رئیس ساترا و مرکز تحقیقات رسانه ملّی تغییر کردند + عکس

پیمان جبلی رئیس صداوسیما در احکامی جدید رئیس ساترا و مرکز تحقیقات رسانه ملّی را معرفی کرد.

به گزارش نبأپرس، این روزها زمزمه تغییرات مختلفی در سازمان صداوسیما به گوش می‌رسد، قرار است طی هفته‌های آینده تغییرات دیگری را هم شاهد باشیم؛ خصوصاً در بخش‌های سیما که پیش از این هم پیمان جبلی اعلام کرده بود که کار تغییراتِ مدیران در چارچوب رویکردهای برنامه تحولی پیش خواهد رفت.

لحظاتی پیش روابط عمومی صداوسیما احکامِ جدید دو مدیر را رسانه‌ای کرد که پیمان جبلی آنها را به‌عنوان رئیس جدید ساترا و همچنین مسئول جدید مرکز تحقیقات رسانه ملّی منصوب کرد، دو قسمت مهمی که از هر حیث اهمیت ویژه دارند. در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر که بحث مدیریت فضای مجازی و مدیریت نمایش خانگی را عهده‌دار است و تحقیقات رسانه ملّی که رصد برنامه‌ها و آثار نمایشی رادیو و تلویزیون را به‌نوعی مدیریت می‌کند که بسیار مؤثر و قابل توجه است.

صدا و سیما , ساترا , رئیس صدا و سیما ,

سکان ساترا به سعید مقیسه سپرده شد

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، در حکمی سعید مقیسه را به سمت «معاون رئیس صداوسیما و رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی» منصوب کرد.

در این حکم آمده است:

برادر گرامی، جناب آقای مهندس سعید مقیسه
نظربه مراتب تعهد، دانش، تخصص و شناخت سازمانی جنابعالی، به‌موجب این حکم، به سمت «معاون رئیس سازمان صداوسیما و رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیردر فضای مجازی» منصوب می‌شوید.
تنظیم‌گری، تدوین و ابلاغ آیین‌نامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌ها، ساماندهی و صدور مجوز برای فعالیت‌های رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، پایش، نظارت و هدایت تولید، انتشار محتوا و خدمات مرتبط و استانداردسازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم  از اهم مأموریت‌های جنابعالی است.

در این راستا، جامع‌نگری و توجه به همه ابعاد رسانه‌های مذکور مورد انتظار است؛ به‌نحوی که اجرای مناسب مقررات تنظیم‌شده، سبب شود تولیدکنندگان، حقوق مالکانه آثار و توسعه پایدار رسانه‌های یکدیگر را پاس بدارند؛ مخاطبان بی‌پناه رها نشوند و بتوانند از فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت بالنده استفاده کنند؛ بسترهای انتشار، امن و در دسترس اقشار مختلف جامعه و محتوای سالم و مبتنی بر اخلاق و فرهنگ اسلامی ـ ایرانی باشد و نهایتاً زیست‌بوم حاکم بر رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، باعث هم‌افزایی و رشد پایدار این رسانه‌ها و بهره‌مندی حداکثری مخاطبان شود.

از خدمات و تلاش‌های صادقانه آقای سیدصادق امامیان در مدت تصدی این مسئولیت، قدردانی می‌کنم و از خداوند متعال موفقیت روزافزون شما را در پیشبرد اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی) مسئلت دارم.

قائم‌مقام معاون فضای مجازی، مدیرکل بازار محتوا، قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی و منابع مالی، مدیرعامل شرکت تکتا، مدیرکل خدمات راهبردی رسانه‌های نوین، مدیر شبکه تهران، قائم‌مقام شبکه سه، مدیرکل ارزیابی عملکرد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت، مدیر اطلاعات و برنامه‌ریزی شبکه قرآن سیما، مدیر اطلاعات و برنامه‌ریزی و معاونت بهره‌برداری فنی از سوابق مدیریتی مقیسه به‌شمار می‌آید.

صدا و سیما , ساترا , رئیس صدا و سیما ,

محسن شاکری‌نژاد رئیس مرکز تحقیقات رسانه ملی شد

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، در حکمی دکتر محسن شاکری‌نژاد را به سمت «رئیس مرکز تحقیقات» منصوب کرد.

در این حکم آمده است:

برادر گرامی، جناب آقای محسن شاکری‌نژاد

نظر به مراتب تعهد، تخصص علمی و تجارب ارزشمند شما، به‌موجب این حکم به‌عنوان «رئیس مرکز تحقیقات» سازمان صداوسیما منصوب می‌شوید.

با توجه به اهمیت محوری پژوهش در راهبردها و رویکردهای تحولی هویت‌محور و عدالت‌گستر سازمان، مقتضی است ضمن پشتیبانی علمی و پژوهشی از مدیریت تحول در رسانه ملی از طریق فعال‌سازی و هم‌افزایی ظرفیت‌های علمی و پژوهشی درون و برون سازمانی به‌ویژه بهره‌گیری از توانمندی‌های اعضای هیئت علمی و پژوهشگران رسانه ملی، نسبت به تقویت ارتباطات درون‌سازمانی به‌منظور پایش نیازها و سنجش علمی و مستمر میزان نفوذ رسانه ملی در افکار عمومی به‌عنوان اولویت برنامه‌های مرکز اقدام کنید.

همچنین تعامل با حوزه‌های تولید پیام به‌منظور کمک  به ساماندهی چرخه تولید و توزیع پیام با بهره‌گیری از یافته‌های نیازسنجی، نظرسنجی و اثرسنجی و نیز طراحی، اجرا و بهره‌مندی از مطالعات آینده‌پژوهانه، تدوین شاخص‌ها و طراحی نظام ارزیابی و بازخورد علمی سنجش عملکرد حوزه‌های پیام برمبنای مخاطب‌پژوهی، از جمله اهم مأموریت جنابعالی است.

در همین راستا ضروری است طراحی سازوکار لازم برای همگرایی و هم‌افزایی مجموعه‌های پژوهشی و نظارتی سازمان با هدف پرهیز از فعالیت‌های موازی، تقویت ارتباط با سایر مراکز پژوهشی و افکارسنجی کشور و برنامه‌ریزی برای تبدیل مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما به قطب پژوهش رسانه‌ای کشور مورد اهتمام جدّی قرار گیرد.

همه معاونت‌ها و مراکز سازمان، موظف به همکاری در اجرای مأموریت‌های یاد‌شده‌اند.

محسن شاکری‌نژاد دارای مدرک دکترای علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است و در زمان حاضر عضو هیئت علمی و رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما است. سوابقی همچون معاون آموزش و پژوهش دانشکده ارتباطات، مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صداوسیما نیز در کارنامه وی ثبت شده است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا