معاون عملیات سپاه: تربیت‌یافتگان حاج قاسم در تل‌آویو و بیت‌المقدس از صهیونیست‌ها انتقام می‌گیرند

سردار نیلفروشان گفت: اطمینان می‌دهم که تربیت‌یافتگان حاج قاسم در آینده‌ای نه چندان دور در بیت‌المقدس و تل‌آویو جنایتکاران صهیونیست را از سوراخ‌هایشان بیرون می‌کشند و انتقام خون فلسطینی‌ها را خواهند گرفت.

به گزارش نبأپرس، سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در آئین بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در گلستان شهدای اصفهان، اظهار داشت: درود بر روان پاک شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهیدانی که امروز میهمان شهر شهیدان، اصفهان بودند. گلستان شهدای اصفهان مقدس است چون در آن هزاران شهید گُلگون‌کفن انقلاب اسلامی که در معرکه‌های خون، جهاد، شهادت و در در راه اعتلای کرامت الله مردانه جنگیدند، مقاومت کردند و در خون خود غلتیدند تا پرچم اسلام و عزت و شرف مردم برافراشته باشد، مدفون‌اند.

وی گلزار شهدای اصفهان را زمین مقدس و محل اتصال زمین به آسمان توصیف کرد و ادامه داد: در اینجا سرداران بزرگ، نام‌آور و رشیدی آرمیده‌اند؛ شهید حسین خرازی، احمد کاظمی، سیدمحمد حجازی، یزدانی، شهید اشرفی اصفهانی و هزاران شهید گلگون‌کفن دیگر که هرکدام اسطوره‌ها و تندیس‌های زیبای عشق، وفاداری، صبر، مقاومت، پایداری و نشانه‌های شکوه عزت و عظمت این ملت بزرگ هستند و برخی از این شهیدان مانند ردانی‌پور و صدها تن دیگر، به پیروی از مادرشان فاطمه زهرا (س) پیکرها و قبرهای مطهرشان ناپیداست.

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: او در عمر پربرکت و جهادی خود با شجاعت، عقل، تدبیر، صبر، استقامت، پایداری و سیاست و دیپلماسی‌اش، تمامی نقشه‌های استکبار را در منطقه غرب آسیا نقش بر آب کرد.

وی با اشاره به شکل‌گیری شخصیت جهادی این سردار شهید در مکتب امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، افزود: شهید سلیمانی در روزهای غربت انقلاب اسلامی و زمانی که استکبار پشت سر هم توطئه طراحی می‌کرد، از ترورهای روزانه منافقان تا قائله کردستان، گنبد، خوزستان و کودتا پشت کودتا و بعد از آن وقتی صدام و حزب بعث رژیم عراق را ناجوانمردانه به سمت مرزهای ما گسیل داشت، حاج قاسم به معرکه‌های خون و جهاد و شهادت شتافت. او میدان‌دار معرکه بود و از سرزمین گرم و خونین حماسه خوزستان تا دشت لاله‌ها و شقایق‌های پرپر، دشت عباس، از دهلران تا مهران و تا ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب کشور مردانه جنگید.

سردار نیلفروشان از تک‌تیراندازی تا فرمانده گردان و تا فرمانده لشکر 41 ثارالله را در کارنامه شهید سلیمانی دانست و یادآور شد: او عزتمندانه و غیرتمندانه جنگید تا اینکه پس از پایان جنگ هشت ساله و دفاع قهرمانانه ملت با پیروزی سپاه اسلام، جنوب شرق کشور ناامن شد، حاج قاسم سلیمانی و لشکر 41 ثارالله مأمور برقراری امنیت در سیستان و بلوچستان شد.

وی با اشاره به نبرد مردانه و قدرتمندانه این سردار شهید در سیستان و بلوچستان، گفت: پس از سرکوب اشرار، او با مهر، محبت، عطوفت و رأفت اسلامی در قلب طوایف نفوذ کرده و محرومیت‌زدایی و امنیت پایدار را در منطقه جنوب شرق برقرار کرد.

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به انتصاب حاج قاسم در سال 1376 به سمت فرماندهی نیروی قدس سپاه، عنوان کرد: حکم رهبر معظم انقلاب، دریچه جهاد را به روی حاج قاسم می‌گشاید و فصل جدیدی از زندگی جهادی حاج قاسم شکل می‌گیرد. حاج قاسم به سرعت با نیروهای مقاومت و گروه‌های رزمنده جهان اسلام ارتباط برقرار و آنها را سازماندهی می‌کند تا شبکه قدرت نیروی مقاومت جهان اسلام را سامان دهد.

وی هدف نیروی مقاومت جهان اسلام را مقاومت در برابر توطئه‌های استکبار و رژیم صهیونیستی بیان کرد و توضیح داد: در این مقطع، آمریکای جنایتکار که استیلای قدرتش را در خطر می‌بیند، برای حفظ امنیت رژیم جعلی اسرائیل تصمیم گرفت وارد منطقه شود و مستقیم با انقلاب اسلامی به رویارویی بپردازد. در سال 2000 به بهانه مبارزه با القاعده که ساخته دست خودش بود، وارد افغانستان شد و این کشور را اشغال کرد، در سال 2003 نیز به عراق حمله کرد و در یک جنگ بسیار ساده و یک راهپیمایی 23 روزه، صدام را ساقط و این کشور را اشغال کرد.

سردار نیلفروشان با استناد به اسناد محرمانه رژیم آمریکا، اشغال سرزمین ایران را جزو نقشه‌های پنتاگون دانست و گفت: این هنگام، در ایران شور و حماسه‌ای دیگر به پا می‌خیزد؛ از جنوبی‌ترین منطقه کشور یعنی جزایر خلیج فارس تا عمق کشور، یکسره سنگر شد؛ در عراق و افغانستان گروه‌های جهادی شکل گرفت و ضربه پشت ضربه و حمله پشت حمله، امان استکبار را گرفت به طوری که چندین هزار کشته و زخمی و میلیاردها دلار خسارت بر دستان جنایتکار آمریکا در منطقه ماند و این بدان معنا بود که حاج قاسم کار خود را کرده است.

وی با اشاره به انصراف آمریکا از حمله به ایران، یادآور شد: در گزارشی که پنتاگون به رئیس جمهور وقت آمریکا داد اشاره شده بود که ایرانی‌ها عزم و اراده جنگیدن دارند و در آستانه ورود به ایران باید با 10 میلیون بسیجی مقابله کنیم و حقیقت هم همین است که هیچ ملتی شکست نمی‌خورد، مگر آنکه قبل از جنگ در ذهن و اراده خودش شکست بخورد همان‌گونه که در سال 2000 از نزدیک در عراق شاهد حمله آمریکایی‌ها به این کشور بودیم هیچ‌گونه مقاومتی در برابر ارتش آمریکا صورت نگرفت چون مردم خسته از ظلم صدام تسلیم آمریکا شدند.

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل‌گیری محور مقاومت را باعث گرفتاری آمریکا در باتلاق منطقه خاورمیانه دانست و ادامه داد: آمریکا برای انحراف افکار عمومی و همچنین درگیر کردن محور مقاومت به رژیم اشغالگر قدس، دستور حمله به لبنان را داد و رژیم اشغالگر قدس از زمین، هوا و دریا به جنوب لبنان حمله کرد اما حاج قاسم به میدان رفت و با بسیج حزب‌الله و نیروی مقاومت لبنان، موفق شد در جنگی قهرمانانه و 33 روزه، ماشین جنگی رژیم اشغالگر را منهدم کند.

وی با بیان اینکه تانک‌های 60 تنی پیشرفته اسرائیل با بمب‌های کنار جاده‌ای مقاومت منفجر و نابود شدند، گفت: صدها کشته و مجروح از این جنگ برجا ماند و رژیم درمانده اسرائیل عقب‌نشینی کرد؛ این هنگام بود که حاج قاسم تیر خلاص را بر پیکر طرح خاورمیانه بزرگ، در بیروت به سمت اسرائیل شلیک کرد.

سردار نیلفروشان با اشاره به اینکه اسرائیل برای نجات از خفّت و خواری جنگ 33 روزه به نوار غزه حمله کرد، توضیح داد: در جنگ هشت، 22 و 50 روزه نیز رژیم صهیونیستی راه به جایی نبرد و هیمنه‌‌اش در هم شکست. آمریکا درمانده‌تر از همیشه به فکر راهکاری بود تا فشار را از روی نیروهای خود در منطقه بردارد. برای فتنه‌گری، گروه‌های تکفیری را در عراق، لیبی و سوریه سازماندهی و با دلارهای آمریکایی و تربیت ابوبکر بغدادی در زندان، او را روانه میدان کرد.

وی آغاز عملیات شکل‌گیری داعش را از موصل دانست و اظهار کرد: پس از اشغال موصل، داعش به سمت سامرا و بغداد حرکت کرد و در سوریه حرامیان جبهة النصره، احرار الشام و گروه‌های تکفیری تا چند قدمی حرم زینب کبری(ع) رسیدند تا اینکه روح بلند شهیدان دفاع مقدس در کالبد رویش‌های جدید انقلاب اسلامی و نسل سومی‌ها متجلی شد و از اُم‌القرای جهان اسلام ـ ایران ـ جوانان به پا خواستند، آموزش دیدند تا به سمت حرم آل‌الله روانه شوند.

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شتافتن زینبیون، حیدریون، فاطمیون و هزاران هزار مجاهد و مهاجر الی‌الله به سوی حرم آل‌الله، ادامه داد: عاشورای دیگری برپا شد و حاج قاسم میدان‌دار بود اما این بار، خداوند اراده کرده بود که فرزندان حسین بن علی(ع)، انتقام گلوی بریده شده حسین(ع)، بدن قطعه‌قطعه شده علی‌اکبر و قاسم بن الحسن(ع) و دستان بریده شده عباس(ع) و آتش گرفتن خیمه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و به اسارت رفتن حرم آل‌الله را از نوادگان یزید بگیرند و این‌گونه می‌شود که با فرماندهی حاج قاسم، حرامیان سنگر به سنگر و شهر به شهر عقب‌نشینی کردند و حکومت خودخوانده داعش متلاشی شد.

وی با اشاره به چاره‌اندیشی آمریکا و تروریسم برای زوال قدرت پوشالی‌اش در منطقه، توضیح داد: آنها که دیگر چشم دیدن حاج قاسم و فرماندهان مقاومت را نداشتند، تصمیم گرفتند با حذف فیزیکی حاج قاسم و فرماندهان مقاومت، خود را از مهلکه غرب آسیا برهانند، در 13 دی‌ماه 1398 آمریکای جنایتکار که تا آن زمان نقاب مقابله با تروریسم بر چهره داشت، از پشت نقاب بیرون آمد و فرمانده جبهه مقاومت را به شهادت رساند.

سردار نیلفروشان، متوقف کردن جبهه مقاومت را دلیل اصلی ترور حاج قاسم بیان کرد و گفت: آنها غافل از این بودند که شهید حاج قاسم سلیمانی از سردار قاسم سلیمانی خطرناک‌تر شد و از ایران اسلامی، موشک‌های قهر و غضب و انتقام عین‌الاسد قلب فتنه را در منطقه کوبید و هیمنه رژیم آمریکا که تاکنون هیچ کشوری مستقیم یارای درگیری با آن را نداشت، از هم پاشید.

وی با بیان اینکه پس از شهادت حاج قاسم، نیروهای مقاومت در عراق با سرعت بیشتری بر باقیمانده نیروهای متجاوز آمریکا تاختند، افزود: فضاحت فرار آمریکا از افغانستان در طول تاریخ سابقه ندارد. هیچ آمریکایی نیست که از فرار این‌گونه سربازان آمریکایی شرمنده و سرافکنده نباشد؛ ارتشی که بیش از 200 هزار نفر را برای حفظ منافع آمریکا در افغانستان ساماندهی کرده بود، در مقابل اشغال کابل یک ساعت هم تاب‌آوری نداشت، تجهیزات را گذاشت و فرار کرد.

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آمریکا امروز هیچ راهی جز ترک و فرار از منطقه ندارد، گفت: در غیر این صورت فرزندان انقلابی و تربیت‌یافتگان حاج قاسم با خشم و غضب خود آنها را خارج می‌کنند. حاج قاسم در میان ماست و اطمینان می‌دهم که تربیت‌یافتگان او در آینده‌ای نه چندان دور در کوچه پس کوچه‌های اورشلیم، بیت‌المقدس و تل‌آویو این جنایتکاران صهیونیست را از سوراخ‌هایشان بیرون می‌کشند و انتقام خون جوانان، کودکان و دختران و مادران فلسطینی را خواهند گرفت.

وی با طرح این پرسش که چه شد حاج قاسم سلمانی، سردار جبهه‌های مقاومت و سید و سالار شهیدان مقاومت از روستای قنات‌ملک، کانون توجه جهان شد؟ توضیح داد: حاج قاسم فردی متدین، مخلص، متوکل، مردم‌دار و ولایت‌مدار بود. او چنان توکلی به خدا داشت که گویی خدا را در کنار خود حس می‌کرد. با توکل، شجاعت، تدبیر و خلوص نیتی که داشت، خداوند درهای حکمت را به قلب و از قلب به زبان او جاری کرده بود و این‌گونه بود که هر کجا وارد می‌شد، خطوط دشمن را در هم می‌ریخت.

وی سینه گشاده و نگاهی به وسعت زمین و آسمان را از دیگر صفات شهید سلیمانی دانست و ادامه داد: همه طیف‌های مختلف و با همه نگاه‌های سیاسی و مدل‌های شخصیتی در دستان پر مهر و محبت و در آغوش گرم او جای می‌گرفتند ولی خط قرمز او ولایت فقیه بود. حاج قاسم به شهدا عشق می‌ورزید و وفادار بود.

معاون عملیات سپاه تصریح کرد: به یاد دارم وقتی برای پاک‌سازی سلسله شرقی و منطقه‌ای در بین سوریه و لبنان طرحی آماده شد و آن را به سیدحسن نصرالله رهبر حزب‌الله و شهید حجازی ارائه کردم. پس از تصویب طرح، سیدحسن از ما خواست نظر حاج قاسم را هم بگیریم، اما طرح را وقتی برای حاج قاسم بردیم، گفت من به فرماندهان احمد کاظمی احترام می‌گذارم، تو فرمانده‌گردان احمد کاظمی بوده‌ای و نیاز به توضیح برای طرح تو نیست. شهید کاظمی الگوی من بوده و همچنان الگوی من است.

وی افزود: از احمد کاظمی نیز بارها شنیدم که می‌گفت الگوی من حاج حسین خرازی است؛ چون نور واحدی در وجود این شهدا بود اما حاج قاسم به خاطر خلوص، تقوا، مردم‌داری، رسیدگی به خانواده شهدا و ایمان و توکل به خدا حاج قاسم شد و امیدواریم خداوند ما را در این راه پرفراز و نشیب و راه شهدا ثابت‌قدم بدارد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا