فعالیت ۳۵۰ هزار بسیجی در مدیریت و غربالگری کرونا

 سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اعلام کرد: ۳۵۰ هزار بسیجی در مدیریت بیماری کرونا و عملیات غربالگری در قالب طرح شهید سلیمانی فعالیت میکنند.

به گزارش نبأپرس از سازمان بسیج جامعه پزشکی، دهها هزار پایگاه بسیج به پایگاه سلامت، برپایی ایستگاه های سلامت و تیم های رفع آلودگی، جذب کمک های مردمی و مومنانه، حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا و غیره بصورت شبانه روزی از جمله اقدامات انجام شده برای مقابله و مدیریت بیماری کرونا است.

سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور برنامه ‌های متعددی  در هفته بسیج (۲۹ آبان تا پنج اذر)  با تمرکز بر ریشه کن کردن ویروس کرونا و افزایش سرعت واکسیناسیون در دستور کار دارد.

تجلیل از خانواده مدافعان سلامت و شهدای قشر سلامت، عیادت از بیماران به خصوص جانبازان و رزمندگان  و حضور و تجلیل در منازل شهدای مدافع سلامت از دیگر برنامه های سازمان بسیج جامعه پزشکی، تقدیر از فعالان طرح شهید سلیمانی و تکریم خانواده شهدای سلامت، اعزام گروه های جهادی و تیم های بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم، حاشیه شهرها و روستاها برای ویزیت رایگان و خدمتگزاری به مردم، برپایی ایستگاه های سلامت محور برای توزیع رایگان ماسک، محلول و از برنامه هفته بسیج است.

از دیگر برنامه های این هفته نیز می توان به تقویت و برجسته سازی (تشدید) طرح شهید سلیمانی از طریق برگزاری رزمایش های حوزه های نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، شناسایی و مراقبت از بیماران کرونایی، توزیع کمک های مومنانه در قالب طرح مذکور و حمایت از بیماران و خانواده آنان، توسعه مراکز واکسیناسیون، ارائه خدمات پزشکی رایگان و تخفیف ویژه در مراکز درمانی خاص و ارائه برنامه هایی در جهت اقناع و اقبال آحاد مردم در انجام واکسیناسیون اشاره کرد.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا