معاون استانداری تهران: استقرار بخشداری مستقل و شهرستان شدن پرند در اولویت استانداری است

معاون استانداری تهران گفت: استقرار بخشداری مستقل پرند را در کوتاه مدت پیگیری کرده و کارشناسی های لازم را جهت شهرستان شدن پرند را به سرانجام خواهیم رساند.


به گزارش نبأپرس از پرند، سید عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در نماز جمعه امروز شهر پرند پیرامون مسائل و مشکلات شهر و همچنین استقرار فرمانداری و بخشداری در شهر پرند مطالبی را عنوان کرد که به آن اشاره می شود.

جوهری با اشاره به رشد جمعیتی شهر پرند بیان کرد: طبق بررسی های انجام شده رشد جمعیتی شهر پرند تقریبا ده برابر رشد جمعیتی دیگر شهرهای کشور است و  جمعیت این شهر نسبت به سال ۹۵ تقریبا دو الی سه برابر شده است و باتوجه به این رشد جمعیتی باید ارتقا ساختار سیاسی و اداری در شهر پرند شکل گیرد.

بخش شدن و استقرار بخشدار پرند اولویت بنده است

سید عباس جوهری در بخشی از سخنان خود بیان کرد: بخش شدن شهر پرند جز اولیت های بنده است که قطعا پیگیری می شود. مشکل عدم استقرار فرمانداری به دلیل عدم وجود روستا در اطراف پرند است که مستلزم کارشناسی و الحاق روستاها از شهرستان های اطراف به پرند است که نیازمند کارشناسی و زمان است. همچنین جهت استقرار فرمانداری، ابتدا باید پرند صاحب بخشداری شود که اقدام موثری است که همزمان پس از استقرار بخشداری تا زمینه شهرستان شدن پرند نیز دنبال شود.

 

استقرار بخشداری پرند را در کوتاه مدت به مردم قول می دهیم

وی در خصوص استقرار  بخشداری پرند گفت: شهر پرند ظرفیت شهرستان شدن را دارا می باشد و شایسته این استقلال سیاسی و اداری است که خدمات فرمانداری نیز به آن ارائه گردد و استقرار بخشداری را در کوتاه مدت پیگیری می شود اما شهرستان شدن مستلزم کارشناسی دقیق و زمان بیشتری است که بتوانیم موانع را رفع کنیم.

 

فرماندار بعدی شهرستان رباط کریم باید فردی بومی و به دور از ایجاد تشنج در شهرستان باشد

معاون استاندار تهران در پاسخ مطالبه مردمی برای انتخاب فرد بومی جهت گزینه فرمانداری شهرستان رباط کریم عنوان کرد: فرماندار بعدی شهرستان رباط کریم باید فردی بومی و به دور از ایجاد تنش در شهر باشد و  تلاش می شود فردی سکاندار فرمانداری شهرستان رباط کریم شود که تنها حامی گروه و جریانی خاص در سطح این شهرستان نباشد و به دور از حواشی مرتبط باشد.

مطالبه مردم پرند استقرار فرمانداری در پرند است

گفتنی است قبلا تقاضا و مکاتباتی در راستای بخش شدن شهر پرند انجام شده که به صورت مستقل از بخشداری مرکزی فعالیت داشته باشد که نامه نگاری از طریق این معاونت نیز صورت گرفته است.

اما مطالبه امروز مردم شهر پرند استقرار فرمانداری (شهرستان شدن شهر پرند) است که همانگونه که مستحضرید بخش و شهرستان شدن شهر پرند نیازمند کارشناسی دقیقی است که شهر پرند تنها مولفه جمعیتی آن را دارا می باشد که ظرفیت شهرستان شدن هنوز برای پرند وجود ندارد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا