نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان شهر جدید پرند برگزار شد + تصاویر

نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز ، شهر جدید پرند به همت مرکز اندیشه و همفکری راهبردی سپاه حیدر کرار (ع) پرند در هفته بسیج برگزار شد.

به گزارش نبأپرس از پرند ، به ابتکار مرکز ماهر بسیج (مرکز اندیشه و همفکری راهبردی) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضرت حیدر کرار (ع) شهر جدید پرند و همکاری بسیج دانشجویی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و سایر اقشار بسیج ، نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز شهر جدید پرند در هفته بسیج برگزار شد و رسما از امروز این مجمع عالی آغاز به کار کرد.

نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز پرند با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمود برکتی مدیر دفتر امام جمعه شهر پرند ، سرهنگ افشین ارشدی فرمانده سپاه حیدر کرار (ع) پرند ، محسن وطن خواهی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند ، حمیدرضا اله یاری شهردار پرند ، حسین کسمرادی رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر پرند ، معاونین و مدیران شرکت عمران و شهرداری ، مدیران ادارات و نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی و سایر مسئولین و جمعی از نخبگان ، فرهیختگان ، فعالین اجتماعی و بسیجیان شهر پرند ، پیرامون هم اندیشی و همفکری و ارائه راه کارهای مناسب جهت رفع موانع و مشکلات و ترسیم راه توسعه و آبادنی شهر پرند عصر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد واحد پرند برگزار شد.

گفتنی است با توجه به زمانبندی برگزاری این مجمع تعدادی از نخبگان و فعالین و فرهیختگان شهر پرند طی دقایقی مطالب کارشناسی شده خود را برای مدعوین حاضر در مجمع ارائه دادند و در ادامه حسین کسمرادی رئیس شورای شهر دقایقی در خصوص موضوعات شهری و اقدامات انجام شده و عملکرد و شفافیت شورا مطالبی را ارئه داد و در پایان محسن وطن خواهی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند ، مطالب مهمی بر حسب آمار و اطلاعات و جدول زمانبندی و پیشرفت پروژه ها به صورت کارشناسی شده از روز نخست احداث شهر  جدید پرند تا امروز به صورت پاورپوینت برای جمع حاضر در مجمع ارائه کردند و به علت ضیق وقت و نزدیکی به وقت اذان مغرب و عشاء ، سایر سخنرانان اعم از سرهنگ ارشدی فرمانده سپاه حیدر کرار (ع) پرند و حمیدرضا اله یاری شهردار پرند از ایراد سخنرانی صرف نظر کرده و با قرائت بیانیه پایانی نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج شهر پرند ، مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز پرند پایان یافت.

 

متن بیانیه پایانی نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج شهر پرند به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پایه گذار نهضت و معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در صدر وصیت نامه خود فرمودند که ایمان و انگیزه الهی و وحدت و یکپارچگی مردم حول این ایمان و انگیزه، دو رکن اصلی پیروزی بوده اند و تداوم پیروزی ها نیز به این دو بسته است؛

تفکر بسیج نقطه تلاقی این دو رکن است، جایی که هم ایمان و انگیزه الهی در اوج است و هم در کنار هم بودن و یکپارچگی صفوف زیر پرچم ولایت محقق می شود؛

وجود جمع کثیری از نخبگان، متخصصان و صاحب نظران متعهد بسیجی در شهر بزرگ پرند، نعمتی بزرگ و فرصتی استثنایی برای عملی کردن این مشارکت و همفکری است و متشکل کردن این جمع از فرزانگان در قالب مجمع عالی نخبگان و بسیجیان، راهی برای استفاده از این فرصت و ظرفیت عظیم همفکری و اندیشه ورزی است.

تاکیدات مقام معظم رهبری در سال های اخیر بر استفاده از ظرفیت های عظیم نخبگان، خبرگان و زبدگان علمی، فرهنگی و اجتماعی و اندیشمندان جوان در حوزه های گوناگون باعث گردیده است مفاد اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که سند توسعه و پیشرفت ما در حوزه های گوناگون و راهی برای دستیابی به تمدن نوین ایرانی اسلامی است خطاب به جوانان و نخبگان انقلابی به نگارش درآید.

از این جهت در هر قشری از اقشار گوناگون شهر بزرگ پرند نخبگانی متعهد به انقلاب و نظام اسلامی وجود دارند که باید با استفاده از ظرفیت‌های آنان تمام توان و تلاش خویش را در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب به کار بست. نخبگان و فعالان اجتماعی و فرهنگی نیز همچون اقشار دیگر جامعه وظایفی دارند که مدیران جامعه باید برای تسهیل در نقش آفرینی آنان در تحولات اجتماعی و فرهنگی شهر، تلاش های خود را انجام دهند.

قطعاً اگر نخبگان اجتماعی دست به دست هم دهند می‌توانند شهر بزرگ پرند را به سمت توسعه و تعالی به پیش ببرند و چنانچه نخبگان بی‌تفاوت به مسائل شهر باشند باشند، به آنچه که مقدماتی ترین نیازها برای رسیدن به شهری در تراز تمدن بزرگ ایرانی اسلامی است، باز می مانیم. بیانیه گام دوم انقلاب بهانه ای برای تبدیل دانایی به توانایی در تمامی حوزه ها است‌. کارگزاران نظام و مسئولین شهر و شهرستان نخستین و دانشگاهیان و جامعه نخبگان کشور و جوانان غیور دومین مخاطبان اصلی رهبری در بیانیه مهم ایشانند.

نیروهای جوان و با انگیزه انقلابی در راستای حل مشکلات کشور با بهره مندی از هوش و نبوغ خود و استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود باید در اندیشه عملیاتی کردن خواسته های مقام معظم رهبری باشند. زیرا وجود این ظرفیتِ نخبگان زمینه ساز حضور واقعی مردم در حل مسائل شهر و کشور خواهد شد.

نخبگان سرمایه های بزرگ و ارزشمند جامعه هستند که باید آنها را دید و شناخت و از آنها استفاده کرد و آنها را در مسیر رشد و تعالی کشور هدایت نمود. برخوردهای خارج از عرف با نخبگان آنان را از کار در سمت و سوی تعالی و ترقی بازمی دارد. باید‌ نسبت‌ به وجود ارزشمند این سرمایه‌های ملی بیدار شویم و مسیری که یک حرکت جمعی را شکل می دهد را دنبال کنیم.

جامعه ما الگوی جهانی نخواهد شد مگر با حضور و نقش داشتن نخبگان در تمامی مسائل جامعه. قطعاً اگر قرار است ایران به عنوان کشوری الگو در منطقه مطرح گردد و در جهان اسلام نیز کشوری الگو باشد باید از نخبگان در حوزه‌های گوناگون تصمیم‌گیری و تصمیم‌ سازی استفاده درست و به موقع گردد.

نخبگان باید تمامی نظریه های علمی موجود در کشور برای رشد و تعالی در قسمت‌های مختلف پیشرفت را به مرحله عمل رسانده و آنها را اجرایی کنند.

امروز نیرو‌های نخبه و جوانی داریم که آماده هستند تا خود را در اختیار اعتلای کشور قرار دهند. قرار دادن راهی دقیق مقابل نخبگان کشور از جمله مطالبه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که باید کارگزاران نظام و مسئولان عالی و ارشد شهر بزرگ پرند در این زمینه تلاش نمایند.

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

 

تصاویر نخستین مجمع عالی نخبگان و بسیجیان اندیشه ورز پرند

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا