دریاچه مصنوعی پرند وارد مرحله مطالعاتی می شود

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر پرند گفت: باتوجه به طولانی شدن اجرای طرح دریاچه مصنوعی پرند نیاز به طرح مطالعاتی به روز شده در این خصوص می باشد تا با اطمینان خاطر آن را اجرا کنیم.

حسین قهرمانی عضو و رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر پرند در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار نبأپرس اظهار کرد: فاز صفر و یک مطالعه طراحی دریاچه مصنوعی توسط شهرداری پرند آگهی شده و از امروز قرار بر این است که متقاضیان با مراجعه به شهرداری پاکت ها را دریافت کنند و این طرح با شرایط اختصاصی برگزار خواهد شد تا فقط متخصصان بتوانند در این فراخوان شرکت کنند.

وی افزود: بعد از انتخاب مشاور مطالعات لازم صورت می گیرد و ما بر اساس آن اقدام بعدی را انجام می دهیم و از کسانی دعوت به این کار می کنیم که رزومه و سوابق کاری خوبی در این خصوص داشته باشند.

قهرمانی با اشاره به مطالعات انجام شده در خصوص ساخت دریاچه مصنوعی پرند در سال های گذشته اظهار کرد: در آخرین بار سال ۹۳ این طراحی صورت گرفته است که ما این طراحی ها را مطالعه کردیم اما با توجه به گذشت ۷ سال و به روز شدن علم از جمله بحث اکوسیستمی و مهندسی این پروژه، لازم است یکبار دیگر این طراحی صورت گیرد تا ما تصمیم درستی نسب به انجام این پروژه داشته باشیم؛ آیا اصلا از لحاظ اکوسیستمی می شود این کار را انجام داد؟ آیا آب آن را می توان تأمین کرد؟ آیا شرایط نگهداری آب امکانپذیر است و بسیار مسایل دیگر مطرح است که نیاز بر آن دیدیم تا یکبار دیگر این طرح و پروژه جانمایی شده دریاچه مصنوعی در شهر پرند به صورت اصولی بررسی شود.

وی با تاکید بر اینکه متقاضیان در این امر می بایست متخصص و واجد شرایط باشند ادامه داد: یکی از موارد مطالعه بحث تأمین آب دریاچه هست که با کارشناسی دقیق باید به این نتیجه برسیم به طور مثال آیا آبی که پس از تصفیه به رودخانه شور ریخته می شود و مناسب آبیاری درختان است همین آب نیز مناسب دریاچه هست یا خیر؟ بنابراین سعی می کنیم تا اواخر خرداد مطالعات به دست آمده توسط متخصصین امر بررسی شود تا مطمئن شویم دریاچه برای مردم پرند برکت دارد و اگر مزایای ساخت آن بیشتر از معایب آن باشد کلنگ آن را خواهیم زد.

گفتنی است در سال گذشته استاندار تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ما بیان کرده بود که طرح مطالعاتی دریاچه تمام شده و تفاهم نامه ای با شرکت عمران شهر جدید پرند نیز امضا شده است که قهرمانی عضو کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری از این تفاهم‌نامه بی اطلاع بود و قرار بر این شد آن تفاهم نامه توسط وی پیگیری شود.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا