حزب الله: کنار ملت فلسطین تا زمان اخراج کامل اشغالگران هستیم

نماینده حزب الله در پارلمان لبنان در نشستی مشترک با نمایندگان جنبش جهاد اسلامی ضمن تاکید بر لزوم وحدت فلسطینیان اظهار داشت که حزب الله همواره در کنار آرمان و ملت فلسطین بوده و هست.

به گزارش نبأپرس، «حسن عزالدین» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان روز گذشته در دفتر خود در بیروت نشستی با «احسان عطایا» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان و همچنین «محفوظ نور»  مسئول روابط لبنان در جنبش جهاد اسلامی برگزار کرده و مسائل مختلف عرصه لبنان و فلسطین را مورد بررسی قرار دادند.

به نوشته العهد، احسان عطایا حادثه تاسف باری که اخیراً در اردوگاه «برج شمالی» در منطقه صور هنگام تشییع «حمزه شاهین» جوان فلسطینی که در انفجار اخیر این اردوگاه جان باخته بود را محکوم کرده و آن را تجاوز به حضور فلسطینیها در لبنان، هدف قرار دادن ثبات و امنیت در داخل اردوگاه های فلسطینی و همچنین تهدید روند صلح داخلی و امنیت و ثبات در جامعه فلسطینی دانست.

وی تاکید کرد که جنبش جهاد اسلامی به امنیت و ثبات در اردوگاه‌های فلسطینی اهمیت زیادی می‌دهد.  ما همچنین از تصمیم وزارت کار لبنان که اجازه فعالیت در حرفه های مخصوص لبنانیها را به آوارگان فلسطینی می دهد قدردانی می‌کنیم.  این گامی مثبت در مسیری درست است و هم به نفع کارگران لبنانی است و هم کارگران فلسطینی.

حسن عزالدین نیز به نوبه خود از نقش پیشگامانه جنبش جهاد اسلامی در عرصه فلسطین به ویژه در عرصه مقاومت و مقابله با دشمن صهیونیستی قدردانی کرد.

این نماینده پارلمان لبنان با تاکید بر اینکه حزب الله تا زمان شکست کامل رژیم صهیونیستی و اخراج کامل اشغالگران از سرزمین فلسطین در کنار آرمان فلسطین و همه نیروهای مقاومت بوده و هست گفت،  توجه به فلسطین و مقاومت آن ناشی از ارزشها و اصول ماست و ما در حزب الله از مسیری پیروی می‌کنیم که برای حمایت از مظلومان و مستضعفان باشد.

حسن عزالدین گفت، حوادث مربوط به اردوگاه برج شمالی در شرایط حساس و زمانی که لبنان در حال عبور از بحران های مختلف است رخ داد. به همین دلیل همه طرف های مربوطه باید با یکدیگر متحد شده و جهت رفع مشکلات مذاکره کنند تا آرامش و ثبات به داخل اردوگاه‌های فلسطینی برگردد.

این نماینده حزب الله در پارلمان لبنان تاکید کرد که هرگونه تنش در اردوگاه ها بین گروههای فلسطینی، مسیر درگیری با دشمن صهیونیستی را منحرف کرده و آرمان فلسطین را از بین میبرد.

حاضران در نشست مذکور در پایان به همه مردم فلسطین به ویژه اسرای فلسطینی که در زندانهای رژیم اشغالگر هستند و در برابر توطئه‌های دشمنان مقاومت می‌کنند درود فرستادند.

از طرف دیگر رهبران جنبش امل و حزب الله نیز در بیانیه ای بعد از نشست مشترک خود که در  مقر رهبری جنبش امل در شهر النبطیه  برگزار شده بود ابتدا به مسائل داخلی لبنان و بحرانهایی که گریبان این کشور را گرفته پرداخته و تاکید کردند که حقیقت کامل پرونده انفجار بندر بیروت و همچنین عاملان جنایت الطیونه باید روشن شود و ما هرگز از خون شهدا نمیگذریم.

جنبش امل و حزب الله همچنین در ادامه به مسئله  فلسطین پرداخته و در بیانیه خود از گروه‌های فلسطینی با هرگونه گرایش و وابستگی خواستند تا هوشیار باشند و از افتادن در دام تفرقه و فتنه و یا درگیری های داخلی خودداری کنند؛  چرا که این اتفاقات قطب نما را از مسیر واقعی خود که همان مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست و آماده شدن برای مقابله با تجاوزات و توطئه های آنهاست منحرف خواهد کرد.

در پایان بیانیه حزب الله و جنبش امل درباره موضوع فلسطین آمده است، مقابله با تجاوزات رژیم اشغالگر و توطئه‌های آن برای یهودی سازی سرزمین‌های فلسطین مستلزم وحدت و آمادگی همه مولفه های فلسطینی جهت احیای آرمان فلسطین  و حق مردم این سرزمین  برای بازگشت به وطن خود و برپایی دولتی مستقل به پایتختی قدس شریف است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا