وزیر کشور: دولت در مذاکرات فرصت بازگشت و عمل به تعهدات را به دشمن داده است

وزیر کشور گفت: هیچ نگرانی از اینکه بخواهیم در مقابل دشمن کوتاه بیاییم وجود ندارد و دولت در مذاکرات این فرصت را به دشمن داده که برگردد و به تعهدات خود عمل کند.

 

به گزارش نبأپرس، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز در شورای اداری استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت با بیان اینکه شهادت شهید سلیمانی یک نهضت بزرگ در عالم ایجاد کرده است اظهار داشت: خداوند در زمان‌هایی می‌خواهد ما را به جایی برساند که به سطحی از رشد و آگاهی برسیم و این دفعه با شهادت شهید سلیمانی این اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه گفتمان‌های حاکم در دنیا متاثر از شهادت شهید سلیمانی شدند گفت: کار مکتب شهید سلیمانی باید به‌خوبی شناخته شده و شناسانده شود.

وزیر کشور با بیان اینکه راه موفقیت ما در شهادت شهید سلیمانی دوباره بازشناسی شد افزود: حاج قاسم شاگرد مقام معظم رهبری و مکتب امامین انقلاب اسلامی بود و حالا ببینید رهبران ما چه بزرگانی هستند که چنین شاگردان برجسته‌ای دارند.

وی با اشاره به اینکه در حرف زدن ساده است اما در عمل باید تلاش کنیم تا راه شهید سلیمانی را ادامه بدهیم بیان کرد: شهید سلیمانی هیچ وقت نمرده است و امروز یاد و نام شهید سلیمانی زنده‌تر از قبل از شهادتش است.

وحیدی با بیان اینکه شهید سلیمانی به کرمان می‌بالید و برای همین وصیت کرد در کرمان به خاک سپرده شود گفت: از خدا می‌خواهیم ما را قدردان شهدا قرار بدهد و شهدا حجت خدا بر روی زمین هستند.

وی با اشاره به اینکه برای ما که در مسئولیت قرار داریم خیلی لازم است به شهدا تاسی کنیم و این بار بزرگ را به نتیجه برسانیم افزود: در روز اول بعد از رای اعتماد از مجلس، نمایندگان کرمان گفتند از کار استاندار کرمان راضی هستیم و می‌خواهیم او بماند.

وزیر کشور با بیان اینکه این موضوع نقطه تاییدی بر عملکرد آقای زینی‌وند استاندار کرمان بود که جای تقدیر دارد و مفهوم این موضوع است که مسئولیت‌ها سنگین‌تر است گفت: دولت سیزدهم و رئیس جمهور بر اساس شایسته سالاری عمل می‌کند و بارها به نکته تاکید شده است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب یک بار دیگر باید ظرفیت‌های خودش را به منصه ظهور برساند بیان کرد: برخی‌ها اعتقاد نداشتند که ما می‌توانیم بدون هیچ وابستگی از عنصر خارجی کشور را بسازیم.

وحیدی با بیان اینکه در مذاکرات هستیم و طرفین یا باید قبول کنند به تعهدات خود برگردند و یا ملت ایران نخواهد پذیرفت که این مذاکرات ادامه داشته باشد افزود: اگر نپذیرند خودشان ضرر می‌کنند و دولت سیزدهم هیچ چیز را وابسته به مذاکرات ربط نمی‌دهد و بودجه 1401 بر اساس وجود تحریم‌ها بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ نگرانی از اینکه در مقابل دشمن بخواهیم کوتاه بیاییم وجود ندارد تصریح کرد: دشمن دستش به قتل شهید سلیمانی آلوده بوده و اسطوره مقاومت ما را به شهادت رسانده است.

وزیر کشور با بیان اینکه اگر حاج قاسم نبود خودشان امروز بیچاره بودند و این شهید سلیمانی بود که داعش را نابود کرد افزود: دولت در مذاکرات این فرصت را به دشمن داده که برگردد و به تعهدات خود عمل کند.

وی با اشاره به اینکه از این گردنه اقتصادی عبور خواهیم کرد و همانطور که در قدرت نظامی به یک قدرت بازدارنده تبدیل شدیم در قدرت اقتصادی نیز همان گونه خواهیم شد گفت: مدیران و فرمانداران با قدرت کار خود را انجام بدهند و فقط به این فکر کنند که ما می‌توانیم.

وحیدی با بیان اینکه امام (ره) فرمود “خدا را با خود داشته باشید پیروز خواهید شد” افزود: پرکار و پرتلاش بودن روحیه این دولت است و رئیس جمهور از اول صبح تا آخر شب کار می‌کند و بسیار پرکار و پرتلاش است.

وی با اشاره به اینکه از همه آنهایی که در طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در استان کار کردند تشکر می‌کنم و این طرح باید با قوت بیشتر ادامه داشته باشد گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور همچنان مورد تاکید است و نباید از آن غفلت شود.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت تا این لحظه دستاوردهای خوبی داشته و نباید اجازه بدهیم کشور وارد پیک جدید کرونایی شود افزود: تنظیم بازار استان بسیار اهمیت دارد که با مشارکت همه دستگاه‌ها و اصناف محقق می‌شود و کنترل بازار استان باید همیشه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه با گرانفروشی باید برخورد شود و نباید در بازار اخلال وارد شده و استاندار کرمان باید پیگیری کند بیان کرد: شورای عالی مسکن جهش مسکن را در برنامه دارد و این پاسخگویی به نیاز مردم است.

وحیدی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی نیز در ساخت مسکن بسیار تاکید دارند و سهم استان کرمان بر اساس تقاضایی که وجود دارد و سیاست آمایشی آن را تایید می‌کند باید انجام شود افزود: مهمترین مسئله کشور اشتغال است و اگر اشتغال درست شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اشتغال در همه بخش‌های صنعت از صنایع بزرگ و اشتغال خرد و کوچک و اشتغال در بخش کشاورزی بایدپیگیری شود گفت: شورای عالی اجتماعی در کشور تشکیل شده و در استان‌ها نیز باید تشکیل شود.

وزیر کشور با بیان اینکه مدیریت بحران در استان کرمان که حوادث زیادی را تجربه کرده ضرورت دارد افزود: اتباع افغانستانی، مهاجر بوده و عزیزان ما هستند و باید مشکلات درمان آنها پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه کرمان سرمایه‌گذاران زیاد و خوبی دارد و باید راهکارهای جذب سرمایه‌گذار در استان اندیشیده شود و آنها را به کرمان بیاورید گفت: استاندار کرمان با به‌کارگیری جوانان انقلاب و جهادی پا به کار استان، کار خود را ادامه بدهد و از این ظرفیت استفاده کند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا