حداقل حقوق کارکنان دولت برای سال آینده ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس از تعیین مقدار افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت برای سال آینده در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش نبأپرس، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون درباره حقوق و دستمزدها  در سال آینده خبر داد.

به گزارش نبأپرس مصوبه این کمیسیون به شرح زیر است:

تبصره 12 حقوق و دستمزد

حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمامی دستگاههای اجرایی ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و  قضات به طور متوسط به میزان 10 درصد به شرح زیر به گونه‌ای افزایش می‌یابد تا طبقات پایین‌تر از درصد افزایش بیشتری برخوردار شوند.

1-1 در حکم کارگزینی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر مذکور مبلغ 5 میلیون و 338 هزار ریال معادل 1700 امتیاز برای مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری یا معادل این امتیاز برای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت و مشمولین مقررات خاص در سطری جداگانه با عنوان افزایش حقوق سال 1401 درج می گردد که مشمول کسور بازنشستگی است و در محاسبه هیچ‌کدام از امتیازات مربوط به حقوق و مزایای مستمر و فوق العاده و نظایر آن قابل محاسبه نیست علاوه بر مبلغ مذکور ضریب حقوق به میزان 3 درصد افزایش می‌یابد.

1_2 پس از اعمال افزایشات موضوع بند 1-1  مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد نباید از 56 میلیون ریال کمتر باشد.

3-1 تفاوت تطبیق موضوع ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق بدون تغییر باقی می ماند.

لازم به ذکر است رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش حداقل حقوق از 4 میلیون و 500 هزار تومان پیشنهاد دولت در لایحه بودجه 1401 به 5 میلیون و 600 هزار تومان توسط کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا