شهردار نصیر شهر نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز سر به فلک کشیده ورود کرد + عکس

شهردار نصیرشهر گفت: نسبت به ساخت و سازهای غیر مجاز شهر ورود کردیم و برخی از آنها را تخریب کرده ایم.

فرشاد شهسواری در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار رسانه نبأپرس در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز ، سر به فلک کشیده شهر اظهار کرد: در حوزه مقابل با ساخت و ساز در سه سال گذشته ما مهمترین عامل که در بحث ساخت و ساز می بایست به آن توجه می کردیم بعد از ضوابط و قوانین طرح تفضیلی شهرسازی، موضوع تامین پارکینگ و استحکام ساختمان است.

وی افزود: در سه سال گذشته یک یاز عوامل بازدارنده برا جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز موضوع افزایش جریمه پارکینگ است که در بحث پارکینگ قبلا جریمه ما ۲ و نیم میلیون تومان بود اما در حال حاضر 500 میلیون ریال تا 700 میلیون ریال است تا بتوانیم این ساخت و سازهای غیر مجاز را کنترل کنیم.

شهردار نصیرشهر با اشاره به جرایم تراکم طبقات بیان کرد: ما در بحث ضرایب و جرایم در طبقات فوقانی بصورت تصاعدی در هر طبقه مازاد ما این جرایم را داشتیم که با شدت خیلی زیادی در این چند سال انجام دادیم.

شهسواری یادآور شد: ضمن اینکه با توجه به همکاری کمیسیون ماده صد که با ما داشته اند شهرداری ها تو حوزه مقابله با ساخت و ساز یکسری محدودیت ها و مشکلاتی هم دارند در واقع قوانین مدلی طراحی شده که باید این موارد هدایت شوند در کمیسیون ماده صد و آنجا راجب موضوع بحث غیر مجاز ساخت و سازها تصمیم گیری می شود.

وی در ادامه گفت: اعضای کمیسیون در سال جاری با قاطعیت رای های تخریب را صادر کردند که خوشبختانه شهرداری هم در راستای اجرای آن تخریب ها حرکت کرده است و جرایم را به عنوان عامل بازدارنده بالا بردیم ضمن اینکه پرسنل ما هم در بحث کنترل،نظارت و پیشگیری فعال‌تر شدند و در این زمینه نیرو اضافه کردیم.

شهردار نصیرشهر تصریح کرد: در این زمینه از پتانسیل دفتر مهندسی استفاده کردیم و بابت گزارش های که از این دفتر به ما می‌رسد، پیگیری می کنیم بنابراین در همین راستا موضوعات فرهنگی مدنظر بوده است ضمن اینکه خودجامعه به این سمت و سو پیش رفته است که پارکینگ تامین کنند و ساختمان محکم و با سازه های قوی بسازند ولی طبعا شاهد ساخت و ساز غیر مجاز هستیم و این موضوع را در سطح شهر به شدت کنترل کردیم و می توانم با جرأت بگویم با درصد خیلی بالایی جلو این تخلفات را گرفته ایم و همچنان هم به این موضوع پایبند هستیم.

شهسواری در پایان خاطر نشان کرد: در دو هفته اخیر ما یک طبقه ششم تخلف ساخت و ساز داشتیم که آن را تخریب کردیم همچنین در هفته گذشته یک طبقه فوقانی داشتیم که تخریب کردیم و به امید خدا در هفته جاری هم دو تا تخریب غیر مجاز دیگر داریم که یکی تجاوز به معبر بوده و یکی دیگر یک بنای غیر مجاز بوده که قرار است تخریب شود.

گفتنی است طبق قوانین و آیین نامه اجرایی شهرسازی در شهر نصیرشهر میزان تراکم ساخت و سازها سه طبقه یعنی دو طبقه روی همکف مجاز می باشد و در صورتیکه متراژ ملک بالای 200 متر باشد و یا در معبر کوچه های 16 متری باشد با تامین پارکینگ مجاز به ساخت سه طبقه روی همکف می باشد.

شهردار نصیر شهر نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز سر به فلک کشیده ورود کرد شهردار نصیر شهر نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز سر به فلک کشیده ورود کرد شهردار نصیر شهر نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز سر به فلک کشیده ورود کرد شهردار نصیر شهر نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز سر به فلک کشیده ورود کرد شهردار نصیر شهر نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز سر به فلک کشیده ورود کرد

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا