مذاکره کنندگان اروپایی از منطق تیم ایرانی غافلگیر شدند

مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۴ در وین به روز سوم رسیده.است. امروز نیز کارشناسان تیم‌ها، در کمیته‌های مختلف به بحث خواهند.پرداخت.تا چهارچوب رسیدن.به توافق شکل دهند.

 

به گزارش نبأپرس؛ با وجود فضای مثبت روز ابتدایی مذاکرات و حتی نشان دادن.جدیت از سوی همه طرف‌ها برای رسیدن.به توافق، در ادامه برخی طرف‌های مذاکره کننده تحت فشار کشورهایی نظیر آمریکا، تلاش می‌کنند.با اتخاذ برخی استراتژی‌های سیاسی و رسانه ای، روند مذاکرات را مشکل مواجه کنند.

بر اساس اطلاعات رسیده از محل مذاکرات، تیم مذاکره کننده کشورهای اروپایی به هیچ وجه انتظار.رویایی با استراتژی تیم جدید ایرانی در مذاکرات هسته‌ای را نداشته.است؛ منطق مستند، خواسته.مشخص برای رفع تحریم‌ها و پیشنهادات عملی برای رسیدن.به توافق از سوی تیم ایرانی، باعث شده.تا طرف های اروپایی وارد فاز جدیدی از پروژه هدایت مذاکرات به سمتی جز توافق نهایی شوند.

شنیده‌ها حاکی است.برخی تیم‌های اروپایی در خلال مذاکرات تاکید کرده‌اند.که دور اول مذاکرات سریع‌تر جمع بندی شود.؛ مساله ای که در وهله اول با هدف بازطراحی استراتژی اروپایی‌ها در برابر منطق تیم ایرانی انجام شده.و در مرحله بعد تلاشی برای تاثیرگذاری بر وضعیت داخلی و اقتصاد ایران است.

از سوی دیگر تیم ایرانی با بدست گرفتن.ابتکار عمل در مذاکرات تخصصی تاکید کرده.که تا هر زمان که نیاز باشد.، آمادگی ادامه مذاکرات را دارد.و نگران طولانی شدن.مذاکره با کشورهای ۱+۴ نیست.

همین ابتکار عمل باعث شده.تا تلاش‌های بیشتری از سوی رسانه‌های نزدیک به تیم های اروپایی برای خبرسازی پیرامون مذاکرات افزایش پیدا کند.؛ خبرسازی‌هایی که با محوریت انداختن.تیم ایرانی در تله «عجله برای رسیدن به توافق» طراحی شده است .

 

انتهای پیام/     .


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا