واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال قبل از تایید علمی انجام نشود

 رییس‌جمهوری گفت: تا زمانی که کار پژوهشی و علمی دقیقی در زمینه واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال انجام نشده و اتقان حاصل نشده است، نباید این کار انجام شود و دولت به عنوان مجری قطعاً از امور مشکوک و تجربه نشده به ویژه در حوزه سلامت و اقتصاد پرهیز خواهد کرد.

به گزارش نبأپرس از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رییسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از همه دست اندرکاران مقابله با کرونا به ویژه کادر بهداشت و درمان، گفت: کاهش میزان ابتلا به کرونا و پایدار ماندن شرایط موجود، نیازمند توجه به اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حساسیت در رعایت اصول پیشگیری است.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه نباید کمبود واکسن در کشور وجود داشته باشد، گفت: با توجه به افزایش تولید واکسن داخلی و تامین واکسن‌های وارداتی پیش‌بینی‌های لازم انجام شود تا حتی با تزریق دُز سوم، کمبودی در این زمینه در کشور وجود نداشته باشد.

آیت الله رییسی بار دیگر بر اهمیت کنترل تردد از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی و جدیت در اعمال قرنطینه برای موارد مشکوک تاکید کرد.

وی همچنین نظارت دقیق و هوشمند بر بازگشایی مدارس، ادارات و کسب و کارها را به منظور رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی برای صیانت از جان مردم، ضروری دانست.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به کمبود پزشک متخصص در شهرستان‌ها، گفت: در این‌باره مقرر شده کارگروهی از موافقین و مخالفین افزایش جذب پزشک، مشکلات موجود در این زمینه از جمله توزیع ناعادلانه پزشک در سطح کشور را بررسی و پیشنهادات کارشناسی خود را برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهند.

آیت الله رییسی با بیان خطرات ناشی از آلودگی هوا به ویژه در کلان‌شهرها، گفت: دستگاه‌های ذیربط با جدیت برای رفع مشکل آلودگی هوا و صیانت از جان مردم چاره اندیشی کنند.

وی با تاکید بر پرهیز از واکسیناسیون کودکان زیر۱۲ سال، تصریح کرد: تا زمانی که کار پژوهشی و علمی دقیقی در این زمینه انجام نشده و اتقان حاصل نشده است نباید این کار انجام شود و دولت به عنوان مجری قطعا از امور مشکوک و تجربه نشده، ‌ در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه سلامت و اقتصاد پرهیز خواهد کرد.

رییس جمهوری با تاکید بر ادامه واکسیناسیون اتباع  خارجی افزود: بعضی از کشورهای اروپایی تازه به فکر اینکار افتاده‌اند در حالی‌که جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به خاطر توجه به مسائل انسانی واکسیناسیون تمامی اتباع خارجی را آغاز کرده و با جدیت آن را ادامه خواهد داد.

در این جلسه گزارش های جداگانه‌ای از وضعیت کرونا در ایران و جهان و شیوع سویه جدید اومیکرون، روند واکسیناسیون در کشور و عملکرد دولت در خصوص مقابله با کرونا ارائه شد.

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سه =

دکمه بازگشت به بالا