رئیس پلیس راهور: اجازه نمی‌دهیم عده‌ای با موتورسنگین مردم را به وحشت بیندازند

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: اینکه عده ای بخواهند با موتور سنگین ایجاد رعب و وحشت برای مردم کنند اصلاً برای پلیس قابل قبول نیست؛ چرا باید نیمه‌های شب شهروندان با صدای ناهنجار یک موتور از خواب بپرند.

به گزارش نبأپرس،سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت در همایش موتورسیکلت‌سواران سنگین در ستاد پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه موضوع تردد موتور سیکلت ها در سال‌های گذشته نیز وجود داشته است اظهار داشت: با مزایایی که موتورسیکلت‌های سنگین دارند می‌توان از آنها درست، بجا و با ساماندهی و نظم استفاده کرد ولی هم اکنون راکبین از معایب آن استفاده می کنند که می توان با ساماندهی و یک نظم، از مزایای آنها استفاده بجا و درست کرد.

رئیس پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: هیچ مجوزی معتبر نیست مگر پلاک وسیله نقلیه که به جز آن تردد این موتورها در سطح شهرها و جاده ها و معابر ممنوع است و تا زمانی که قانون اصلاح نشده، قانون قبلی سر جای خود است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: جامعه از ما آسایش می‌خواهد و نمی‌توانیم اجازه تردد و تخلفات متعدد را به موتورهای سنگین در سطح معابر بدهیم.

وی گفت: اینکه عده ای بخواهند در سطح راهها بصورت فردی و گروهی اقدام به تردد با موتورسنگین کرده و ایجاد رعب و وحشت کنند اصلا برای پلیس قابل قبول نیست و برخی از این راکبین حتی نمی توانند بر روی دوچرخ این وسیله کنترل داشته باشند حال اینکه برخی تک چرخ هم زده و با عکس گرفتن از خود در این حالات در فضای مجازی این کار خود را نشان می دهند و با این اقدام آسیب هایی که ممکن است به خود و دیگران بزنند شاید قابل جبران نباشد.

وی گفت: اگر پلیس به وظیفه قانونی خود در مورد توقیف و برخورد با ناهنجاریهای موتورسیکلت‌های سنگین عمل می‌کند این خواست و درخواست و مطالبه گری مردم است و شهروندان این موضوع را از پلیس راهور تقاضا می کنند و اگر در این خصوص کوتاهی و مماشات شده اشتباه کرده ایم.

سردار حمیدی گفت :چرا باید شهروندان نیمه های شب از خواب بپرند چرا که فردی یک موتور خریده و با دوست خود و با صدای ناهنجار در معابر و بزرگراهها تردد می کند و آسایش و امنیت شهروندان را بر هم میزند و چه تضمینی وجود دارد که اگر به فردی این موتورسیکلت سنگین را تحویل بدهیم و وی ظرفیت استفاده از این وسیله را داشته باشد؟

سردار حمیدی افزود: الان با این تعداد معدود موتورسیکلت که بعضا در شهر تردد می کنند و باعث ایجاد ناهنجاری می شوند وضعیت ما این است؛ چه برسد به آن موقع که این وسیله پلاک شود و به تعداد زیاد در شهر تردد کنند و هیچ مدیر و مسئولی بخاطر همه این موارد به خود اجازه نمی دهد که به این دسته وقشر مجوز تردد بدهد و ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم چون وظیفه ذاتی ماست و جامعه این را از ما می‌خواهد.

وی با بیان اینکه برای ما جان و مال، سلامت و امنیت مردم بسیار مهم است تصریح کرد: حال آنکه کسی بخواهد اینها را برهم بزند پلیس با آن برخورد می کند؛ پلیس هم اکنون موتورهای سنگین فاقد پلاک را توقیف می کند و اگرهم زمانی قرار باشد که این موتورها شماره گذاری شوند در صورت تخلف بازهم نسبت به توقیف آنها اقدام خواهیم کرد.

وی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ از سال گذشته به صورت جد برخورد با موتورسیکلت سواران سنگین را در دستور کار خود قرار داده و مراجع قضایی بدلیل اهمیت موضوع ، از این اقدام حمایت کردند و احکام خیلی ویژه ای را برای موتورسیکلت سوارانی که واقعا نظم شهر و ایمنی سایرین را بخطر انداختند صادر کردند و با این پشتوانه قضایی تعداد زیادی از این موتورسیکلت های متخلف را توقیف کرده ایم .

وی افزود : در همین خصوص جلسه آموزشی برای آنها داشتیم تا نقطه نظرات ، آسیب ها و تحلیل هایی که از رفتارهای پرخطر می تواند در این حوزه ایجاد شود را بررسی نماییم که امید است با تداوم این آموزشها اصلاح رفتار صورت گرفته و جامعه شاهد کاهش رفتارهای پر خطر باشد.

وی اشاره کرد : راکبان موتور سیکلت‌های سنگین باید برای تخلیه هیجان‌های خود به پیست‌ها مراجعه کنند.

سردار حمیدی گفت : اصل موضوع بر این است که وسیله نقلیه ای که فاقد پلاک است مجوز تردد در سطح جاده ها و شهرها را ندارد و پلیس راهور تهران بزرگ نیز مبتنی بر همین اصل قانونی ، به دارندگان این نوع موتورسیکلت نباید اجازه تردد بدهد و ما نیز در تلاش هستیم که برای سامان دهی وضع موجود اتفاقات بهتری روی دهد.

وی بیان داشت: ما برای ساماندهی موتورسیکلت‌های سنگین و هویت بخشی به آنها اقدامات خود را در حوزه‌هایی که می توان پیگیری کرد انجام داده و حل این موضوع یک کار فردی نیست و باید یک اقدام جمعی صورت بگیرد و صدور مجوز ترددها فقط در اختیار پلیس نبوده و سازمان های مختلف در حوزه قوانین و مقررات باید ورود کرده و پلیس هم نقطه نظرات کارشناسی خود را ارایه می دهد و هر چه که قانون شود و تصمیم بگیرند ، پلیس آنرا اجرا خواهد کرد.

سردار حمیدی با بیان اینکه پلیس با متخلفان برخورد خواهد کرد خاطرنشان کرد: ضمن اینکه موتورسیکلت متخلفان توقیف خواهد شد این موتورسواران به مراجع قصایی معرفی خواهند شد چرا که برهم زدن نظم و امنیت شهروندان خط قرمز پلیس بوده و ما مطالبات شهروندان را پیگیری می کنیم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا