فرمانده نیروی دریایی ارتش: “ناوشکن کلاس دماوند” به ناوگان شمال کشور ملحق می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوشکن کلاس دماوند با آخرین تجهیزات و فناوری به ناوگان شمال کشور ملحق می‌شود.

به گزارش نبأپرس، امیردریادار شهرام ایرانی ظهر امروز در حاشیه مراسم معارفه فرمانده جدید ناوگان شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش تمام فعالیت‌های خود را در عرصه ملی و بین‌المللی برنامه‌ریزی می‌کند و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، تجهیزات به‌روز را در ناوگان شمال و جنوب در اختیار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به عملکرد قابل‌توجه نیروی دریایی ارتش در عرصه بین‌الملل خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان عضوی مؤثر در حوزه اقیانوس هند در اجلاس فرماندهان نیروی دریایی همچنین انجام تعاملات چندجانبه بین‌المللی با اجرای رزمایش‌های مرکب و مشترک با کشورهای دوست حضور فعالی دارد.

امیردریادار ایرانی از الحاق چند شناور به ناوگان شمال و جنوب خبر داد و گفت: در ناوگان شمال ناوشکن کلاس دماوند با آخرین تجهیزات و فناوری آماده انداختن به آب است.

وی تصریح کرد: در ناوگان جنوب نیز از کلاس جماران یک کلاس جدید بالگردبر مجهز به آشیانه بالگرد با عنوان ناو اطلاعاتی طلایه و از ناوشکن‌های کلاس جماران زیر‌دریایی‌های کلاس فاتح را از دیگر دستاورهای نیروی دریایی ارتش می‌توان برشمرد‌.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران همواره در تلاشند با ایران‌هراسی مانع ارتباطات بین‌المللی نیروهای نظامی ایران شوند اما نیروی دریایی به‌دلیل ساختارش فراتر در آب‌های بین‌المللی و فراتر از مرزهای داخلی خود فعالیت دارد و برای سفر ناوگروه‌های ایرانی به کشورهای همسایه و بالعکس برنامه‌هایی در دستور کار نیروی دریایی است.

امیر ایرانی با اشاره به هدف از سفر ناوگروه‌ها به کشورهای همسایه خاطرنشان کرد: هدف از میزبانی ناوگروه‌های کشورهای دیگر در ایران و سفر ناوگروه‌ها به کشورهای همسایه جهت اجرای تمرین‌های رزمی مرکب و مشترک و تبادل آموزش‌ها، صدور پیام صلح و دوستی و همچنین انعقاد تفاهم‌نامه‌های چندجانبه است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا