پیشنهاد واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله ارایه شد

 دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: پیشنهاد واکسیناسیون سنین پایین تر از ۱۲ سال شامل پنج تا ۱۱ ساله ها علیه کرونا از طرف کمیته علمی کشوری به ستاد ملی کرونا ارایه شده است.

 

به گزارش نبأپرس، دکتر حمیدرضا جماعتی روز سه شنبه در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری کرونا در جمع خبرنگاران افزود: واکسینه کردن این افراد در صورت تصویب ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

وی ادامه داد:  افراد بالاتر از ۱۸ سال باید دز سوم واکسن کرونا را بزنند. افراد ۱۲ تا ۱۸ سال هم مانند بزرگسالان واکسیناسیون خود را کامل کنند.

اومیکرون بیشتر در جوانان مشاهده می شود

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با تاکید بر اینکه اومیکرون بیشتر در جوانان مشاهده می شود، گفت: این افراد باید علاوه بر واکسینه شدن، اصول بهداشتی را به دقت رعایت کنند.

جماعتی ادامه داد: با توجه به اینکه اومیکرون در جوانان، نوجوانان و اطفال بیشتر از سویه دلتا دیده می شود،  این افراد می تواند منشا برای بوجود آمدن پیک بعدی کرونا در کشور باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اومیکرون در دانش اموزان شیوع پیدا کرده است؟ گفت: این موضوع تاکنون تایید نشده است.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به شناسایی ۳۴ فرد مبتلا به سویه اومیکرون،‌ اظهار داشت: با توجه به پراکندگی بیماران شناسایی شده  مبتلا به اومیکرون در کشور، به احتمال فراوان تعداد مبتلایان باید بسیار بیشتر باشد.

وی اعلام کرد: این تعداد براساس ارزیابی های انجام شده، شناسایی و اعلام شدند، اما تعداد مبتلایان به اومیکرون در کشور بسیار بیشتر از این موارد است. از نظر اپیدمیولوژی یک مورد شناسایی شده معادل تعداد بیشتری مبتلا به بیماری است.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا