صدور دستور قضائی برای ترخیص کالاها با قید فوریت در بندر شهیدرجایی

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از دپوی ۱۴۰هزار تن روغن خوراکی و ۱۲هزار تن برنج در بندر شهیدرجایی خبر داد و گفت: ‌برای ترخیص کالاها با قید فوریت دستور قضائی صادر شد.

به گزارش نبأپرس، رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان، بعد از دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به آخرین وضعیت کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان بازدید‌های سرزده‌ای را از بندر شهید رجایی انجام داد.

نامطلوب بودن وضعیت نگهداری کالا‌ها در انبار‌های سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رئیس دستگاه عدلیه را بر آن داشت در تاریخ 10 آبان ماه در جلسه شورای‌عالی قوه قضائیه از وضعیت نگهداری این کالا‌ها گلایه کند و به دادستان‌کل کشور و سازمان بازرسی مأموریت بدهد تا به‌صورت مستمر این موضوع را بررسی و تدبیری برای رفع مشکل نگهداری کالا در انبار‌ها اتخاذ نمایند.

بعد از ورود دستگاه قضا به موضوع نگهداری کالا در انبار‌های سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان پیرو دستور رئیس قوه قضائیه و به‌منظور رفع مشکلات مردم به بررسی آخرین وضعیت کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان پرداخت و بر تخلیه و ترخیص کالا‌های رسوبی موجود در انبار‌های بندر شهید رجایی نظارت کرد.

در همین راستا جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان مربوطه از جمله معاونان رئیس‌کل دادگستری استان و مدیرکل سازمان بازرسی استان هرمزگان با موضوع بررسی آخرین وضعیت توربین‌های بادی مستقر در انبار شرکت ایران کشتی بحر، بررسی آخرین وضعیت کالا‌های اساسی و رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان هرمزگان و بررسی آخرین وضعیت دپوی 140 هزار تن روغن خوراکی و 12 هزار تن برنج وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس برگزار شد.

در پایان این جلسه، 10 مصوبه به‌منظور تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی اتخاذ شد از جمله آنکه مقرر گردید با توجه به گزارش‌های ارائه‌شده مبنی بر ورود چند کشتی حامل کالا‌های اساسی و عدم ترخیص این کالا‌ها به‌دلیل مشکلات مربوط به تأمین ارز، اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان به‌قید فوریت، اقدام لازم به‌منظور تخلیه و ترخیص کالا‌ها انجام دهد.

همچنین قرار شد اداره‌کل پشتیبانی امور دام استان هرمزگان در اسرع وقت مشکلات مربوط به 4 هزار تن ذرت واردشده به کشور را به دادگستری استان هرمزگان اعلام کند تا دستورات مقتضی صادر شود.

گارد و حراست بندر شهید رجایی بندرعباس نیز موظف شد در اسرع وقت میزان خروجی روغن‌های خوراکی از انبار‌های موجود در بندر شهید رجایی را استعلام کند و بررسی‌های لازم صورت گیرد.

گفتنی است بعد از برگزاری این جلسه علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان به‌صورت سرزده از انبار‌های بندر شهید رجایی بندرعباس هم بازدید و دستور ویژه قضائی برای ترخیص فوری بیش از 140 هزار تن روغن خوراکی و 12 هزار تن برنج وارداتی دپوشده در بندر شهید رجایی را صادر کرد.

صالحی در ادامه از صدور دستور ویژه‌ای خطاب به اداره‌کل پشتیبانی و امور دام استان هرمزگان برای ترخیص 4 هزار تن ذرت وارداتی خبر داد.

وی همچنین از استقرار یک قاضی در گمرکات و بنادر جهت رسیدگی به امور و رفع موانع قانونی در سریع‌ترین زمان ممکن هم خبر داد و تأکید کرد به تمامی دادستان‌ها مأموریت داده شده است به‌صورت مستمر و حداقل هفته‌ای یک بار از گمرکات، بنادر و انبار‌های سازمان اموال تملیکی بازدید نمایند.

همچنین رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اقدامات خود، دستور ترخیص فوری محموله بزرگ 16 هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس به‌منظور ارسال آن به سراسر کشور را صادر کرد، اقدامی که با هدف کنترل قیمت‌ها صورت گرفت.

در همین راستا صالحی در تذکری به مدیران مربوطه بر این نکته تأکید کرد که دستگاه قضائی با هر نوع ترک‌فعل و سهل‌انگاری در تأمین و ترخیص کالا‌های مورد نیاز جامعه برخورد قاطعی خواهد کرد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سه =

دکمه بازگشت به بالا