سرلشکر سلامی از نیروی دریایی سپاه در تقابل با ناوگان آمریکایی قدردانی کرد

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تمجید از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه در مواجهه با ناوگان جنگی ارتش تروریست آمریکا در دریای عمان تأکیدکرد: رفتار شما حرفه‌ای بود و با تسلط و هوشیاری خود نشان دادید ابهت دشمن پوشالی است وتنها جنبه هندسی دارد.

به گزارش نبأپرس به نقل از روابط عمومی سپاه، در پی اقدام به‌موقع و مقتدرانه دریادلان جان‌برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکست عملیات ارتش تروریستی آمریکا برای حمایت از سرقت نفت ایران در دریای عمان صبح امروز (چهارشنبه) حماسه‌سازان این رخداد باشکوه و تاریخی، همراه با سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین این نیرو با حضور در ستاد فرماندهی‌کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه دیدار کردند و از آنان تجلیل به‌عمل آمد.

سرلشکر سلامی در این دیدار با اشاره به ماندگاری این نبرد افتخارآمیز در تاریخ اسلام گفت: شما با خلق این حماسه بزرگ زبان ما و ملت ایران را برای تحقیر هیمنه خودساخته امپراطوری درحال زوال و احتضار رژیم تروریستی آمریکا گشوده‌تر و قوی‌تر کردید و توانستید زیبایی غلبه فئه قلیل بر فئه کثیر را در متن و بطن یک واقعه کم‌نظیر ترسیم کنید.

وی افزود: این پیروزی بزرگ هرچند به‌لحاظ جغرافیا و وسعت مکان بسیار محدود و کوچک بود، اما از نظرگاه شعاع تحقیر دشمن، بسیار گسترده عمل کرد.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه شخصیت کشورها و ملت‌ها به رخدادها و ایام خاص تاریخی آنها شناخته می‌شوند، خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام را یوم‌الله‌ها ساخته‌اند؛ میلاد و هجرت پیامبر(ص)، عید سعید قربان، نبردهای بدر، حنین، خیبر، احد و جنگ‌های امام حسن مجتبی(ع) با سپاه شام و به‌ویژه عمیق‌ترین رویداد تاریخ بشر عاشورای 61 هجری که توصیف‌کننده اسلام و امت اسلامی است، نشان می‌دهد اسلام میدان نبردی جز مصاف با مستکبران و ظالمان ندارد، هرچند همواره مسلمانان نسبت به مستکبران در عده و عُده حداقلی بوده‌اند، اما با سلاح جهاد و شهادت بسیاری از قدرت‌ها را تسلیم و مقهور عظمت خود ساخته‌اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: تاریخ انقلاب اسلامی را هم مانند تاریخ اسلام با یوم‌الله‌ها ساخته‌اند و یوم‌الله 17 ربیع که از این پس حماسه دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مواجهه با آمریکایی‌ها بر پیشانی آن می‌درخشد، در امتداد 15 خرداد، 13 آبان، 9 دی، سوم‌خرداد، 22 بهمن و… از یوم‌الله‌های فراموش‌ناشدنی و افتخارآمیز این سرزمین به‌شمار خواهد رفت.

فرمانده‌کل سپاه با تأکید بر اینکه یوم الله 17 ربیع، شخصیت و هویت ایران عزیز را می‌سازد، یادآور شد: روز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، روز توقیف کشتی و دستگیری تفنگداران متجاوز انگلیسی، روز انهدام پهپاد پیشرفته جاسوسی و راهبردی گلوبال‌هاوک آمریکا هم در زمره یوم‌الله‌ها و رخدادهای تراز بین‌المللی قرار دارد، که در سایه الطاف الهی رقم خورد و در تاریخ افتخارات ایران اسلامی جاودانه خواهد ماند.

سرلشکر سلامی برخی اتفاقات و رویدادهای بزرگتر را که در زمان مقتضی بیان و رسانه‌ای خواهد شد از دیگر یوم‌الله‌ها و رخدادهای افتخارآمیز، غرورآفرین و تاریخ‌ساز برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: در ماجرای اخیر و در صحنه شکوهمند اقدام جان‌برکفان شجاع نیروی دریایی سپاه در تصرف کشتی حامل نفت سرقت‌شده ایران پیش‌بینی دخالت آمریکایی‌ها را کرده بودیم، لذا با سناریو و آمادگی‌های لازم وارد ماجرا شدیم.

وی آرامش روحی و روانی، اعتماد به نفس و توکل فوق‌العاده بزرگ‌مردان نیروی دریایی سپاه برابر آمریکایی‌ها را معنادار و حائز اهمیت و درخور بررسی و تحلیل توصیف کرد و گفت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و سازوبرگ‌های دشمن هرچند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به‌نظر می‌رسید، اما این بزرگی صرفاً جنبه هندسی دارد و در این نابرابری‌ها این عنصر ایمان و اراده است که سرنوشت‌ساز می‌باشد و جهانیان دیدند که چنین هم شد و دریادلان سپاه و فرزندان ملت ایران با آرامش و سکینه قلبی و رفتار حرفه‌ای و منطقی و به‌دور از هرگونه احساس و هیجان چگونه زیبایی عظمت و شکوه و قدرت ایمان را به قوای دشمن که درون ناوهای جنگی خود هراسان موضع گرفته بودند، دیکته کردند.

فرمانده‌کل سپاه کیفیت و آرایش نیروهای سپاه و آمریکایی‌ها در این مواجهه دریایی را گزاره‌ای دانست که دنیا آن را به‌خوبی درک کرده و با تجزیه و تحلیل آن بیش از پیش به قدرت پاسداران انقلاب پی برده است.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: من از رفتار حرفه‌ای شما تشکر می‌کنم که به‌دور از احساسات برابر دشمن، آرایش مناسب، مطمئن و هوشیارانه گرفتید و با تسلط و تفوق روحی به آنها فهماندید که آماده هرگونه واکنشی هستید.

وی عمل رزمندگان حماسه‌ساز دریایی سپاه را که هرگونه واکنش تند را از دشمن سلب و آمریکایی‌ها را وادار به عقب‌نشینی و ترک صحنه کرد قابل تحسین قلمداد و تأکید کرد: این رفتار که منجر به تصرف و همراه‌سازی کشتی نفتکش در مسیر آب‌های ساحلی ایران شد، یک جنگ تمیز، بسیار موفق و به‌موقع بود که تجزیه و تحلیل آن ورزیدگی، مهارت و تمرکز بالا و اقتدار بالای نیروها را برجسته می‌سازد.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در این ماجرا ذره‌ای توفیق برای خود قائل بودند فیلم آن را منتشر می‌کردند، افزود: معتقدم این کار الهی بود و این پیام را یادآوری کرد که مردم ایران نمی‌توانند شکست‌پذیر باشند.

سرلشکر سلامی در پایان با تجلیل و سپاس از رشادت، شجاعت، اقتدار و افتخارآفرینی دریادلان نیروی دریایی سپاه و تبریک این دستاورد بزرگ به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی (مدّ ظلّه العالی)، ملت رشید و انقلابی ایران و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح کشور تأکید کرد: ما باید خیلی قدرتمند باشیم؛ تصمیمات و اراده‌ها مهم و راهگشا هستند؛ ایمان نیروها را باید قدر بدانیم و بایستی تمامی همت و تلاش خود برای حفظ خویشتن‌داری و صلابت در مواجهه با حوادث بزرگ را به‌اذن الله به‌کار گیریم.

گفتنی است؛ نفتکش توقیف‌شده ساتیس پس از تخلیه نفت جمهوری اسلامی ایران، در بندرعباس، با حکم قضایی آزاد شد.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا