دومین طرح پویش مردمی کودکان سایبری

رئیس پلیس فتای استان گفت: پویش کودکان سایبری با هدف ارتقاء آگاهی های اجتماعی در خصوص شیوه صحیح استفاده دانش آموزان از فضای مجازی با مشارکت پلیس فتا بصورت سراسری از 25 تا 30 دیماه آغاز خواهد شد.

به گزارش نبأپرس، سرهنگ ” سید نظام موسوی” در تشریح این خبر اظهار داشت: کودکان امروز در دنیای متفاوت زندگی می‌کنند، سرگرمی‌ها، آموزش، روابط اجتماعی و نیز شیوه‌های اجتماعی شدن آن‌ها تحت تأثیر دگرگونی‌های ناشی از پیشرفت و فراگیر شدن تکنولوژی های نوین ارتباطی شکل خاص و منحصر به فردی به خود گرفته است.

وی افزود: بروز بیماری کرونا در سطح جامعه موجب شده استفاده کودکان از فضای مجازی به دلایل مختلف از جمله سرگرمی و بازی، دیدن پویانمایی، ارتباط با همسالان خود در فامیل و دوستان خانوادگی، آموزش مجازی کلاس‌های رسمی و غیررسمی افزایش پیدا کند. این در حالی است که کافی نبودن آشنایی خانواده‌ها با مخاطرات فضای مجازی و راهکارهای درست و ایمن خسارات مادی و معنوی بعضاً جبران ناپذیر برای کودکان به همراه داشته است که برای پلیس نیاز به پیش بینی و پیشگیری فوری با این موضوع را دارد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: از این رو دومین طرح پویش کودکان سایبری با هدف ارتقا آگاهی‌های اجتماعی در خصوص شیوه صحیح استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی از 25 دیماه با مشارکت رده‌های تابعه پلیس فتا همگام با سراسر کشور در حوزه سرزمینی غرب استان تهران نیز برگزار خواهد شد.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران، بیان داشت: در طول مدت برگزاری این پویش به موضوعاتی مانند کودکان سایبری و والدگری در فضای مجازی، کودکان سایبری وآموزش مجازی، کودکان سایبری و مسئولیت اجتماعی، کودکان سایبری و نقض حریم خصوصی، کودکان سایبری و اعتیاد اینترنتی، کودکان سایبری و بازی‌های رایانه‌ایکه در قالب انتشار محتواهای آموزشی در رسانه‌های نوین، انتشار هشدارهای پلیسی در وب سایت پلیس فتا و خبرگزاری‌های بومی و استانی به این موضوعات پرداخته می‌شود.

وی گفت: انتظار می‌رود پس از اجرای این طرح، نتایج زیر در فضای مجازی حاصل شود:
– ارتقا سطح دانش و مهارت استفاده مناسب و مؤثر از فضای مجازی در خانواده‌ها و راهکارهای اثربخش برای ایمن سازی فرزندان در این فضا به منظور بهره مندی بیشتر از فرصت‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
– ایجاد جریان گفتمان سواد فضای مجازی برای کودکان مبتنی بر آموزش‌های پیشگیری از وقوع جرایم سایبری در کشور
– افزایش سطح توجه جامعه و رسانه‌ها به موضوع کودکان سایبری

سرهنگ موسوی در پایان به صفحه کودک در سایت پلیس فتا به آدرس https://cyberpolice.ir/cyberkids اشاره کرد و افزود: هموطنان گرامی بخصوص والدین و فرزندان گرامی می توانند با مراجعه به صفحه مذکور و عضویت در آن از آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با کودک و همچنین آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی بر کاربران مطلع شوند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا