معاون قوه قضائیه: صدور اسناد مالکیت تک برگ به دفاتر اسناد رسمی واگذار می‌شود

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با توجه به ماده ۳۵ آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران به زودی مجوز صدور اسناد مالکیت تک برگ توسط دفاتر اسناد رسمی صادر می‌شود.

به گزارش نبأپرس، حسن بابایی روز پنجشنبه در دیدار با روسای دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق خراسان رضوی در مشهد اظهارداشت:قوه قضائیه باید از دفاتر اسناد رسمی صیانت و حمایت داشته باشد چرا که دفاتر اسناد رسمی می توانند بازوی قوی سازمان ثبت اسناد و املاک باشند متاسفانه گاهی اظهارات غیر کارشناسی در باره دفاتر اسناد رسمی مطرح می‌شود که لازم است از نقش و جایگاه آنها دفاع شود.

وی افزود:روسای این دفاتر باید با ارائه پیشنهادات علمی و کار تحقیقاتی در جهت رفع نواقص موجود و برخی کاستی‌ها به این سازمان کمک کنند البته  از جمله اقداماتی که به این دفاتر کمک می‌کند، برون سپاری است که در این اقدام اصل بر اعتماد است و در این راستا از کمک‌های آنها استقبال می‌کنیم.

گفتنی است؛ در این نشست احکام اعضای هیات مدیره جدید کانون سردفتران اسناد رسمی خراسان رضوی از سوی ریاست عالی سازمان ابلاغ شد.

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین در دیدار با روسای ادارات ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی اظهارداشت: با توجه به ماده 35 آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران به زودی مجوز صدور اسناد مالکیت تک برگ توسط دفاتر اسناد رسمی صادر می‌شود.

بابایی افزود: استفاده از مدیران جوان، نخبه و آشنا به فناوری‌های نوین در کنار مدیران با تجربه و با سابقه راهکار مناسب برای تحقق مدیریت و کار جهادی است چرا که امروز یکی از محوری ترین مسائل مطرح شده در سند تحول حرکت به سوی فناوری‌های نوین است.

معاون رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: در راستای تعیین راهبرد و برنامه برای رسیدن به موفقیت،نهادینه شدن برنامه ریزی و تعیین برنامه عملیاتی و راهبردهای اجرایی در قوه قضاییه در اولین اقدام چالش‌های پیش روی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باید شناسایی شود و با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین این چالش‌ها را رفع کنیم.

وی با بیان این مطلب که تلاش می‌کنیم با هوشمندسازی فرآیندها علاوه بر کاهش حضور مردم در ادارات نقش مهمی در افزایش سلامت اداری داشته باشیم افزود: همانطور که در زمان جنگ بسیاری از فرماندهان ما را جوانانی مانند شهید باکری‌ها تشکیل می‌دادند که در برابر ابرقدرت‌های جهان سربلند و پیروز شدند در شرایط حاضر هم باید به جوانان اعتماد کرد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا