معیشت مردم خط قرمز مجلس در بودجه 1401 است

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس گفت:حتما برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به یک جمع‌بندی مشترک بین مجلس و دولت برسیم.

به گزارش نبأپرس، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد دولت برای حذف ارز ترجیحی از سال آینده،گفت: در کمیسیون تلفیق، با دعوت از مسئولان دولتی و کارشناسان بر روی این موضوع مهم که نگرانی های هم برای جامعه ایجاد کرده است در حال کار کارشناسی هستیم.

وی با بیان اینکه حتما برای حذف ارز 4200 تومانی باید به یک جمع‌بندی مشترک بین مجلس و دولت برسیم، ادامه داد: تا زمانی که یک راهکار کاملا محکم ارائه نشود که بر اساس آن خط قرمز مجلس یعنی معیشت مردم را تضمین کند، قطعا مجلس زیر بار حذف ارز ترجیحی نخواهد رفت.

نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه هنوز به جمع‌بندی لازم در کمیسیون نرسیده‌ایم و دولت گزارشاتی در این زمینه به نمایندگان ارائه می‌کند، افزود: هنوز دولت راهکار قطعی و قابل قبولی برای حذف ارز ترجیحی از بودجه سال آینده به مجلس ارائه نکرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه اگر به جمع‌بندی‌های لازم برسیم قطعا آن را اعلام خواهیم کرد، اظهار کرد: البته تا زمانی که اطمینان حاصل نشود که به معیشت مردم ضربه وارد نمی‌شود اجازه حذف ارز 4200 تومانی را نمی‌دهیم و باید به یک راهکار جدی در این زمینه برسیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه نظر دولت برای پس از حذف ارز 4200 تومانی دادن یارانه به مردم است، گفت: سمت و سوی مجلس نیز بیشتر به سمت دادن کالا برگ به مردم است که هنوز این روش پرداخت‌ها جمع‌بندی نشده است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا