وزیر راه و شهرسازی: اقساط تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن پلکانی می‌شود‌

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط ‌طرح ملی مسکن به صورت پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود.

به گزارش نبأپرس، عملیات اجرایی احداث 41 هزار و 500 واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی به استان قم، آغاز شد.

قاسمی در جریان بازدید از طرح 5 هزار واحدی شهرک شهید سلیمانی که بخشی از این 41 هزار و 500 واحد محسوب می‌شود، گفت: در این شهرکت مراحل محوطه‌سازی به میزان مطلوبی انجام شده و امروز عملیات احداث 5300 واحد مسکونی در آن آغاز خواهد شد که ظرف حداکثر 2 سال آینده به اتمام می رسد.

وی افزود: این شهرک که مزین به نام به سیدالشهدای مقاومت شهید سلیمانی است، هدیه‌ای به مردم قم  در قالب نهضت ملی مسکن خواهد بود. در این طرح زمین مجانی است، وام 400 میلیون تومانی برای قم در نظر گرفته شده و خدمات روبنایی توسط دولت احداث خواهد شد.

این عضو کابینه سیزدهم در بازدید از یک پروژه دیگر نیز گفت: در این سایت امروز محوطه‌سازی و احداث واحدهای مسکونی به طور همزمان شروع می‌شود.

وی ادامه داد: سهمیه‌ای که بر اساس پیش‌بینی‌های ما برای استان قم در طرح نهضت ملی مسکن نظر گرفته شده، 63 هزار واحد است و امروز با آغاز احداث 41 هزار و 500 واحد مسکونی، در واقع بیش از سهمیه فاز اول طرح نهضت ملی مسکن در استان قم واحد مسکونی ساخته می‌شود.

پیگیری پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا

​وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: در کل کشور خواسته مردم، تعهد دولت و قانون مجلس دست به دست داده که نهضت ملی مسکن شکل بگیرد. در این فرصت کوتاه عملیات اجرایی بخش زیادی از واحدهای مسکونی این طرخ در استان‌های کشور آغاز شده است. در قم نیز عملیات اجرایی احداث 41 هزار و 500 واحد آغاز شده که بتوانیم سهمیه 2 میلیون واحدی فاز اول این طرح را تا پایان دو سال اول احداث کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه مقدار زیادی از زمین مورد نیاز این طرح در کشور فراهم شده و زمین تامین شده اکنون بیش از مقدار مورد نیاز برای فاز اول این طرح است. در واقع تاکنون برای نزدیک به 3 میلیون واحد مسکونی زمین فراهم شده است. در این طرح زمین‌ها به شکل اجاره 99 ساله در اختیار مردم قرار می‌گیرد و در استان‌ها تسهیلات 400 میلیون تومانی به مردم پرداخت می‌شود.

قاسمی افزود: زمان بازپرداخت اقساط این طرح 20 ساله است و در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط این طرح به صورت پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود. از سوی دیگر بخشی از این اقساط را دولت پرداخت خواهد کرد که هزینه های مردم کاهش پیدا کند. البته میزان این حمایت دولتی بعدتر اعلام خواهد شد.

این عضو کابینه سیزدهم در موزد تسهیلات ودیعه مسکن نیز گفت: ستاد ملی کرونا مصوبه‌ای را گذرانده که براساس آن بانک‌ها موظف به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن هستند. بخش زیادی از این تسهیلات پرداخت شده و مقداری مشکلات بانکی نیز وجود دارد که در ستاد ملی کرونا در حال پیگیری برای  تداوم پرداخت از سوی بانک‌ها هستیم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا