پوتین: روسیه و چین مخالف تحریم نمایشی المپیک هستند

رئیس جمهور روسیه نه تنها از موضوع تحریم نمایشی المپیک پکن حمایت نکرد بلکه از دیدار با همتای چینی خود در جریان این بازی‌ها خبر داد.

به گزارش نبأپرس، در آستانه آغاز بازی‌های المپیک پکن موضوع تحریم دیپلماتیک این رویداد ورزشی از سوی آمریکا و تعدادی از متحدانش مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. هرچند برخی کشورهای معدود مانند بریتانیا، کانادا، استرالیا و تعداد دیگر از کشورهای حاضر در ائتلاف ضد چین آمریکا اقدام به تحریم دیپلماتیک و نمادین این بازی‌ها کرده‌اند اما به نظر این ابتکار واشنگتن چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان یک سخنرانی پیش از اعزام ورزشکاران این کشور به بازی‌های المپیک زمستانی پکن گفت که روسیه و چین با سیاسی کردن ورزش و تحریم نمایشی مخالف است.

آمریکا و تعدادی از متحدانش اعلام کرده‌اند که سیاستمداران این کشور و نمایندگان سیاسی خود را به این بازی‌ها اعزام نخواهند کرد و بدین ترتیب المپیک پکن را تحریم دیپلماتیک خواهد کرد.

برخلاف دولتمردان آمریکایی پوتین قصد حضور در المپیک و ملاقات با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را دارد.

پوتین دراین باره گفت: به نظرم هدف اصلی این رقابت‌ها جذب هر تعداد شهروند ممکن به ورزش و تقویت دوستی میان مردم باشد. چنین رویکردهایی توسط برگزار کنندگان بازی‌های پیش رو به اشتراک گذاشته شده است.

وی ادامه داد: ما در کنار یکدیگر  با سیاسی سازی ورزش  و تحریم نمایشی (المپیک پکن) مخالفیم. ما از ارزش‌های سنتی و قدیمی المپیک، مهمتر از همه برابری و انصاف حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا