نصرالله: عاملان جنایت ترور سردار سلیمانی مکافات خود را در این دنیا خواهند کشید

دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: عاملان این جنایت، مکافات عمل خود را در این دنیا قبل از آخرت خواهند گرفت، این وعده انقلابیون و آزادگان است و تنها وعده ایرانی‌ها نیست.

به گزارش نبأپرس،سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز خود که به مناسبت دومین سالروز شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» انجام داد،  ایام فاطمیه و سالروز شهادت  حضرت فاطمه زهرا(س) دختر پیامبر گرامی اسلام را تسلیت گفته و در عین حال  میلاد حضرت مسیح علیه السلام و آغاز سال جدید میلادی را  به همه تبریک گفت و  ابراز امیدواری کرد که سال جدید مملو و از خیر و برکت برای همه ساکنان منطقه بشود.

وی همچنین به  از دست دادن بسیاری از افراد  از جامعه در نتیجه بیماری کرونا اشاره و  از دست دادن این افراد را تسلیت گفت.

سید نصرالله  همچنین شهادت «حسن ایرلو»  سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن را تسلیت گفته و از ویژگی های بزرگ این مجاهد شهید در جبهه مقاومت یاد کرد و  گفت که ایشان از موسسان سپاه در لبنان بودند که در منطقه بقاع حضور داشتند و تجربه‌های خود را به نیروهای مقاومت انتقال داده و آنها را آموزش می دادند.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین به  سالروز اعدام ظالمانه شیخ «نمر النمر» در  عربستان اشاره کرده و این مناسبت را نیز به خانواده ایشان و امت اسلامی تسلیت گفت. وی همچنین  سالگرد رحلت آیت الله مصباح یزدی را نیز تسلیت گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در خصوص دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و حاج  ابومهدی المهندس و  همراهان آنها تاکید کرد که اقدام آمریکا در ترور این شهیدان و  پذیرش مسئولیت صریح آن توسط مقامات آمریکایی  باعث شد که دیگر مسائل نیازمند تحقیق و جستجو نباشد و عاملان این ترور کاملا مشخص باشند. این حادثه بزرگ پیامدهای سیاسی و نظامی و مردمی بزرگی در ایران و عراق و دیگر کشورهای منطقه داشت  که این پیامدها همچنان نیز ادامه دارد.

ما  در دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی  اشاره می‌کنیم که این شهید در دو سال گذشته غایب نبوده و ما هرگز این شهیدان و افکار و مجاهدت ها و موفقیت ها و دستاوردهای آنها را فراموش نکرده ایم و صدای انقلابی آنها در قلوب تمامی دوستداران آنها همچنان طنین انداز است.  هدف از برگزاری مراسم های مختلف در ایران و عراق و بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی  در درجه اول حق شناسی نسبت به این شهدا است.

وی  تاکید کرد که یاد این شهدا نباید نادیده گرفته شود و ما نباید نسبت به فعالیت‌ها و تلاش‌های آنها قدر ناشناس باشیم، ما از  اقدامات و مجاهدت های آنها قدردانی می‌کنیم واین یک  ارزش برای ما به شمار می رود.  ما همچنین به این ترتیب تاکید می کنیم که  برادران و خواهران آنها در این مسیر ثابت قدم هستند و همچنان به جهاد و مقاومت در مسیر این شهدا ادامه می‌دهند و با چالش‌ها و موجودیت آمریکایی- صهیونیستی در منطقه مبارزه می کنند. در دو سال گذشته نیز درگیری ها و فداکاری های بزرگی در این منطقه صورت گرفته که از جمله آنها درگیری‌های سیف القدس بود.  جنگ پایداری در سرزمین یمن نیز گویای این مطلب است که راه و روش و اهداف این شهدا همچنان ادامه دارد.

سید حسن نصرالله ادامه داد، در گذشته صحبت‌های زیادی در این خصوص انجام داده‌ایم و ویژگی های جهادی و فرماندهی آنها را بررسی می‌کنیم. اجازه بدهید که امروز برخی درس‌ها و عبرت‌هایی از این شهدا را بررسی کنیم. من  می خواهم به عنوان بخشی از ملت‌های منطقه مقایسه‌ای میان قاتلان و شهدا انجام دهیم.   ملت‌های ما در قبال این دو بخش باید موضع  جدی اتخاذ کنند و تنها نباید به شهدا معطوف شوند.  آنها باید حقیقت مواضع خود را در این اردوگاه مشخص کنند و در این مسیر ثابت قدم باشند.  در این رابطه از عراق آغاز می کنیم که سرزمین شهادت این شهدا بود.

دبیر کل حزب الله تصریح کرد، ملت عراق باید موضع خود را در خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و دوستان و همراهان آنها در  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای حشد شعبی و همچنین قاتلان آنها  اتخاذ کنند؛ قاتلانی که عراق را اشغال کرده و ده‌ها هزار نفر را به اعتراف آمریکایی‌ها به خاک و خون کشیدند و ثروت‌های این کشور را غارت کرده و ده‌ها هزار نفر از ملت عراق را آواره و زندانی کرده‌اند.  آمریکا قبل از اینکه سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به شهادت برساند  بسیاری از مردم عراق را زندانی و شکنجه کرده و آنها را به بردگی گرفته و آواره کرده است. اما  در نتیجه فعالیت‌های مقاومت بود که آمریکا نیروهای خود را در سال 2011 از این کشور خارج کرد. اما خود آمریکایی‌ها داعش را ایجاد کردند.  این چیزی بود که  خود ترامپ و «مایک پمپئو» که  رئیس سیا بود به آن اذعان کردند. آنها داعش را در منطقه ایجاد کردند تا بهانه‌ای برای بازگشت ارتش و نیروها و پایگاه‌های خود در منطقه دست و پا کنند.  آنها به این ترتیب عراق را در معرض تهدیدهای واقعی قرار دادند.  شرایطی شکل گرفت که بسیاری از استانهای عراق طی چند روز سقوط کرد و بغداد و کربلا تهدید شدند و سایر استان‌ها نیز در معرض خطر شدید قرار گرفتند. آمریکا مسئولیت تمام این جنایت‌ها را باید بر عهده بگیرد. این در حالی بود که آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با داعش که خودشان ایجاد کرده بود بار دیگر به عراق برگشتند.

وی ادامه داد، اما در خصوص شهدای این حادثه باید بگویم که  کارهای این افراد تنها مربوط به این اشخاص نیست. این شهدا  کسانی بودند که در برابر این اشغالگری مقاومت کردند و در کنار عراقی‌ها در مبارزات ضد آمریکایی ایستادند و در تاسیس گروههای مقاومت سهم داشتند و به نیروهای مقاومت عراق کمک کردند تا  این پیروزی بزرگ و خروج نیروهای آمریکایی از عراق شکل بگیرد. این اتفاق تنها از طریق مقاومت مسلحانه شکل گرفت. در  روند مبارزه با داعش نیز همین افراد بودند که به عنوان اولین نفرات در کنار عراقی‌ها ایستادند تا از زنان و مردان و کودکان و مقدسات و روستاها و شهرهای عراقی دفاع کنند. این طرف‌ها  کسانی مثل حاج قاسم سلیمانی و جمهوری اسلامی ایران بودند.

دبیر کل حزب الله افزود، جمهوری اسلامی ایران و ملت مجاهد آن و سپاه پاسداران آن در روزهای اول سخت و دشوار مبارزه با داعش به یاری عراقی‌ها آمدند و شهدای زیادی را تقدیم کردند.  حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس از اولین کسانی بودند که به فتوای مجاهدت مرجعیت دینی لبیک گفتند و در کنار دیگر مجاهدان ایستادند.  این ها طی سالهای گذشته در خط مقدم مبارزات حضور داشتند و در میان رزمندگان حضور داشتند و در دردها و آرزوهای آنها سهیم بودند. این  موقعیت شهید است که عراق را حفظ کرد و برای این کشور مبارزه کرد و اگر عراق امروز دارای امنیت و ثبات تا حد زیادی است و  بسیاری از این خطرات را دفع کرده ، به برکت این شهدا بوده است.

نصرالله تاکید کرد، این موقعیت شهید و قاتل است؛ آیا  نباید از مقایسه این دو عبرت بگیریم و آنها را  با یکدیگر برابر ندانیم.  بین آمریکا که ملت عراق را شکنجه و غارت و مجازات کرد و بین ایران  که از ملت عراق حمایت و پشتیبانی کرده و کمک‌های زیادی  در روند مبارزه با داعش ارائه کرد. آیا  انصاف است کسی بیاید این دو را با هم مقایسه کرده و هر دو را دوست عراق بداند.  بدتر از اینها کسانی هستند که معتقدند آمریکاییها دوست عراق هستند و ایرانی‌ها دشمن عراق هستند.  اینها کسانی هستند که مدعی هستند قاتلان سردارسلیمانی دوست عراق هستند و کسانی که در سرکوب و ویرانی عراق حضور داشتند دوست آنها هستند. این یک فاجعه  برای انسانیت و اخلاق به شمار می‌رود و کارهایی است که توسط سفارت آمریکا و ارتش سایبری آن دنبال شده که نه تنها در عراق بلکه در تمام منطقه در حال انجام است.

سید حسن نصرالله گفت، آنها  مقاومت و شهدا را تخریب می‌کنند اما کسانی که بدترین جنایت‌ها را مرتکب شده و زنان را مورد تجاوز قرار می‌دهند را دوست ملت عراق معرفی می‌کنند و آنها را ملت متمدن توصیف می کنند که به دنبال کمک کردن به ملت عراق هستند.  لذا ما باید  موضع مناسبی بین شهید و قاتل اتخاذ کنیم. در خصوص کشورهای دیگر نیز اجازه بدهید که صحبت کنم. در عراق  برخی نظرات وجود دارد که عربستان سعودی را دوست عراقی‌ها می دانند و ایران را دشمن آنها معرفی می‌کنند.  بعد از سال 2003 هزاران عملیات انتحاری در عراق انجام شد که در نتیجه آن صدها هزار نفر از شیعیان و اهل تسنن و مسیحیان و عرب‌ها و کردها و ترکمن‌ها به خاک و خون کشیده شدند.  امیر بن نایف در آن زمان به  حمایت از عملیات تروریستی در پایگاه‌های اجتماعی اعتراف کرده است و  این موضوع در پایگاه های اجتماعی و رسانه های مختلف کاملاً  مورد اشاره قرار گرفته است.

نصرالله ادامه داد، بن نایف در یک جلسه خصوصی از هزاران  سعودی صحبت کرد که به عراق رفته‌اند تا عملیات انتحاری انجام دهند. عربستان‌سعودی خودروهای بمب گذاری شده و عوامل انتحاری را به عراق می فرستاد. آنها  تفکر داعش را نیز تقویت کردند.  محمد بن سلمان با صدای خود این موضوع را اعلام کرد که آمریکا از عربستان سعودی طی ده‌ها سال گذشته درخواست کرده که تفکر وهابیت را در جهان اسلام منتشر کند.  او خودش می گوید که عربستان سعودی بنا به درخواست آمریکا تفکر و اندیشه داعش را ایجاد کرده است.  همه ما مواضع رسمی و رسانه‌های عربستان در استقبال از داعش در سلطه بر استانهای عراق را به خاطر داریم.  آنها جوانان خود را به عراق می فرستادند تا ملت عراق را بکشند اما ایران نیروها و جوانان خود را می فرستاد تا در دفاع از کودکان عراقی در کربلا و بغداد و دیگر استانهای عراقی  در معرض شهادت قرار بگیرند. پس آیا  قاتل و شهید با هم برابر است؟  کدام وجدان و احساسی اجازه می دهد که کسی اینگونه نتیجه گیری کند؟ عراقی‌هایی که  این روزها در مناسبتهای مختلف مربوط به بزرگداشت مراسم شهیدان بزرگوار  شرکت کردند بصیرت خود را نشان دادند.

دبیر کل حزب الله اعلام کرد، در لبنان مناقشه‌های زیادی در خصوص سیاست‌های اقتصادی و مالی و پرونده های دیگر به ویژه در زمینه تشخیص دشمن و دوست وجود دارد. از  ده‌ها سال گذشته ملت فلسطین و لبنان با مشکلات گسترده مواجه بودند. ملت فلسطین از اشغالگری صهیونیست‌ها رنج می برند. مشکلات فلسطینی‌ها در نتیجه غارتگری صهیونیست‌ها و آوارگی صورت گرفته و هزاران نفر در داخل زندان‌ها هستند. اسرای فلسطینی در زندانهای دشمن با  مشکلات متعددی مواجه هستند که  برجسته ترین آنها اسیر «ابو هواش» است و  اسرایی که چند هفته گذشته عملیات قهرمانانه را در فرار  از زندان صهیونیستی انجام دادند.

نصرالله افزود، میلیون‌ها انسان در حال حاضر در نوار غزه محاصره شده‌اند اما جهان در این خصوص ساکت مانده و هیچ اقدامی انجام نمی دهد بلکه بسیاری از آنها از دشمن حمایت می‌کنند و به سمت عادی‌سازی با اسرائیل گسیل شده‌اند.  میلیون‌ها فلسطینی آواره هستند و  جنگها و بازداشت ها و ترورها و تجاوزات روزانه در کرانه باختری و نوار غزه همچنان ادامه دارد و اسرائیل تمام این اقدامات را انجام می دهد.  آمریکایی‌ها مسئول جنایت‌های اسرائیل در منطقه هستند.  همه کارهایی که اسرائیلی ها انجام می دهند به مسئولیت آمریکایی‌ها است؛ چرا که این کشور است که اسرائیلی‌ها را پشتیبانی و حمایت می‌کند و به جهانیان فشار می‌آورد تا روابط خود را با اسرائیلی‌ها عادی کنند. آمریکا  کشورهای عربی را می‌ترساند تا با اسرائیل مبارزه نکنند. حامی اصلی اسرائیل ایالات متحده آمریکا است و در نتیجه مسئول همه جنایت‌های صهیونیست‌هاست.

دبیر کل حزب الله گفت، رزمندگان فلسطینی قاتل آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها هستند و شهید قاسم سلیمانی و افراد دیگری خود را در کنار ملت فلسطین و لبنان قرار دارند. کسانی که آمریکا را دوست خود می‌دانند،  ما اختلاف ریشه‌ای با آنها داریم.  این موضوع ساده‌ای نیست و  یک موضوع استراتژیک به شمار می رود.  اسرائیلی‌ها جنایت‌ها و تجاوزهای زیادی ضد  لبنان انجام داده‌اند و این کشور را ویران و اشغال کرده‌اند  و مردم لبنان را شکنجه و سرکوب کرده‌اند. لبنان همچنان در معرض خطر صهیونیستها قرار دارد و  آنها لبنان را تهدید به نابودی می کنند.  این آمریکا است که مسئول مستقیم تهدیدات و اقدامات صهیونیست‌ها علیه لبنان است. ما چگونه می توانیم بگوییم کسی که ملت ما را می‌کشد و  کشورهای ما را اشغال کرده دوست ماست؟ این اسرائیل است که چنین کارهایی را انجام می‌دهد و آمریکا به عنوان متحد اصلی این رژیم مسئول این اقدامات است.

سید نصرالله در ادامه به بحران سوریه اشاره کرده و گفت، در سوریه  در طول 10 سال گذشته صدها هزار سوری  جنگیدند و هزاران نفر از آنها کشته و زخمی شدند. چه کسی این جنگ را به راه انداخت؟ داعش یا  جبهه النصره یا کشورهای آسیایی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس؟ آیا آنها به تنهایی می‌توانستند این کارها را انجام دهند؟  اعترافات رهبران آنها موجود است،  حمد بن جاسم، نخست وزیر سابق قطر و بسیاری از شخصیت‌های دیگر این موضوع را افشا کردند که این آمریکا است که مسئول جنگ سوریه است و سفیر این کشور که در ترکیه مقیم است مسئولیت اصلی تمام این اقدامات را بر عهده دارد.  کسی که سوری‌ها را کشته و سوریه را ویران کرده و در طول این جنگ جنایت‌های زیادی در این کشور انجام داد آمریکا بود.  آمریکا در سوریه شکست خورد همانطور که در عراق نیز شکست خورد اما این تجاوز همچنان در سوریه با انواع روشهای مختلف وجود دارد. مهم ترین مشکلی که سوری‌ها الان با آن مواجه هستند اوضاع اقتصادی و معیشتی و  تحریم‌های آمریکا است.  امروز کسی نمی‌تواند در سوریه سرمایه گذاری یا تجارت داشته باشد یا به بازسازی این کشور دست بزند. آنها ملت سوریه را در مشکلات متعدد قرار داده‌اند و مسئولیت تمامی این اقدامات تنها با آمریکایی‌ها است.  حاج قاسم سلیمانی با  تمامی این اقدامات و این افراد جنگید.

نصرالله ادامه داد، امروز می بینیم که بخش قابل توجهی از سوریه اشغال شده که دهها چاه نفت در آن قرار دارد که می تواند برای بهبود معیشت سوری‌ها مفید واقع شود اما آمریکا آنها را اشغال کرده است. آمریکایی‌ها  نیروهای داعش را در منطقه التنف نقل و انتقال می کنند،  آیا جنگنده‌های آمریکایی نمی‌توانند این افراد را  بکشند؟

نصرالله تصریح کرد، اما  شهیدان کسانی هستند که در برابر این تروریست‌ها ایستادند و از ملت سوریه در برابر این توطئه‌ها دفاع کردند.  در این جا نیز ما نیازمند این هستیم که موضع خوبی در برابر شهید و قاتل اتخاذ کنیم. در یمن نیز همین شرایط تکرار میشود. آیا  جنگ موجود در یمن جنگ یمنیها است؟ این جنگ  آمریکایی‌ها و سعودی‌ها است که طی هفت سال بمباران‌های متعددی را انجام داده که هیچ چیز را سالم نگذاشته و تاسیسات و شهرها را ویران کرده است.  بمباران‌هایی که تنها برای جبران ناتوانی  صورت گرفته و عربستان در این زمینه یک ابزار است و مسئولیت اصلی این جنگ نیز بر عهده آمریکا است.

وی تاکید کرد، بحران خلیج فارس نیز کار  آمریکا بود و آنها کارهای زیادی کردند تا بتوانند ثروت‌های این ملت‌ها را غارت کنند. شورای همکاری  خلیج فارس و  کشورهای عضو آن که برخی کارها را انجام می‌دهند تنها بازیچه هستند و مسئولیت اصلی این اقدامات بر عهده آمریکا است. اکنون به افغانستان برویم، آمریکایی‌ها در طول اشغالگری خود در این کشور جنایت‌های زیادی را تا زمان خروج انجام دادند و زنان و کودکان زیادی را در این کشور کشتند. چند وقت پیش یکی از رسانه‌های آمریکایی درباره ده‌ها هزار افغانی صحبت کرد که به صورت اشتباهی و بدون هیچ جرمی  به خاک و خون کشیده شده و کشته شدند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه افزود، در ایران هشتاد میلیون نفر تحت محاصره و تحریم هستند. شهید  سلیمانی در تمامی این عرصه ها حضور داشت و برادران او در تمامی این عرصه ها حضور داشتند و پیروزی برای محور مقاومت ایجاد می‌کردند و این محور را تقویت می‌کردند.  آنها در این محورها بودند تا معادلات را تغییر دهند و  در نهایت جان خود را فدای محور مقاومت کردند؛ چراکه قاتلان متوجه شدند که آنها از مهم‌ترین عناصر قدرت محور مقاومت هستند.  آنچه که گفتیم توصیفی از شهید و قاتل بود که می‌توان یک نتیجه از آن برداشت کرد.  حادثه تروری که دو سال پیش رخ داد،  مرحله جدیدی از بصیرت و هوشیاری و نبرد با دشمن و شناخت دشمن اصلی ایجاد کرد.  ما از همان ابتدا اعلام کردیم که خواستار انتقام‌گیری هستیم و کسانی که دستور قتل را صادر کردند و آن را اجرا کردند مشخص هستند. اینها انشاءالله جزای خود را در همین دنیا قبل از آخرت خواهند دید و این وعده انقلابیون و آزادگان جهان است و فقط وعده ایرانی‌ها و عراقی‌ها نیست. این  همان موضع رهبر معظم انقلاب اسلامی است که  در توصیف اوضاع منطقه فرموند که  آمریکایی‌ها به صورت زنده از افغانستان خارج  شدند که یک رسوایی برای آمریکایی‌ها بود و شکست سنگین برای همپیمانان آمریکا در منطقه رقم خورده است.  سران  برخی کشورهای منطقه که متحد آمریکا بودند در نشست های داخلی خود اذعان می کنند که آمریکا دوست قابل اعتمادی نیست و نمی شود روی این کشور  حساب کرد و  آنها برای حمایت از خود باید گزینه‌های دیگری را دنبال کنند. تمامی این مسائل بعد از خروج آمریکایی ها از افغانستان مطرح شده است.

وی تاکید کرد، درحال حاضر آمریکایی‌ها مدعی هستند که عملیات نظامی خود را در عراق پایان داده‌اند و  اگر عده‌ای نیز در عراق باقی مانده‌اند گروه کوچکی از مستشاران و نیروهای فنی این کشور هستند.  امروز مسئولیت ملت و دولت عراق این است که این موجودیت را نادیده نگیرند  که اگر این موضوع را نادیده بگیرند، شهدای مقاومت را  نادیده گرفته اند و وفاداری خود  به این شهدا را زیر سوال برده اند. وفاداری به شهدا پاسخ به درخواست میلیونی ملت عراق است که موجودیت آمریکا و اشغالگری این کشور در عراق را برنمی‌تابند.

نصرالله اظهار داشت، آمریکایی ها در شرق فرات حضور دارند و ما در ماه های گذشته نیز شاهد این موضوع بودیم که مقاومت هایی در سوریه ضد آمریکایی‌ها شکل گرفته است. مقاومت مردمی در شرق فرات با روش‌های مختلف  دنبال می‌شود  تا از حرکت نیروهای آمریکایی جلوگیری کند.  مقاومت مسلحانه در شرق فرات گزینه درستی است که در نهایت منجر به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خواهد شد.  در یمن پایدار و مقاوم نیز این موضوع دنبال می‌شود و ملت مقاوم یمن هرگز اجازه نمی‌دهند که آمریکایی‌ها در این کشور پایدار باشند و به بقای خود ادامه دهند.  آمریکایی‌ها به دلایل مختلف باید از منطقه خارج شوند  که از جمله آنها فشارهای داخلی بر دولت های این کشور است. ببینید  در حال حاضر کرونا در آمریکا چه کار می کند و  فقرا در این کشور چگونه زندگی می کنند؟  خشونت با سلاح چقدر در این کشور افزایش پیدا کرده و چه جنایت هایی در این کشور انجام می گیرد؟  اینها واقعیت‌های داخلی آمریکا است.  نژادپرستی و فرهنگ نژادپرستی روزبه روز در این کشور دنبال می شود.  آنچه که برای آمریکایی‌ها در جهان  حائز اهمیت است، این  پایداری و  مقاومت و ایستادگی در برابر توطئه‌های آمریکایی‌ها در منطقه است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد، درس بزرگی که در پایان این سخنرانی می خواهم به آن اشاره کنم این است که این شهدا  که خونشان به صورت مظلومانه روی زمین ریخته شد،  مردان خدا و افراد با بصیرت و پیروزی بودند که  همه اندیشه‌ها و تفکرات را در جهان عربی و اسلامی کنار هم جمع کرده و  و می‌خواهند قاتلان حقیقی را به تمام ملت‌های عربی و اسلامی نشان دهند و بگویند که ام الفساد و ظالم حقیقی و مفسد و مستکبر حقیقی در منطقه و اساس اشغالگری در منطقه همان آمریکا است که  دشمن اصلی و راهبردی همه ملت‌های منطقه است.  این پیام خون‌های پاکی است که در فرودگاه بغداد بر زمین ریخته شد و  اشتباه بزرگ و راهبردی این است که دشمن را دوست بدانیم و به او پناه ببریم و از او حمایت بخواهیم و  کسانی که فرزندان خود را به گرگ می‌سپارند  هرگز روی سعادت را نخواهند دید.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد، دشمن واقعی خود را بشناسید و هرگز به دشمن پناه نبرید بلکه با دشمن بجنگید و در برابر توطئه‌های آن با سلاح و تمامی آنچه که در دست دارید بایستید.  این خون‌ها به ما می‌گوید که اگر آمریکا هژمونی خود را در منطقه گسترش دهد ظلم ادامه پیدا خواهد کرد و استبداد بر منطقه حاکم خواهد شد و  ما دیگر نخواهیم توانست مقدسات و ثروتهای خود را در اختیار بگیریم.  بخشی از این نبرد نبرد رسانه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی است. این  معرکه را شوخی و دست کم نگیرید که  مجاهد و مبارز را تروریست و فاسد قلمداد می‌کنند و او را دزد و سارق و تاجر مواد مخدر توصیف می کنند.  اینها بر خلاف واقعیت است و دلایل زیادی در این خصوص وجود دارد که نمی خواهم در اینجا به آنها اشاره کنم. این رسانه‌ها  آنقدر دروغ می گویند تا در نهایت این دروغ ها را به مردم بقبولانند.

نصرالله افزود، سفیر آمریکا  در بغداد ادعای صلح و نوع دوستی در عراق می کند و سردار قاسم سلیمانی را تروریست می داند.  این اراده ملت عراق نیست.  اراده ملت عراق بعد از دوسال از همان روزهای ابتدایی شهادت سردار سلیمانی مشخص شد. البته ارتش سایبری دشمن شبانه روز تلاش می کند و ما باید نسبت به این تلاش‌ها هوشیار باشیم و با آن تعامل نکنیم. آنها   پایگاه‌های اجتماعی را در اختیار گرفته‌اند تا بتوانند تفکرات میلیون‌ها نفر را تغییر داده و مسائل اصلی و حقیقی را به حاشیه بکشانند.

سید حسن نصرالله در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد، جنگ رسانه‌ای و سیاسی و میدانی و اقتصادی و امنیتی بخشی از درگیری‌های حقیقی است که دشمن در منطقه به راه انداخته  و  ما باید در برابر آن هوشیار باشیم.  شهادت در این مسیر از گذشته بوده و بعد از این نیز وجود خواهد داشت. عده ای در  لبنان نیز مدعی هستند که حزب الله لبنان روابط این کشور با رژیم های عربی را تخریب کرده است.  آنها به دنبال روابط با چه کسی هستند؟  با آمریکا؟ به تاریخ لبنان و آثار جنایت های آمریکا در این کشور نگاه کنید این آثار همچنان در برابر دیدگان شما حاضر است.

نصرالله تصریح کرد، آمریکا دشمن بزرگی است که ما را متهم به تخریب روابط میکند. بیشتر لبنانی‌ها می‌دانند که داعش و گروه‌های تکفیری اگر می توانستند سوریه را تحت کنترل خود بگیرند خطر بزرگی برای لبنان بودند.  چه کسی پشت داعش در سوریه بود؟  اگر آنها پیروز میشدند فاجعه تاریخی برای لبنان  اتفاق می افتاد.  آمریکا و تا حدی عربستان پشت این گروه‌ها بودند. ما  به دنبال تخریب روابط با کشورهای عربی نیستیم. کسانی که این ادعاها را مطرح می‌کنند کسانی بودند که از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کردند که در رأس آنها عربستان سعودی است اما ما در برابر این قاتلان و توطئه چینان ایستادیم. ما هرگز در برابر عربستان کاری نکردیم اما آنها شرکای واقعی در جنگ جهانی علیه منطقه بودند و ما افتخار می‌کنیم که در برابر این عده ایستادیم.  اینها کسانی بودند که علیه ناموس و ملت‌های منطقه توطئه می کردند و افتخار ما این است که در برابر آنها مقاومت کردیم.  آنها ضد ملت‌های ما توطئه کردند.

دبیر کل حزب الله در ادامه به پادشاه عربستان سعودی که حزب الله لبنان را تروریست خواند اشاره و تاکید کرد که تروریست کسی است که  داعش را در جهان منتشر کرده و این همان عربستان سعودی است. تروریست همان جریانی است که هزاران سعودی را اجیر می‌کند تا در عراق عملیات تروریستی انجام دهند.  تروریست کسی است که  7 سال جنگ را ضد مردم مظلوم یمن به راه انداخته و تمامی این ملت را به خاک و خون کشیده است.  تروریست کسی است که در تمامی توطئه‌ها در کنار ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و پایگاههای  خود را در اختیار این کشور قرار داده است.  اما حزب الله جزء گروه‌های مقاومت است و از  ملت و مقدسات و امت خود دفاع می‌کند.  حزب الله رفیق و همرزم شهید قاسم سلیمانی است که پیروزی های زیادی در برابر اشغالگران و تروریست‌ها بدست آورد.  آنها می خواهند مسائل را در هم مختلط کنند و  مدعی هستند که ما روابط لبنان را با کشورهای عربی تخریب کرده ایم.

وی در پایان تاکید کرد، تروریست کسی است که ده‌ها هزار یا صدها هزار نفر از لبنانی‌ها را مورد  محاصره قرار داده و آنها را به عنوان گروگان گرفته و به این ترتیب دولت لبنان را تهدید می کند. اگر  دنبال تروریست می گردید به زندان‌های خود نیز نگاه کنید. این یک دلیل متقن است. شما به بهانه دین این کار را انجام می‌دهید اما این اقدامات با مولفه‌های جاهلیت نیز مطابقت ندارد.  در هفته های اخیر دیدیم که  چه اتفاقاتی افتاد و عربستان در لبنان چه کارهایی انجام داد. آنها  وزرای مخالف خود را  تهدید می کنند و اجازه ادامه فعالیت آنها را نمی دهند.  مشکل آنها این است که ما  در  برابر توطئه های آمریکایی- صهیونیستی در منطقه ایستاده‌ایم و اجازه نمی دهیم همفکران آنها کلیساها و مساجد را تخریب کنند. ما امروز  در دومین سالگرد شهادت فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تداوم این روش و مکتب را مورد تاکید قرار داده و  می‌گوییم که باید همگی دشمن را بشناسیم و نباید  در تشخیص دشمن دچار تردید شویم و این موضوع باعث آزادی ملت‌های منطقه از اشغالگری خارجی‌ها خواهد شد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا