رویداد “سفر با سردار” در گلزار شهدای کرمان برگزار خواهد شد + پوستر

رویداد “سفر با سردار“، رویدادی که به همت واحد گردشگری موسسه مصاف ایرانیان با مشارکت برخی شرکت ها، درمیان شوق و اشتیاق و حضور همه ایران در گلزار شهدای کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش نبأپرس، اکنون و در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام، حاج قاسم سلیمانی و یارانش در عملیات تروریستی آمریکا، برای تبيين سيره این بزرگ مرد خدمتگزار که در زندگی و شهادتش، راههای خدمت را در کلام و عمل نشان داده است، از چه روش شناسی و نظریه پردازی می توان استفاده کرد؟

به درستی که ادبيات و معارف دینی اسلام، اعم از قرآن کریم و سيره نظری و عملی پيامبر اکرم و ائمه هدی عليهم السلام، سرشار از هدایتهای گهربار زمينه رشادت است و از آن ميان، علی الخصوص رشادت در خدمت و اینکه مبنای خدمت دیگران در رهبری و هدایت کردن است؛ و کدام خدمت از هدایت و رهبری انسان به سوی خداوند متعال و خوشبين کردن مردم نسبت به دین و راه رشد مطلوب تر است؟!

واقعاً پاسخی نیست جز این که گفته شود دریای معارف سردار سربداران انقلاب، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چارچوب بندی نشده است و هنوز نتوانسته ایم یا نخواسته ایم این معارف را به صورت نظریه ارائه و یا از آن الگو استخراج کنيم.

در آغاز صده پانزده شمسی، این پرسش مطرح می شود که آیا ما برای ساختن بنای نظری سيره شهيد قاسم سليمانی، پای در خاک و زمين استواری نهاده ایم؟

پیشنهاد این است که اگر می خواهيم مخاطب ایرانی و جهانی، سخن ما را به درستی درک کند، باید به زبان قابل مشاهده برای ایشان سخن بگویيم؛ بنابراین چنانچه می کوشیم مواد توليد مفهومی یک نظریه، مانند خدمتگزاری خالصانه را فراهم آوریم، خود الگوی مفهومی خدمتگزار اسلامی باشیم.

زمان مغتنمی است تا در مراسم بزرگداشت سردار بزرگ انقلاب حاج قاسم سلیمانی شایستگی های این بزرگ مرد اسلام را در کرمان به نمایش بگذاریم؛ ویژگي هایی ازجمله محبت به زیردستان، اخلاق حسنه، تفکر عاشورایی، پایبندی به اصول، جذب حداکثری، عشق به مردم، تواضع و فروتنی، بصيرت و ادراک بالا، حسن تدبير، دنياگریزی، عبادت فردی، خودسازی، مبارزبودن، استقامت زیاد، اعتماد به خدا، پرهيز از حواشی، ميدانی بودن، نهراسيدن از خطر، شخصيت الهام بخش و صلابت شخصيت مشهود در سبک رهبری شهيد قاسم سليمانی است.

نمایش بروز این صفات در کنار تفکر عاشورایی، دنياگریزی، عبادت فردی، خودسازی، مبارزبودن و اعتماد به خدا ان شاءالله در کرمان و در رویداد “سفر با سردار“، رویدادی که به همت واحد گردشگری موسسه مصاف ایرانیان و نمایندگی کرمان مصاف با همکاری شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آرمان درمیان شوق و اشتیاق و حضور همه ایران در تاریخ 12 تا 16 دی ماه سال جاری در گلزار شهدای کرمان برگزار خواهد شد.

سفر با سردار حاج قاسم سلیمانی کرمان

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دو =

دکمه بازگشت به بالا