وزیر خارجه رژیم صهیونیستی علیه ایران لفاظی کرد

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به تبعیت از پیشینیان خود و همزمان با حصول پیشرفت در مذاکرات وین، علیه ایران و برنامه هسته‌ای صلح آمیز آن به یاوه گویی پرداخت.

به گزارش نبأپرس به نقل از اسپوتنیک، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در یک برنامه تلویزیونی که در روز جمعه از شبکه ۱۲ این رژیم پخش شد، مدعی شد که تل آویو آماده است مجموعه‌ای از توانایی ها و قابلیت ها را برای محافظت از خود در برابر آنچه که ادعا می‌کند تهدید ایران است، به کار گیرد.

وی مدعی شد: اسرائیل توانمندی هایی دارد که برخی از آنها را جهان و برخی از کارشناسان این حوزه حتی نمی توانند تصور کنند.

لاپید لفاظی خود را اینگونه ادامه داد: اسرائیل از خود در برابر تهدید ایران محافظت خواهد کرد.

وی همچنین در ادامه یاوه گویی خود و در پاسخ به سوالی مبنی بر توانایی تل‌آویو برای حمله به تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم ایران و مکان‌هایی که به عنوان سایت‌های تسلیحاتی توصیف می‌شوند، مدعی شد که تل‌آویو هم توانایی و هم آمادگی انجام چنین حمله‌ای را دارد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به یاوه گویی های فوق بسنده نکرده و ادامه داد که حمله این رژیم به تهران ممکن است بدون مکاتبه قبلی با آمریکا رخ دهد.

وی همچنین مدعی شد که اطلاعاتی در دست است که به زعم وی اثبات می‌کند ایرانی‌ها در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای اخیر دروغ می‌گویند.

لاپید پیشتر نیز درباره مذاکرات وین مدعی شده بود: اسرائیل با هیچ توافقی مخالف نیست. توافق خوب، خوب است. ما با توافقی مخالف هستیم که اجازه نظارت واقعی بر برنامه هسته ای، شبکه پولی و شبکه ترور ایران را نمی دهد.

یاوه گویی های لاپید در حالی مطرح می شود که چندی پیش نیز «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو ارتش این رژیم، مدعی شد که قدرت های جهانی باید موضع سرسختانه تری در مذاکره با ایران اتخاذ کنند.

لفاظی های رژیم صهیونیستی همزمان با دور جدید مذاکرات وین جهت برچیدن تحریم ها، شدت گرفته است چرا که علی رغم تبلیغات منفی رسانه های غربی و تلاش های مربوطه برای استفاده از تاکتیک های مختلف اعم از ضیق و به پایان رسیدن وقت برای مذاکره و مقصر جلوه دادن ایران، مذاکرات در مسیر درستی در حال پیشرفت است و نتایج چشمگیری به دست آمده است.

یاوه گویی های سران رژیم صهیونیستی بر ضد تهران و برنامه صلح آمیز هسته ای اش مطلب جدیدی نیست و طی حداقل دو دهه اخیر بارها ادعاهای پوچ و واهی و تهدیدات خود برضد ایران را مطرح کرده اند که در همه این موارد هدفی غیر از پیشبرد اهداف شوم و منافع این رژیم در کار نبوده است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا