پديده ای که به زودی معضل ترافیکی ميدان استقلال شهر پرند می شود + تصاویر

شنیده ها حاکی از خیز مالک رستوران بزرگ پرند برای تغییر کاربری به میدان میوه و تره بار یا هایپر مارکت بزرگ در بلوار ورودی به میدان استقلال شهر پرند است.

به گزارش نبأپرس از پرند، ملک تجاری رستوران بزرگ پرند واقع در بلوار اصلی از سمت میدان امام خمینی(ره) به ميدان استقلال، در روزهای نخست ایجاد شهر جدید پرند ، تنها رستورانی بود که توسط شرکت تعاونی جعفریه راه اندازی شده بود و خدمات سلف سرویس غذایی به شهروندان، پیمانکاران، کارگران ساختمانی و مهاجران شغلی و سکونتی به شهر پرند را ارائه می کرد.

 

معضل ترافیکی ميدان استقلال شهر پرند

این رستوران تا چندی پیش، دست خوش تغییرات چند مدیر قرار گرفت و در دوران شیوع کرونا بسته شد و حال طبق شنیده ها ، مالکان و صاحبان این ملک تجاری خیزی برای تغییر کاربری ملک مربوطه به میدان میوه و تره بار و یا هایپر مارکت بزرگ برداشته اند که این اتفاق طبق روال کاری و اداری می بایست با تایید لایحه تغییر کاربری در صحن شورای اسلامی شهر و شهرداری مراحل اداری آن طی شود و فعلا به این مبحث ورود نمی کنیم ودر جای خود به آن می پردازیم.

حال سخن ما به عنوان رسانه مردمی و مطالبه گر حقوق شهروندی این است که با توجه به حجم ترافیک و تردد خودروهای عمومی،اتوبوس،تاکسی،شخصی،آمبولانس،آتش نشانی و سایر موارد ضروری و اورژانسی از ورودی های اصلی به میدان استقلال که میدان اصلی شهر می باشد و در زمان‌ پیک ترافیک و از طرفی مواجهه با کمبود نیرو،امکانات تجهیزات اداره راهنمایی و رانندگی شهر پرند، دیگر قابل کنترل و مدیریت نیست و گره ترافیکی بزرگی به شهر تحمیل می شود که مشکلات عدیده ای را به همراه خواهد داشت.

رسانه نبأپرس برای تنویر افکار عمومی و کمک به حل مشکلات و همچنین جلوگیری از برخی اقدامات مشکل آفرین شهری، طبق برخی شنیده ها مبنی بر تغییر کاربری رستوران بزرگ پرند به میدان میوه و تره بار و یا هایپر مارکت بزرگ برای جلوگیری از یک معضل بزرگ ترافیکی جدید با برخی مسئولان گفت وگو کرد.

خبرنگار ماطی تماسی با شهردار پرند و رئیس راهنمایی و رانندگی شهر پرند ضمن تشریح عواقب و معضل و گره ترافیکی بزرگ به وجود آمده این تغییر کاربری ، هر یک از مسئولان مربوطه به منظور مدیریت بهتر شهر و گره ترافیکی ایجادی با این اقدام مخالفت خود را اعلام کردند.

 

حال باید دید چه کسانی پشت این اقدام که تردد شهروندان را در شهر پرند مختل می کند و پشت شیشه های پوشیده شده ملک رستوران بزرگ پرند که در عکس ها قابل مشاهده است با تعمیرات و تغییرات رستوران بزرگ پرند هستند که آرامش شهروندان برایشان مهم نیست و با این اقدامات موافقت می کنند.

گفتنی است در کوچه ، خیابان و بلوار اطراف ملک تجاری رستوران بزرگ پرند تماما تابلوهای توقف مطلقا ممنوع نصب شده است و اگر با این تغییر و راه اندازی یک مرکز بزرگ میوه و تره بار و یا هایپر مارکت بزرگ صورت گیرد، متقاضیان و خریداران با ترددهای مازاد و معضل عدم تامین پارکینگ خودرو و همچنین با توقف و پارک های دوبله ، تخلیه بار و سایر موارد یک گره ترافیکی سنگین و بزرگی برای تردد شهروندان در زمان های مختلف در شهر ایجاد خواهد کرد و به سهم خود مشکلاتی اعم از تصادف، درگیری و دعوا، مزاحمت های حاشیه ای برای همسایگان برج ها و ساختمان های مجاور ایجاد خواهند کرد.

رسانه نبأپرس به عنوان یک رسانه مردمی و مطالبه گر از مسئولان شهرستان رباط‌کریم و شهر پرند خواستار ورود به این موضوع و جلوگیری از یک مشکل جدید و باری افزون به بار مشکلات عدیده قبلی شهر پرند می باشد.

شهروندان فهیم پرند منتظر اخبار مهم و فوری شورای اسلامی شهر پرند، شهرداری، شرکت عمران و سایر ادارت از رسانه نبأپرس باشید و به سایت و صفحات شبکه های اجتماعی ما بپیوندید.

با آدرس های زیر ، ما را دنبال کنید:

لینک صفحه اصلی سایت نبأپرس:  https://nabaapress.ir

لینک صفحه اینستاگرام:  https://www.instagram.com/nabaa_press_agency/

لینک صفحه توییتر:  https://twitter.com/nabaapress

لینک صفحه آپارات:  https://www.aparat.com/nabaapress.ir

لینک صفحه واتس آپ:  https://chat.whatsapp.com/GCPYlOKDiaM299RQWjrJY8

لینک صفحه تلگرام و ایتا: @NabaaPress

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا