدهای کودک و پیش دبستانی ها و غیر حضوری شدن مدارس برای سه روز آینده خبر داد.

 

به گزارش نبأپرس عابد ملکی در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران که عصر امروز دوشنبه برگزار شد، در تشریح مصوبات جلسه گفت: با توجه به گزارش های هواشناسی و شاخص آلایندگی هوا تصمیماتی در خصوص تعطیلی ها در این جلسه اتخاذ شد که برای روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری اجرایی خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس تشدید کنترل دقیق تر خودروهای فاقد معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه کلیه خودروهای گازوئیلی سنگین و همچنین جلوگیری از انجام کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبات این جلسه باید کنترل جهت جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری و همچنین جلوگیری از سوزاندن زباله و شاخ و برگ درختان بطور جد اعمال شود.

ملکی افزود: در این روزها استقرار پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اورژانس در مناطق آلوده تر و پر تردد با هدف کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها انجام می شود. مهدهای کودک و پیش دبستانی ها برای سه روز آینده تعطیل خواهند بود و مدارس در تمامی مقاطع در شهرستان های تهران، ری، پاکدشت، پیشوا و ورامین به صورت غیر حضوری فعالیت خواهند کرد همچنین به دانشگاه ها پیشنهاد می شود در این روزها کلاس های خود را به صورت غیر حضوری برگزار کنند.

معاون عمرانی استانداری تهران ادامه داد: در سه روز آینده تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا را خواهیم داشت و ممنوعیت استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها و صنایع مجاور کلانشهرها نیز اعمال خواهد شد.

وی درباره برگزاری نمایشگاه در شهر تهران نیز گفت: برای برگزاری نمایشگاه ها باید با شهرداری و پلیس راهور هماهنگی های لازم انجام شود. البته نمایشگاه های پر مخاطب باید به شهر آفتاب منتقل شود و نمایشگاه های تخصصی کم مخاطب نیز باید با هماهنگی ساعت کار خود را اعلام کنند.

انتهای پیام


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + بیست =

دکمه بازگشت به بالا