سفیر برزیل در ایران : فرصت‌های جدیدی برای توسعه تجارت بین دو کشور ایجاد می‌شود

سفیر برزیل در ایران گفت: شانس‌های جدیدی برای توسعه تجارت و روابط تجاری بین ایران و برزیل ایجاد می‌شود

به گزارش نبأپرس، لودمار گونسالوس د آگیارنتو شامگاه یکشنبه در نشست اتاق بازرگانی ایران و برزیل با اشاره به تعادل در صادرات بین ایران و برزیل اظهار داشت: ایران یکی از سه شریک برزیل در خاورمیانه و آسیا  است هر کشوری تلاش می‌کند سطح روابط تجاری و میزان صادرات خود را افزایش دهد و کشور برزیل در مقابل صادرات خود به ایران خواستار واردات متقابل است.

وی افزود: برزیل 95 درصد صادرات به ایران  و در مقابل ایران 5 درصد صادرات به برزیل دارد که این میزان صادرات بین ایران و برزیل متعادل نیست و طبق آمار در سه سال اخیر موفق به افزایش صادرات خود به مبلغ 2.5 میلیارد دلار شده‌ایم.

سفیر برزیل در ایران تصریح کرد: طبق گفته یکی از روزنامه‌ها رابطه تجاری  ایران و آمریکای جنوبی در سال گذشته یک میلیارد دلار بوده اما براساس آمار رسمی کشور برزیل، میزان صادرات برزیل با ایران 2.5 میلیارد است و با درنظر گرفتن کشورهای دیگر مانند ترکیه می‌توان این مبلغ را دو برابر افزایش داد.

لودمار گونسالوس د آگیارنتو بیان کرد: بیشتر تبادلات کشور برزیل با ایران بر روی محصولات کشاورزی متمرکز است، کالاهای مختلفی مانند فرش و پسته از ایران  وارد می‌کنیم ولی  در سال‌های اخیر اوره جزو بیشترین محصولی بوده که به عنوان کالای اصلی وارد شده است.

وی تصریح کرد: فضا و ظرفیت زیادی  برای توسعه و افزایش روابط اقتصادی بین دو کشور وجود دارد ولی به سبب وجود تحریم‌ها به طور خاص بر روی صادرات کالاهای شیمیایی از ایران به برزیل متمرکز هستیم هر دو کشور این ظرفیت را دارند که کالاهای زیادی را با هم تبادل کنند و کالاهایی که می‌توان از برزیل به ایران صادر کرد شامل پنبه، نفت، برنج و دارو می‌شود و یکی از محصولاتی که بنده به آن علاقه‌مند هستم انار است.

سفیر برزیل در ایران ادامه داد: در زمینه تبادلات بانکی و محدودیت مالی به واسطه تحریم‌ها در حوضه بانکداری و تبادلات پولی و مالی  برای شرکت‌ها  مشکلاتی ایجاد شده است و قانونی جدید برای این موضوع وضع شده که به واسطه این قانون باید ارزش و بهایی که برای حساب‌های داخلی برزیل  قائل می‌شوند با ارزش حساب‌های خارجی برابری کند و این قانون توسط بانک مرکزی برزیل اجرایی می‌شود.

لودمار گونسالوس د آگیارنتو عنوان کرد: در حال حاضر این امکان برای سرمایه‌گذاران خارجی وجود ندارد که با استفاده از ارزهای خارجی در کشور برزیل افتتاح حساب کنند ولی با وضع قانون جدید از سوی دولت این  امکان برای سرمایه‌گذاران به وجود می‌آید، بنابراین شانس‌های جدیدی برای توسعه تجارت و روابط تجاری بین ایران و برزیل ایجاد می‌شود.

وی افزود: آنچه در تجارت منجر به موفقیت می‌شود دانش و حس رقابت است، قیمت‌هایی که بر روی کالاها قرار می‌گیرد باید قیمت‌های رقابتی باشد و توان رقابت با قیمت‌هایی که توسط رقبای خارجی تعیین می‌شود را داشته باشد، کالاهای ایرانی باید به خوبی در کشور برزیل معرفی و شناخته شود و برای معرفی کالاهای ایرانی می‌توانید در نمایشگاه‌های برزیل حضور داشته باشید.

سفیر برزیل در ایران تصریح کرد:  سالانه نمایشگاه‌های زیادی در کشور برزیل برگزار می‌شود، سفارت برزیل برنامه نمایشگاه‌ها را در اختیار ایران قرار می‌دهد تا کالاهای تولیدی ایران در برزیل معرفی شود، نمایشگاه‌های برزیل در خصوص کالاهای سوپرمارکتی در سائوپائولو برگزار می‌شود و دومین نمایشگاه توسط انجمن حلال برزیل برای اولین بار در این کشور برگزار می‌شود.

لودمار گونسالوس د آگیارنتو عنوان کرد: در نوامبر سال گذشته اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در شعبه سائوپائولو در شهر برزیل افتتاح شد و اتاق مشترک  روابط بسیار خوب و تنگاتنگی با اتاق بازرگانی ایران دارد و این توانمندی را دارد که اطلاعات زیادی را جهت ورود به بازار برزیل و بهره‌برداری ازموقعیت‌هایی که در بازار برزیل وجود دارد در اختیار ایران قرار دهد و مجموع  این اتاق‌ها  این شانس را می‌دهد که تبادل با نمایندگان را بین ایران و کشور برزیل داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: در بخش‌ اقتصادی تجارت از طریق راه‌های ارتباطی  اطلاعات مورد نیاز در اختیار ایران قرار می‌گیرد و در جهت بحث و گسترش روابط تجاری تبادل نظر انجام می‌شود.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا