هشدار بیروت درباره پیامدهای تجاوزات اسرائیل به سوریه از حریم هوایی لبنان

ارتش لبنان تجاوزات مکرر رژیم اسرائیل به خاک سوریه از حریم هوایی لبنان را محکوم کرد و از سازمان ملل خواستار مهار اقدامات خصمانه این رژیم شد.

به گزارش نبأپرس ،ارتش لبنان پس از نشست سه‌جانبه‌ای که بین هیئت‌هایی از ارتش‌های لبنان و رژیم صهیونیستی و ژنرال «استفانو دل کول»، فرمانده نیروهای موقت سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) در گذرگاه مرزی راس ناقوره برگزار شد، بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش النشره، ارتش لبنان در بیانیه‌ای از افسران ارتش لبنان به سرپرستی سرتیپ «حسیب عبدو»، هماهنگ کننده دولت لبنان در یونیفل و تلاش‌های ژنرال دل کول در دوران تصدی ریاست این مأموریت قدردانی و برای وی در مأموریت‌های آینده آرزوی موفقیت کرد.

ارتش لبنان در بیانیه ای تجاوزات مکرر اسرائیل را که هر روز انجام می‌شود محکوم کرد و دشمن اسرائیلی را مسئول نتایج آن دانست.

ارتش لبنان از سازمان ملل متحد خواست که دشمن اسرائیلی را به منظور مهار اقدامات خصمانه آن، به ویژه در زمینه استفاده از حریم هوایی لبنان برای بمباران خاک سوریه و تداوم نقض حاکمیت لبنان از طریق زمین، دریا و هوا، تحت فشار قرار دهد.

ارتش لبنان بر پایبندی این کشور به قطعنامه‌های بین المللی به ویژه قطعنامه 1701 و مفاد آن تاکید کرد.

قطعنامه 1701 از قطعنامه‌های شورای امنیت است که در 11 آگوست 2006 برای پایان دادن به جنگ میان حزب الله لبنان و اسرائیل صادر شد.

ارتش رژیم صهیونیستی این روز‌ها بار‌ها تاسیسات نظامی و مناطق غیرنظامی سوریه را مورد حمله قرار داده و با دلایل واهی، از جمله رساندن تجهیزات مدرن نظامی به دست نیرو‌های سوری ، حملات خود را توجیه می‌کند.

رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه از سمت جنوب شرقی بیروت، چندین موشک به سمت دمشق شلیک کرد.

این رژیم همچنین در ساعت 1:10 بامداد چهارشنبه با شلیک موشک های زمین به زمین از سمت جولان اشغالی نقاطی در مجاورت شهر دمشق را هدف قرار داد، اما پدافند هوایی سوریه با این موشک‌های شلیک مقابله کرده و تعدادی از آنها را ساقط کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی طی سال‌های گذشته با هدف حمایت از تروریست‌های مزدور خود و جلوگیری از پیشروی‌های ارتش سوریه دهها تجاوز موشکی ضد مناطق مختلف این کشور انجام داده است.

وزارت خارجه سوریه بارها در نامه‌هایی خطاب به سازمان ملل متحد و شورای امنیت تجاوزهای اسرائیل را محکوم کرده است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا